kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Долгосрочное планирование по музыке

Нажмите, чтобы узнать подробности

в этом разработке долгосрочное планирование по 5 классу. программа составлено по обновленной программе.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Долгосрочное планирование по музыке»

МУЗЫКА 5 СЫНЫП ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАР ҚМЖ

/2016-2017 1 СЫНЫП ҚМЖ, ОМЖ, ҰМЖ /МУЗЫКА 2016-2017 /МУЗЫКА 5 СЫНЫП ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАР ҚМЖ

  •  Ноябрь 27, 2016 

  •  admin

 

  •  2016-2017 1 СЫНЫП ҚМЖ, ОМЖ, ҰМЖ/ МУЗЫКА 2016-2017

5 сынып

№1сағат

1-бөлім: Айтыс және жыраулық өнер

Сабақтың тақырыбы:  Айтыс өнері, ұйқас сөздер

Күні:

 

Мұғалім:___________________________

 

Сынып: 5

                       Қатысқан оқушы:

cаны________

Қатыспаған оқушы

cаны________

Осы сабақтағы негізгі мақсаттары

1) Қазақтың Айтыс өнерімен танысу.

2) Айтыс түрлерімен танысу, ұйқас сөздер құрап үйрену.

3) Әр ұлт музыкасына құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Сабақтағы музыкалар

1        «Сарыарқа» Құрманғазы— тыңдауға.

2  «Айтыс мақамдары—тыңдауға

2        «Ұстазым менің»,А.Еспаев—Орындауға, үйренуге. 

Музыка сауаты

Дыбыс қатары қайталау.   Гамма До- До.                                                             

 

Алдыңғы сабақтағы білімді тексеру:

Оқушыларға  4 сыныпта үйренген әндерін қайталатамын. Өз шығармашылықтарын көрсетуін сұраймын.

 

 

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

               Сабақтағы жоспарланған іс әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

0-5 минут

Оқушылар кірер алдында «Сарыарқа» (Құрманғазы) күйі орындалып тұрады.

Ұйымдастыру:

Сыныпты түгендеу, сабаққа психологиялық дайындықтар.

 

Аудиожазба

Сабақтың ортасы

7-11 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-14

 

15-20

 

 

 

 

21-35

1  Айтыс өнері жайлы әңгімелеу.Өмірді музыкасыз елестету мүмкін емес. Әрбір халықтың өзіне тән музыкасы болады. Әлемдегі музыка бір-біріне ұқсамайтын сан түрлі болып келеді. Әрбір ән мен бидің мазмұны бар. Қазақтың көне дәстүрлі айтыс өнері ұрпақтан –ұрпаққа жалғасып келеді. Қазақ халқының айтыс өнері ерекше. Қазақ халқы үшін айтыстың орны ерекше. Өйткені айтыскер ақын шындықтың жаршысы.

Ұйқас сөздер жайлы әңгімелеу. Оқушылар ұйқас сөздер шығаруға талпынады. Арнайы тақтаға берілген оңай өлең жолына жалғастырып ұйқас құрайды.

 

Музыка тыңдайық: «Сарыарқа», Кімдікі, не, туралы?  Оқушыларға түсінікті болу үшін мұғалім өзі жеке сүйемелдеуінде домбырамен орындап береді.Фонохрестоматияда бұл музыканы Қазақтың Құрманғазы атындағы ұлт аспаптар оркестрі орындайды.

Музыкалық ойын: «Айгөлек ау Айгөлек…?»

 

Нота сауатынан қайталау: Балалардың өткен сыныптағы танысқан До-До дыбыс қатарларын әуенмен қайталатылады.

Нотныйстан-скрипка кілті.

Си нотасы.

Сергіту—«Алғыр оқушы» ойыны. (Хатқалтаға салынған сұрақтар таратылады)

 

Ән орындайық: Бұл сабақта «Ұстазым менің» әні.Үйретіледі.  Әннің әуенін жазғанА.Еспаев. Ән көңілді, жеңіл айтылады. Марш екпінінде. Аблахат Еспаевтің тағы да басқа әндерін айта кетуге болады.

Оқушылардың қалауы бойынша әндер айтуға болады..

 

Айтыс өнері туралы суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аудиожазба

 

 

 

 

 

 

 

Нота жазбалары

 

 

 

 

 

 

Аудиожазба

«Ұстазым менің»

(А.Еспаев)

Сабақтың соңы

35-45

Қорытындылау: Сұрақтарға жауап бер!

1  Айтыс  дегеніміз не?

2   Қазақ музыкасында қандай жанрларды білесің?

3  Айтыс қай халықтарға ортақ ,білесің?

Үйге тапсырма:  Оқулық бойынша мәтінді оқып келу.

 

Бағалау:

Тексерілді:____________________

 

жазылған карталар

 

 

 






 

 

 

 

 

 

 

5 сынып

№2сағат

1-бөлім: Айтыс және жыраулық өнер

Сабақтың тақырыбы:  Бес жеті буынды өлең құрау.

Күні:

 

Мұғалім:___________________________

 

Сынып: 5

                       Қатысқан оқушы:

cаны________

Қатыспаған оқушы

cаны________

Осы сабақтағы негізгі мақсаттары

1) Өлең құрау.

2) Өлең құраудың тәсілдерін үйрену.

3) Ән айту қаблетін дамыту

4)Ұлттық музыкамызға құрметпен қарауға тәрбиелеу.

 

Сабақтағы музыкалар

1        «Ұстазым менің» А.Еспаев — тыңдауға.

2  «Айтыс мақамдары—тыңдауға

3   «Болашағы елімнің», А.Маханбетова—, үйренуге.  

Музыка сауаты

                   Нота сауаты: қайталау белгілері.   Реприза.                                         

 

Алдыңғы сабақтағы білімді тексеру:

Оқушыларға  алдыңғы сабақта үйренген әндерін қайталатамын. Үй тапсырмасы сұралады. Өз шығармашылықтарын көрсетуін сұраймын.

 

 

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

               Сабақтағы жоспарланған іс әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

0-5 минут

Оқушылар кірер алдында «Ұстазым менің» әні орындалып тұрады.

Ұйымдастыру:

Сыныпты түгендеу, сабаққа психологиялық дайындықтар.

 

Аудиожазба

Сабақтың ортасы

7-11 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-14

 

15-20

 

 

 

 

21-35

1  Айтыс өнері жайлы әңгімелеу.Өмірді музыкасыз елестету мүмкін емес. Әрбір халықтың өзіне тән музыкасы болады. Әлемдегі музыка бір-біріне ұқсамайтын сан түрлі болып келеді. Әрбір ән мен бидің мазмұны бар. Қазақтың көне дәстүрлі айтыс өнері ұрпақтан –ұрпаққа жалғасып келеді. Қазақ халқында ертеден қалыптасқан ұйқас түрлері бар. Олар буын реттілігімен ерекшеленеді. Мысалы: 7-8 буынды немесе 11 буынды болып келеді. Айтыс ақындары көбінде 11 буынды ұйқастарды пайдаланады. Себебі ойдың мазмұнын кеңінен сыйдыру үшін.

Ұйқас сөздер жайлы әңгімелеу. Оқушылар ұйқас сөздер шығаруға талпынады.

Арнайы тақтаға берілген оңай өлең жолына жалғастырып ұйқас құрайды.

Ұйқас сөздер құрайық: берілген өлең жолдары. «Мектебім менің,мектебім», «Қалың қалай балақай», «Құстар қайтып барады».

 

Музыка тыңдайық: «Қайым айтыс», не, туралы?  Оқушыларға түсінікті болу үшін мұғалім қайым айтыс жайлы тұсініктеме береді.  Орындайтын С . Жұмабаева.

 Музыкалық ойын: «Оқушылар айтысы…?»

Нота сауатынан қайталау: Балалардың өткен сыныптағы танысқан До-До дыбыс қатарларын әуенмен қайталатылады.

Қайталау үшін қойылатын белгелер: Реприза.    .

Сергіту—«Алғыр оқушы» ойыны. (Хатқалтаға салынған сұрақтар таратылады)

 

Ән орындайық: Бұл сабақта «Ұстазым менің» әні.Қайталанып., А. Маханбетованың «Болашағы елімнің» әні үйретіледі.  Ән көңілді, жеңіл айтылады. Марш екпінінде. А . Маханбетованың тағы да басқа әндерін айта кетуге болады.

Оқушылардың қалауы бойынша әндер айтуға болады..

Айтыс өнері туралы суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аудиожазба

 

 

 

 

 

 

 

Нота жазбалары

 

 

 

 

 

 

Аудиожазба

«Ұстазым менің»

(А.Еспаев)

Сабақтың соңы

35-45

Қорытындылау: Сұрақтарға жауап бер!

1  Айтыс ақыны  дегеніміз кім?

2   айым айтыс дегеніміз қандай айтыс?

3  қандай қайталау белгілерін білесің?

Үйге тапсырма:  Оқулық бойынша мәтінді оқып келу.

 

Бағалау:

Тексерілді:____________________

 

жазылған карталар

 

 

 




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Долгосрочное планирование по музыке

Автор: Биркемелова Салтанат Карбозовна

Дата: 31.01.2018

Номер свидетельства: 453911
