kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Белсізі бар те?дік

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?: математика

1-сынып

Саба?  та?ырыбы. Белгісізі  бар те?дік      

Мектеп  «Сартомар   орта  мектебі»КММ

М??алімні? аты-ж?ні Кушкинбаева Г.С

О?у ма?саттары

1.2.2.2 ?осу мен азайтуды? белгісіз компоненттерін табу ережелері негізінде те?деулерді шешу, те?деуді? т?бірін табу

1.4.1.6   6 +

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Белсізі бар те?дік»

Сабақ: математика

1-сынып

Сабақ тақырыбы. Белгісізі бар теңдік

Мектеп «Сартомар орта мектебі»КММ



Мұғалімнің аты-жөні Кушкинбаева Г.С

Оқу мақсаттары

1.2.2.2 Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табу ережелері негізінде теңдеулерді шешу, теңдеудің түбірін табу

1.4.1.6 6 + 􀂅 = 10, 10- 􀂅=4 өрнектерде белгісіз санды 􀂅 таңбамен белгілеуді қолдану

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар орындай алады:

  • белгісін теңдіктегі белгісізді көрсетуде пайдалануды меңгереді;

  • белгісіз санды таңдау тәсілімен немесе санның құрамына сүйеніп таба алады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • белгісізі бар теңдіктерді құрастырады,

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • өзбетінше белгісіз санды табу жолын біледі және түсіндіріп бере алады

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер : теңдік,теңсіздік

Алдыңғы білім

  • Тура және тура емес теңдіктер туралы біледі.

  • Өрнектер құрастыруды және оның мәнін табуды біледі


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Сабақтың барысы

Ресурстар


Басы














Ортасы




















Сергіту сәті







Соңы



1.Психологиялық кезең Біз бүгін ғарышқа саяхатқа шығамыз

-Қалай ойлайсыңдар ғарышкер болу оңай ма?

-Ғарышкер болу үшін адам қандай болу керек деп ойлайсыңдар? (деніміз сау,шымыр болуымыз керек)

-Денеміз шымыр болу үшін қарлы кесек ойынын ойнайықшы.

«Қарлы кесек»

(қағаз ішінде мысалдар жазылған,ойнап болған соң «тура теңдік пе әлде тура емес теңдік пе?», ажыратады)

2.Балалар ғарышкер болу үшін бізде анық мақсатымыз болу керек. «Мақсатымызды анықтап алайық.

«Сөйлем құра». Оқушыларға сөздер жазылған кеспеқағаздар тарату. Сөйлем құрастыру арқылы сабақтың тақырыбын табады. («Белгісіз саны бар теңдік»)

-Белгісізі бар теңдік дегенді қалай түсінесіңдер?

-белгісіз санның қалай жазылатынымен таныс болғандарың бар ма? (түсінік беру)

3. Бүгін саяхат барысында белгісіз санды іздейтін боламыз.

Түсінік беру:

М: 5+

- белгісіз сан.

4.«Мен бір сан ойладым» ойын

2.Диктант жазу. (М. мен бір сан ойладым,ол санға 2-ні қосқанда,қосындының мәні 5-ке тең болады. Осыны өрнек түрінде жазып көрсетеді,түсіндіріп береді) (бағалау жүргізу)

5. «Ғарышкердің таңғы асы» (топтық жұмыс)

«Әрбір «ұшатын кішкентай шардың» қай сықпадан шыққанын анықта.Өрнекке белгісіздің дұрыс мәнін таңдап ал.

6.Шығарып көр (өзіндік жұмыс)

-Қане балалар ғарышқа ұшпас бұрын ғарыш кемелерімізді техникалық жөндеуден өткізейік. (зымырандарға жазылған белгісізі бар теңдікті шешеді,бірін –бірі бағалайды)(бағалау жүргізу)

7. «Ғарыштағы оқиға» ойын.

-Құрметті зымыранның экипажы! Сіздер жерді 12 рет айналып өтулеріңіз керек. Бірнеше рет айнылып өткеннен соң,шұғыл жағдай болып жерге қайта оралуға мәжбүр болады. Соң хабарланады:олардың әлі жерді 7 рет айналуы керек екені. Сұрақ сіздер жерді неше рет айналып өттіңіздер? (өрнек құрастырады, шешеді)

7. Орындап көр. (Ғарыштық шаршыны шеш.)

8.Рефлексия Сендерге сабақ ұнады ма? Естеріңде не қалды? Сабақта қандай қиындықтар болды ? Сабақта кім бәрінен жақсы жұмыс істеді?

9.Өзін-өзі бағалау.

Мен белгісіз санды белгілеуді білемін.

Жеттім \ талпынамын

Мен белгісіз саны бар өрнек құрастыра аламын

Жеттім \талпынамын

Мен белгісіз санды тба аламын.

Жеттім \талпынамын

Умаждал

ған ақ қағаздар.

Кеспеқағаздар














Таныстырылым


Сандар жазылған дөңгелек

тер.






Ламинат

талған парақ






Интер

активті тақта, ғарыш кемесінің дауысы.













кесте

Смайлик

тер






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Белсізі бар те?дік

Автор: Кушкинбаева Гулсин Сайдохматовна

Дата: 15.03.2016

Номер свидетельства: 306013
