kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "Геометриялы? фигураларды? ?иылысуы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Геометриялы? фигураларды? ?осындысы.Саа?ты? ма?саты:гЕметриялы?  фигуралар ж?не оларды сызу туралы т?сінік беру.О?ушыларды? ой ?рісі зейінін танымдылы?ын есте са?тау ?абілетін дамыту,п?нге деген ?ызы?ушылы?ын белсенділіген арттыру.Саба?ты? т?рі аралас.Саба?ты? типі; жа?а саба?.Саба?ты? ?дісі;С?ра? жауап,т?сіндіру,топты? ж?мыс,?зіндік ж?мыс.

?ткенді пысы?тау кезенінде ауызша тапсырмалар орындалды,матеметиклы? диктант берілді о?ушылар белсене ?атысты.Жа?а саба? кезе?інде ?рнекті салыстыру  тапсырмасы орындалыд.Сергіті с?ті кезінде о?ушылар бірлесе белсене ?атысты."Ойлан тап" оиыны балы?тарды акварим?а орналастырды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Геометриялы? фигураларды? ?иылысуы"»

Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралардың қиылысуы.

Сабақтың мақсаты:Геометриялық фигуралар және оларды сызу туралы түсінік беру.

1.Білімділік: Геометриялық фигуралар және әріпті өрнек туралы түсініктерді меңгерту;

2. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, зейінін, танымдылығын, есте сақтау қабілетін дамыту, пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.

3. Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздылыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру,топтық жұмыс, өздік жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, кестелер, суреттер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

- Балалар, бүгінгі сабағымыз өзгеше болғалы тұр.Алдымызда көптеген тапсырмалар бар.Сол тапсырмаларды дұрыс, жылдам жауап берген оқушы жұлдызша алады, сабақ соңында жұлдызшаны көп жинаған балаға жақсы баға қойылады.

ІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша тапсырмалар.

1)4 +5 = 8 9-4 = 5 10- 9 = 1

10-6 = 4 8+ 2 = 10 8-4 = 4

4+ 4 = 8 1+ 9 = 2 5 + 4 = 9

2)Математикалық диктант./ауызша тексеру/

2+8, 10-7, 7-7, 4+5, 3+6, 2+5;

(10, 3, 0, 9, 9, 7 )

3)Әріпті өрнектің мәнін табу/кестені толтыру/

ІІІ.. Үй тапсырмасын тексеру: № 4

Асқар -4 б

Серік -6 б } ?

Шешуі: 4+6 = 10

Жауабы барлығы 10 балық.

Оқушыларды қатар бойынша үш топқа бөлемін,үш қатарға бөлек тапсырмалар беремін/ үшбұрыш,төртбұрыш, шаршы/

Балалар өз топтарының атауларының аталу себебін дәлелдейді.

ІҮ. Жаңа сабақ.

-Ал,балалар,сендерді осындай топқа бөлген себебім, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Геометриялық фигуралардың қиылысуы» деп аталады.Олай болса геометриялық фигураларды атап шығайық.

/интер.тақтадан көрсетемін/

1.Тапсырма.Бір бірімен қиылысқан фигураларды тап.Оларды ата.Әр фигураның неше қиылысу нүктесі бар?

/тақтадан көрсетемін, оқушы дәлелдейді/

2.Тапсырма .Берілген сызықтар бір бірімен қиылысуы мүмкін бе?

/сурет бойынша оқушы дәлелдейді

Дәптерге жұмыс.

Бүгінгі күн, көркем жазу /9 саны/

2-мысал. Өздік жұмыс

Екі кесінді қиылысатындай және қиылыспайтындай етіп сыз.

Топпен жұмыс.

4-мысал.Өрнектерді салыстыру.

5см+2см *7см 4+6*6+4

4см +3см * 9см 7-2 *9-3

8см-5см * 2см 5+3 * 5+4 /үш оқушыны тексеру/

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды алға созамыз.

Бір отырып,бір тұрып,

Орнымызға қонамыз.

3.Тапсырма

Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр.Есептің шығарылу өрнегін жаз.

Болғаны –а Болғаны -6

Сатылғаны –с Алғаны -в

Қалғаны -? Қалды - ?

Шешуі : а-с Шешуі : 6-в

Жауабы: Жауабы:

/оқушы мүмкін жағдайды айтып, дәлелдейді/ Ұқсас есеп құрастырып шығару.

Шығармашылық тапсырма:

1.Мен бір сан ойландым.Одан 8 - ді кеміткенде,1 шықты.Мен қандай сан ойландым? /9/

2.Көлден ұшты жеті қаз,

Қайтып қонды екі қаз.

Қонбады оның нешеуі?

Кәне, кім тез шешеді? /бес қаз/

- Жарайсыңдар,балалар, барлық тапсырмаларын орындадыңдар.

«Ойлан, тап» ойыны.

Балықтарды аквариумға орналастыру.

ҮІІ.Бекіту.

1. Қандай тақырып өттік? Не үйрендің?

2. Сендерге сабақ ұнады ма? Олай болса, өз алмаларыңды іліңдер.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:145-бет.№5 есеп

IX. Бағалау./жұлдызды санай отырып/





































Ата ана комитетінің тізімі:



1.Тышқанбаева Гүлзира

2.Сұлтанаева Ұлдана

3.Берденова Жамила









































Сыныптың тізімі:

1.Ағланбек Жұлдыз

2.Айтмұрат Бағдаулет

3.Артыков Арман

4.Асқарова Аружан

5.Әділбек Бірлік

6.Бағдаулет Арайлым

7.Бағлан Ерасыл

8.Байдильдаева Жұлдыз

9.Бектурганов Сұлтанбек

10.Ербосын Расул

11.Ермекбаев Мұратбек

12.Жанысбек Арайлым

13.Жаксылыков Бауыржан

14.Қуандық Қазына

15.Құлбатыр Айбек

16.Олимов Джамшиддин

17.Сагатов Бақдаулет

18.Сапарбаев Нұрлан

19.Сауатбек Нұрдана

20.Сыздық Аңсат

21.Тастанбек Әділет

22.Төлеухан Несібелі

23.Тулегенова Әнел

24.Умиржанов Дәурен

25.Шалғынбек Назерке

26.Шарипханова Ақнұр











































Сынып белсенділері:



Сынып командирі: Сыздық Аңсат

Топ жетекшілері: 1. Асқарова Аружан

2.Жанысбек Арайлым

3.Олимов Джамшиддин



Тазалықшылар: 1.Байдильдаева Жұлдыз

2.Қуандық Қазына

3.Төлеухан Несібелі



Гүл күтуші: ШарипханоСабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралардың қиылысуы.

Сабақтың мақсаты:Геометриялық фигуралар және оларды сызу туралы түсінік беру.

1.Білімділік: Геометриялық фигуралар және әріпті өрнек туралы түсініктерді меңгерту;

2. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, зейінін, танымдылығын, есте сақтау қабілетін дамыту, пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.

3. Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздылыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру,топтық жұмыс, өздік жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, кестелер, суреттер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

- Балалар, бүгінгі сабағымыз өзгеше болғалы тұр.Алдымызда көптеген тапсырмалар бар.Сол тапсырмаларды дұрыс, жылдам жауап берген оқушы жұлдызша алады, сабақ соңында жұлдызшаны көп жинаған балаға жақсы баға қойылады.

ІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша тапсырмалар.

1)4 +5 = 8 9-4 = 5 10- 9 = 1

10-6 = 4 8+ 2 = 10 8-4 = 4

4+ 4 = 8 1+ 9 = 2 5 + 4 = 9

2)Математикалық диктант./ауызша тексеру/

2+8, 10-7, 7-7, 4+5, 3+6, 2+5;

(10, 3, 0, 9, 9, 7 )

3)Әріпті өрнектің мәнін табу/кестені толтыру/

ІІІ.. Үй тапсырмасын тексеру: № 4

Асқар -4 б

Серік -6 б } ?

Шешуі: 4+6 = 10

Жауабы барлығы 10 балық.

Оқушыларды қатар бойынша үш топқа бөлемін,үш қатарға бөлек тапсырмалар беремін/ үшбұрыш,төртбұрыш, шаршы/

Балалар өз топтарының атауларының аталу себебін дәлелдейді.

ІҮ. Жаңа сабақ.

-Ал,балалар,сендерді осындай топқа бөлген себебім, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Геометриялық фигуралардың қиылысуы» деп аталады.Олай болса геометриялық фигураларды атап шығайық.

/интер.тақтадан көрсетемін/

1.Тапсырма.Бір бірімен қиылысқан фигураларды тап.Оларды ата.Әр фигураның неше қиылысу нүктесі бар?

/тақтадан көрсетемін, оқушы дәлелдейді/

2.Тапсырма .Берілген сызықтар бір бірімен қиылысуы мүмкін бе?

/сурет бойынша оқушы дәлелдейді

Дәптерге жұмыс.

Бүгінгі күн, көркем жазу /9 саны/

2-мысал. Өздік жұмыс

Екі кесінді қиылысатындай және қиылыспайтындай етіп сыз.

Топпен жұмыс.

4-мысал.Өрнектерді салыстыру.

5см+2см *7см 4+6*6+4

4см +3см * 9см 7-2 *9-3

8см-5см * 2см 5+3 * 5+4 /үш оқушыны тексеру/

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды алға созамыз.

Бір отырып,бір тұрып,

Орнымызға қонамыз.

3.Тапсырма

Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр.Есептің шығарылу өрнегін жаз.

Болғаны –а Болғаны -6

Сатылғаны –с Алғаны -в

Қалғаны -? Қалды - ?

Шешуі : а-с Шешуі : 6-в

Жауабы: Жауабы:

/оқушы мүмкін жағдайды айтып, дәлелдейді/ Ұқсас есеп құрастырып шығару.

Шығармашылық тапсырма:

1.Мен бір сан ойландым.Одан 8 - ді кеміткенде,1 шықты.Мен қандай сан ойландым? /9/

2.Көлден ұшты жеті қаз,

Қайтып қонды екі қаз.

Қонбады оның нешеуі?

Кәне, кім тез шешеді? /бес қаз/

- Жарайсыңдар,балалар, барлық тапсырмаларын орындадыңдар.

«Ойлан, тап» ойыны.

Балықтарды аквариумға орналастыру.

ҮІІ.Бекіту.

1. Қандай тақырып өттік? Не үйрендің?

2. Сендерге сабақ ұнады ма? Олай болса, өз алмаларыңды іліңдер.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:145-бет.№5 есеп

IX. Бағалау./жұлдызды санай отырып/





































Ата ана комитетінің тізімі:



1.Тышқанбаева Гүлзира

2.Сұлтанаева Ұлдана

3.Берденова Жамила









































Сыныптың тізімі:

1.Ағланбек Жұлдыз

2.Айтмұрат Бағдаулет

3.Артыков Арман

4.Асқарова Аружан

5.Әділбек Бірлік

6.Бағдаулет Арайлым

7.Бағлан Ерасыл

8.Байдильдаева Жұлдыз

9.Бектурганов Сұлтанбек

10.Ербосын Расул

11.Ермекбаев Мұратбек

12.Жанысбек Арайлым

13.Жаксылыков Бауыржан

14.Қуандық Қазына

15.Құлбатыр Айбек

16.Олимов Джамшиддин

17.Сагатов Бақдаулет

18.Сапарбаев Нұрлан

19.Сауатбек Нұрдана

20.Сыздық Аңсат

21.Тастанбек Әділет

22.Төлеухан Несібелі

23.Тулегенова Әнел

24.Умиржанов Дәурен

25.Шалғынбек Назерке

26.Шарипханова Ақнұр











































Сынып белсенділері:



Сынып командирі: Сыздық Аңсат

Топ жетекшілері: 1. Асқарова Аружан

2.Жанысбек Арайлым

3.Олимов Джамшиддин



Тазалықшылар: 1.Байдильдаева Жұлдыз

2.Қуандық Қазына

3.Төлеухан Несібелі



Гүл күтуші: Шарипхано


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашы? саба? "Геометриялы? фигураларды? ?иылысуы"

Автор: Аманова Мирамкуль Иниятовна

Дата: 24.03.2016

Номер свидетельства: 309348
