Тақырыбы: сабақ | Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу, ондық бөлшектерді салыстыру |
Күні,айы:26.01 | Мұғалімнің аты-жөні: Ақатай С. |
5 «б»-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.5.2.4 Ондық бөлшектерді жазып оқу, ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; 5.1.2.26 Ондық бөлшектерді салыстыру; |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыра білу, координаталық түзу бойында кескіндей білу, ондық бөлшектерді жаза білуге дағдыландыру. |
Оқушылардың басым бөлігі: Есте сақтау қабілетін,жан-жақты ойлау қабілетін, білім, білік дағдысын, іскерлікті дамытады |
Кейбір оқушылар: Мәртебесі төмен және жоғары сұрақтар қойып үйренеді, қарсы сұрақ қоя біледі; -Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
Бағалау крийтерилері | Білу және түсіну: -оқушылар координаталық сәуленің анықтамасын біледі; -координаталық сәуледе ондық бөлшектердің орналасу ретін біледі; Қолдану: -оқушылар ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей алады. |
Тілдік мақсат | Ондық бөлшек-Десятичный дробь-Decimal fraction Координаталық сәуле-Координатный луч- Coordinate beam Бірлік кесінді-Единичный отрезок- Unit interval |
Пән аралық байланыс | Геометрия |
АКТ пайдалану | |
Алдыңғы меңгерілге бөлім | Ондық бөлшек |
Құндылықтарды дарыту | Білім алуға деген жауапкершілік, өзіне деген сенімділік, жұпта жұмыстану арқылы бір-біріне көмек беру, бірінің пікірін бірі бағалау құндылықтары сабақ барысында жүзеге асады, топтық жұмыстарда бірін-бірі құрметтеу, көмектесу. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы(10 минут) | І. Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, оқушы қатысымына және сынып тазалығына назар аудару. «Мен қандаймын?...» психологиялық ахуал тудыру. – Сіз лидерсіз. Әрқашан белсендісіз. Үшбұрыштар тобы – Сіз жұмыс істегенді, оқып үйренгенді ұнатасыз. Төртбұрыш тобы – Үнемі көтеріңкі көңіл-күйде жүресіз. Шеңбер тобы Үй тасырманы тексеру №759 2,77,49 3) 7,308 0,40,39 0,47 14,890 0,151,983 II.Білімді белсендіру. Мақсаты: өткен тақырыптар бойынша оқушы білімін қайталау және бекіту. 1) Математикалық диктант. Ондық бөлшек түрінде жаз 1. үш бүтін оннан бір (3,1) 2. Бес бүтін оннан сегіз (5,8) 3. бір бүтін оннан бес (1,5) 4. нөл бүтін жүзден жетпіс (0,70) 5. Жеті бүтін жүзден жиырма бес (7,25) 6. нөл бүтін жүзден он алты (0,16) 7. үш бүтін мыңнан бір жүз жиырма бес ( 3,125) «бір –бірін тексеру» «Хатқа жауап»әдісі 1. Ондық бөлшек қалай жазылады? 2. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда не істейміз? 3. Кез келген жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға бола ма? 4. Өзара жай сан деп нені айтамыз? 5. Ондық бөлшектер қалай салыстырылады? 6. Координаталық сәуледе ондық бөлшектер қалай салыстырылады? | |
Сабақтың ортасы (20минут) | Топтық жұмыс Бірлік кесіндінің бойынан А(0,3) және В(0,6), С(1,5)координаталық нүктені кескіндеңдер. Оларды салыстырып ережесін түсіндір А В 0 0,1 0,20,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1 1,5 2)А(3,2): В(3,56); С (4,2) санын координаталық сәуледе кескіндеу, Оларды салыстырып ережесін түсіндір 3) А (0,56) В (0,7). С(0,78) санын координаталық сәуледе кескіндеу. Оларды салыстырып ережесін түсіндір Есептер шығару: Оқулықпен жұмыс деңгейлік жұмыс жеке тапсырма №765 1) 2) 3) №767 2) | Оқулық А3 форматты ақ қағаз,қарындаштар. |
Сабақтың соңы( 10мин) | (Сергіту сәті) Логикалық тапсырма Сұрақ белгісінің орнына қандай сан дұрыс келеді ? 5 4 4 ? 9 1 1 3 7 6 1 9 8 5 1 7 8 Тест тапсырмасы 103,075 бөлшегінің бүтін бөлігін табыңдар: А)10 Ә)75 Б)1030 В) 103 11,01133 санын жай бөлшекке айналдырыңдар: А)11 Ә) 11 Б) 11 В) 11 21,071 санының бөлшек бөлігін табыңдар: А) 0,71 Ә) 0,001 Б) 0,071 В) 0,07 7 санын ондық бөлшекке айналдырыңдар: А)7,053 Ә) 7,53 Б) 0,053 В) 753 Жауаптары 1.В 2. Ә 3. Б 4. А Бағалау фишкалар саны 8 ден көп «5» 5-7 «4» 0-4 «3» оқушыларға беру арқылы бағалау Рефлексия. Өзін-өзі бағалау анализі. - Бүгінгі сабақтан өзіңе не алдың? - Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болды? - Өз көңіл күйінді белгімен көрсет Үйге тапсырма: №767 №769 | |
Қосымша ақпарат |
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |