Сабақ тақырыбы: Аудан бірліктері және үлестер
Сабақ мақсаты: 1.Аудан бірліктері және үлестер туралы білімдерін пысықтау
2.Ұлттық салт-дәстүр,ойын түрлерін пайдалана отырып, ой-өрісін дамыту,пәнге қызығушылықтарын арттыру.
3.Қазақ халқының ұлттық ойындарын қастерлеу,адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі:киіз үйдің бқлшектері,кестелер,геометриялық фигуралар,домбыра
Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру.
-Оқушылармен сәлемдесу-түгендеу;
-Оқушылар назарын сабаққа аудару;
-Сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстыру.
II.Математикалық диктант.
-3ші разряд 7 бірлігі, 2-ші разряд 5 бірлігі бар сан (750)
-2-ші кластың 80 бірлігі, 1-ші кластың 30 бірлігі (80,030)
-4 тн неше кг бар? (4000кг)
-500 кг неше ц? (5ц)
-ең үлкен үш таңбалы сан? (999)
-2 тәулік 8 сағат неше сағат ? (56 сағ)
III.Дәптермен жұмыс.
а)Жұмбақ: Бар екен бір айдаһар білесің бе?
1-тапсырма: Жаны жоқ қимылдарға денесінде
Ішінде сүйектері бақша-бақша
Жарқырар жалғыз көзі төбесінде? (киіз үй)
-Балалар, киіз үй туралы не білесіңдер? (түсінік беру)
Тақтамен жұмыс
66 : 22 * 20 =60 10 * 80 : 4 = 200
12 * 4 : 2 = 24 40 * 4 – 60 = 100
15 * 5- 40 = 35 450 : 9 +10 = 60
-Шаңырақ қандай геометриялық фигураға ұқсайды? (дөнгелек,шеңбер)
Ә) Жұмбақ: 2-тапсырма:
Жайсаң-көлдей керілген,
Жисаң жіптей өрілген
Бұл не? (кереге)
-Балалар кереге неге ұқсайды? ( қиылысқан түзуге)
Теңдеулер шешу:
10 * Х = 25 * 8 а – 34 = 24 + 18
(х-420) : 3 = 60 28 * Х = 7 * 12
3 тапсырма: Шаңырақ пен керегенің арсында не орналасқан? ( уықтар)
1662 : 7 = 273 (3қ) 3458 : 4= 864 (2қ) 676 : 8 = 84 528 : 9 =58 (6қ)
4 тапсырма:-Есік қаңдай фигураға ұқсайды? ( төртбұрыш)
А) Тік төртбұрыштың ұзындығы -4 см, периметрі -18см. Осы тік төртбұрыштың енін, ауданын тап?
Шешуі: (18-4*2) = 5 см (ені)
S= 5cм * 4 см =20 см2
Ә) Тік төртбұрыштың ауданы 224 м2, ені 4см. Сонда тік төртбұрыштың ұзындығы нешеге тең?
S = 224 см2 Шешуі: 224 см2 : 4 см = 56 см
в = 4 см Жауабы: ұзындығы 56 см
а = ?
5-тапсырма.
-Қазақ халқы қонақжай халық.Әр үйде дастархан жайылып тұрады.
-Қандай ұлттық тағамдарды білеміз? (еттен,сүттен,ұннан жасалған)
Есеп:
Нан зауыты 420центнерден 10 вагон арпа 500 центнерден 8 вагон бидай ұнын қабылдады.Барлығы қанша ұн қабылдады? Арпа ұны бидай ұнынан қанша артық?
Шешуі: 420 * 10= 4200 ц 4200 + 4000 = 8200 ц
500 * 8 = 4000 ц 4200 – 4000 = 200 ц
Жауабы: барлығы 8200 ц ұн қабылданды.
6-тапсырма:
-Қандай қазақ халқының ұлттық ойындарын білесіңдер?
(Бәйге,Қыз қуу,Көкпар,Бес тас,Асық,Ақ сандық пен көк сандық,Аударыспақ т.б.)
-қазір «Қыз қуу» деген ойынды ойнаймыз.Тақтаға қыз бала мен ұл бала шығады.Кім тез мына өрнектердің мәнін табады?
14284
(8141+6143) : = 3571 181403-76403) : 100 = 1050
5920
(7168-1248) : 5 =1185 (72011-9999) *3= 186036
IV. Қорытынды:
-Не үйрендік?
-Не ұнады ?
-Қандай әсер алдыңдар?
V.Мадақтау.
Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Аудан бірліктері мен үлестер"»
АШЫҚ САБАҚ
Сабақ тақырыбы: Аудан бірліктері және үлестер
Сабақ мақсаты: 1.Аудан бірліктері және үлестер туралы білімдерін пысықтау
2.Ұлттық салт-дәстүр,ойын түрлерін пайдалана отырып, ой-өрісін дамыту,пәнге қызығушылықтарын арттыру.
3.Қазақ халқының ұлттық ойындарын қастерлеу,адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі:киіз үйдің бқлшектері,кестелер,геометриялық фигуралар,домбыра
Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру.
-Оқушылармен сәлемдесу-түгендеу;
-Оқушылар назарын сабаққа аудару;
-Сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстыру.
II.Математикалық диктант.
-3ші разряд 7 бірлігі, 2-ші разряд 5 бірлігі бар сан (750)
-2-ші кластың 80 бірлігі, 1-ші кластың 30 бірлігі (80,030)
-4 тн неше кг бар? (4000кг)
-500 кг неше ц? (5ц)
-ең үлкен үш таңбалы сан? (999)
-2 тәулік 8 сағат неше сағат ? (56 сағ)
III.Дәптермен жұмыс.
а)Жұмбақ: Бар екен бір айдаһар білесің бе?
1-тапсырма: Жаны жоқ қимылдарға денесінде
Ішінде сүйектері бақша-бақша
Жарқырар жалғыз көзі төбесінде? (киіз үй)
-Балалар, киіз үй туралы не білесіңдер? (түсінік беру)
Тақтамен жұмыс
66 : 22 * 20 =60 10 * 80 : 4 = 200
12 * 4 : 2 = 24 40 * 4 – 60 = 100
15 * 5- 40 = 35 450 : 9 +10 = 60
-Шаңырақ қандай геометриялық фигураға ұқсайды? (дөнгелек,шеңбер)
Ә) Жұмбақ: 2-тапсырма:
Жайсаң-көлдей керілген,
Жисаң жіптей өрілген
Бұл не? (кереге)
-Балалар кереге неге ұқсайды? ( қиылысқан түзуге)
Теңдеулер шешу:
10 * Х = 25 * 8 а – 34 = 24 + 18
(х-420) : 3 = 60 28 * Х = 7 * 12
3 тапсырма: Шаңырақ пен керегенің арсында не орналасқан? ( уықтар)
1662 : 7 = 273 (3қ) 3458 : 4= 864 (2қ) 676 : 8 = 84 528 : 9 =58 (6қ)
4 тапсырма:-Есік қаңдай фигураға ұқсайды? ( төртбұрыш)
А) Тік төртбұрыштың ұзындығы -4 см, периметрі -18см. Осы тік төртбұрыштың енін, ауданын тап?
Шешуі: (18-4*2) = 5 см (ені)
S= 5cм * 4 см =20 см2
Ә) Тік төртбұрыштың ауданы 224 м2, ені 4см. Сонда тік төртбұрыштың ұзындығы нешеге тең?
S = 224 см2 Шешуі: 224 см2 : 4 см = 56 см
в = 4 см Жауабы: ұзындығы 56 см
а = ?
5-тапсырма.
-Қазақ халқы қонақжай халық.Әр үйде дастархан жайылып тұрады.
-Қандай ұлттық тағамдарды білеміз? (еттен,сүттен,ұннан жасалған)
Есеп:
Нан зауыты 420центнерден 10 вагон арпа 500 центнерден 8 вагон бидай ұнын қабылдады.Барлығы қанша ұн қабылдады? Арпа ұны бидай ұнынан қанша артық?
Шешуі: 420 * 10= 4200 ц 4200 + 4000 = 8200 ц
500 * 8 = 4000 ц 4200 – 4000 = 200 ц
Жауабы: барлығы 8200 ц ұн қабылданды.
6-тапсырма:
-Қандай қазақ халқының ұлттық ойындарын білесіңдер?
(Бәйге,Қыз қуу,Көкпар,Бес тас,Асық,Ақ сандық пен көк сандық,Аударыспақ т.б.)
-қазір «Қыз қуу» деген ойынды ойнаймыз.Тақтаға қыз бала мен ұл бала шығады.Кім тез мына өрнектердің мәнін табады?
14284
(8141+6143) : = 3571 181403-76403) : 100 = 1050
5920
(7168-1248) : 5 =1185 (72011-9999) *3= 186036
IV. Қорытынды:
-Не үйрендік?
-Не ұнады ?
-Қандай әсер алдыңдар?
V.Мадақтау.
АШЫҚ САБАҚ
«Аудан бірліктері мен үлестер»
Орындаған
Төлепова Д.М.
2015 оқу жылы.