kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қос теңсіздіктің ұғымын және оның жазылу формасын білу; Қос теңсіздіктерді оқу және жазу білу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және  мәнін табу;

Санды өрнектердің мәнін табу үшін  көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қос теңсіздіктің ұғымын және оның жазылу формасын білу; Қос теңсіздіктерді оқу және жазу білу»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.1А. Натурал сандар және нөл.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Арифметикалық амалдардың қасиеттері. (тақырыпты бекіту)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.2 амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәнін табу;

5.1.2.3 санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.

Сабақ мақсаттары

Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәнін табу;

Санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.

Жетістік критерийлері

Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәнін табу;

Санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар

- есептеулерде натурал сандарға арифметикалық амалдар қасиеттерін қолдануды тұжырымдай алады;

Пәндік лексика және терминология

- арифметикалық амалдардың қасиеттері (ауыстырымдылық, терімділік және үлестірілімділік);

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- есептеуді тиімді тәсілмен орындау;

- көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолдану арқылы ...;

- қосындыны (айырманы) санға көбейтуді орындау үшін ...

Құндылықтарды дарыту


Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық.Бірлескен ортада жұмыс жасау.

Дағдыландыру құндылықтарын жүзеге асыру үшін / жұппен және топтық жұмыс түрлері.

Пәнаралық байланыстар

Физика

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтаны қолдану

Бастапқы білім

Арифметикалық амал, натурал сандармен жұмыс жасай білу. Сандық және әріптік дағдылармен жұмысты қалыптастыру.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(2 мин)


Амандасу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуалды орнату.

«Сигналдық карточка» стратегиясы

Сабақтың басында оқушылардың көңіл-күйлері қандай жағдайда екенін бақылап көрейік. Сіздердің үстелдеріңізде үш түрлі-түсті карточкалар жатар.

Қызыл – мұңды, ештеңе қолымнан келмейді;

Сары – қобалжудамын, менің ойымша қолымнан келмейтін сияқты ;

Жасыл – менің көңіл күйім керемет, менің қолымнан барлығы келеді.

Қазіргі кездегі көңіл-күйіңізге байланысты карточканы көрсетсеңіз.

Презентация

Слайд 1

Топқа бөлу

(4 мин)

Оқушыларды топқа бөлу мақсатында сабақтын тақырыбымен байланыстыра отырып, оқушыларға карточкаларды таратамын. Тапсырма: амалдарды ұтымды тәсілмен, орындаңыздар.

Топқа бөлу:


28+31+22+19=



19+(21+17)=


5·(12+4)=


25·13·4=



23+(15+27)=


4·(25+7)=


50·27·2=



25·(23·4)=


2·(35-9)=


42+13+8+17



25·(17·4)=


2·(45-12)=


Нәтижесінде оқушылар 3 топқа бөлінеді:

1 топ – көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті

2 топ – көбейтудің терімділік қасиеті,

3 топ – көбейтудің және қосындысың үлестірілімділік қасиеті.

Карточка №1

«Топқа бөлу»

Сабақ тақырыбын анықтау

(4 мин)

Мұғалім: Топқа бөліну себебін анықтап, сабақтың тақырыбын атап көрсетіңіз. Сабақтың мақсатын анықтап алсақ.

Сабақ тақырыбы: Арифметикалық амалдардың қасиеттері.

Сабақтың мақсаты: Амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәнін табу;

Санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.


Презентация Слайд 2

Топтық жұмыс

(10 мин)


Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Постер» стратегиясын қолданамын (топтық жұмыс)

Оқушылар өз топтарында тапсырмаларды орындайды:

1.А3 форматындағы қағазға өздерінің шешімдерін жазып көрсету.

Әр топ ортаға бір есептің шешімін постерға жазып көрсетеді,

Және екі есеп құрастырып басқа топтарға ұсынады.

2.Арифметикалық қасиеттерді қолдана отырып есептерді шешу.

1 топ – көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті

2 топ – көбейтудің терімділік қасиеті,

3 топ – көбейтудің және қосындысың үлестірілімділік қасиеті.

А3 Парақтары, түсті маркерлер



Қорытынды

Жұппен жұмыс

(10 мин)

Материалды бекіту мақсатында оқушыларға деңгейлік тапсырмалар ұсынылады:

1 деңгей.

  1. Арифметикалық амалдарды қолдана отырып, шешімін табыңыз:

    1. 25·101=

    2. 43·101=

  2. Белгілі b+c=31, шешімін табыңыз:

    1. b+(41+c)=

    2. (c+12)+d=

  3. Өрнектің мәнін анықтаңыз:

    1. (39·6-185):7·24=

    2. 2000·2+4000:8-3000=

2 деңгей.

  1. Арифметикалық амалдарды қолдана отырып, шешімін табыңы:

    1. 1255·10001=

    2. 4531·10001=

  2. Белгілі b+c=31, шешімін табыңыз :

    1. 2b+2(41+c)=

    2. 3(c+12)+3d=

  3. Өрнектің мәнін анықтаңыз :

    1. (450:25-13)·17:85=

    2. 34·5:17+(450:25-13)·17:85=


Бағалау критерийлері:

  1. Тарату қасиеттерін дұрыс қолданады;

  2. Терімділік қасиеті дұрыс пайдалану;

Кілт арқылы тексеру (слайд 4)

Презентация слайд 3

Дифферен-циация





















Презентация Слайд 4

Формативтік бағалау

(10 мин)


Оқушының аты-жөні _____________________

Пән: математика

Сынып: 5 « »

Бөлім: 5.1А. Арифметикалық амалдардың қасиеттері.

Оқу мақсаты:

5.1.2.2 амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәнін табу;

5.1.2.3 санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану.

1.Үлестірілімділік қасиетті қолданып тиімді тәсілмен есептеңіз:

    1. 425∙1001

    2. 17∙12+43∙12

2.Терімділік қасиетті қолданып тиімді тәсілмен есептеңіз:

    1. 5∙3212∙2

    2. 4∙7512∙25

3. Егер a+b+c=42 болса, онда ауыстырымдылық қасиетті қолданып a+(56+b)+(44+c) өрнегінің шешімін табыңыз:


Бағалау критерийлері:

- ауыстырымдылық қасиетті дұрыс қолданған

- терімділік қасиетті дұрыс қолданған

- үлестірілімділік қасиетті дұрыс қолданған


ФО1

Reflection

(4 мин)

РЕФЛЕКСИЯ

  • Есіме түсірдім................................................................

  • Қиындықтар туындады............................................................

  • Білгім келеді.......................................................

  • Тиімді болды ..................................................................

  • Үйренгім келеді ..................................................................

Презентация слайд 5

Homework

1 мин

Карточка бойынша тапсырманы орындау

  1. Орындалатын амалдардың ретін көрсетіңіз:

    1. 88+(72:9-24:12);

    2. 45·2-84:(10+2).

  2. Ретін анықтап, есептеніз:

    1. 77:11-20:5+(100-99)·2;

    2. (15·3-10):7+20·9.

Карточка №2




Дифференциация

Бағалау жолдары

Пәнаралық байланыс

Жаңа тақырып қамту кезеңінде оқушыларға жекешеленеген көмек көрсету.Топта немесе жұпта көмек көрсету: оқушылар бір-біріне көмек көрсетеді

Кері байланыс

Қалыптастырушы бағалау

Бір-бірін бағалау


Дифференциация арқылы қарапайым тапсырмалардан күрделі тапсырмаларға жету


Сабақ бойынша кері байланыс

Сабақ мақсаты оқушыларға түсінікті болды ма?

Оқушылар түгелдей сабақ мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неліктен?

Дифференцация сабақта дұрыс өткізілді ме?

Сабақ уақыты дұрыс өткізілді ме?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма?



Қорытынды баға

Сабақтың екі аспектін атап көрсетіңіз

1:

2:

Сабақты жақсару үшін не қажет?

1:

2:







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Автор: Қайратова Мөлдір Қайратқызы

Дата: 26.10.2020

Номер свидетельства: 561292
