Сабақтың мақсаты | Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, қайталау; логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру; математика пәніне деген қызығушылықтарын арттыру; оқуға, жауапкершілкке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу. |
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер | Топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, бағалаудың әр түрлі тәсілдері, деңгейлеп оқыту әдісі, сұрақ-жауап |
Ресурстар мен құрал-жабдықтар | Оқулық, оқушы дәптері, бағалау парағы, үлестірмелі қағаздар, есептер жазылған А4 форматы |
Ұйымдастыру кезеңі Негізгі бөлім 1.БІЛУ. Формулалар Сөйлейді. 2. ТҮСІНУ. Сәйкесендіру 3. ҚОЛДАНУ Есептер шығару 4.ТАЛДАУ. ТЕСТ Активоид құрылғысымен 5. ЖИНАҚТАУ: Қорытынды бөлім Үй жұмысы Бағалау Рефлексия | 1.Оқушылармен амандасамын, түгендеймін 2. Топқа бөлу : Жай сандар. . . . . Тақ сандар. . . . . Жұп сандар. . . . . 3.Оқушыларға, топ басшыларына бағалау парағы беріледі Үй тапсырмасы тексеру Қайталау – оқу анасы. Ауызша : , , Квадрат түбірдің анықтамасын тұжырымдаңыз Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын тұжырымдаңыз Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін жазыңыз. А-ма: Теріс емес а санының квадрат түбірі деп, квадраты а-ға тең всанын айтады. Мысалы: 49 санының түбірі 7 және -7. Өйткені 72=49 (-7)2=49 Түбірдің оң мәні арифметикалық квадрат түбір деп аталады. А-ма: Квадраты а-ға тең кез келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады. , Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасынан өрнегінің мағынасы болатын кез келген үшін теңдігі орындалады. Мысалы, 1 топ 1. а) 2. Өрнекті ықшамдаңдар: 1. . 3. (2 – (2 – ()2 Жауабы : 1. а) . 2. 1) 2 ) – 6 . 3 ) - 2 () 11 топ 1. а) 2. Өрнекті ықшамдаңдар: 1. 3.(2 – (2 – ()2 Жауабы : 1. а) . 2. 1) 2 ) 104 . ІІІ топ 1. а) 2. Өрнекті ықшамдаңдар: 1. 2. 3. (2 – (2 – ()2 Жауабы : 1. а) . 2. 1) 2 ) . 4)Тестпен жұмыс 1. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз: 11 а) ә ) б ) б ) 2. Салыстыр: ; а) ә) б) в) 3. бөлшегін иррационалдықтан босат. ә . б. в. 4. Өрнектіықшамда: а)) 5. Түрлендіруді орында : а) ә) z-7 б) z2-49 в) 7- z Жауабы : 1. Б..2. В. 3. Б. 4. А. 5. Ә Ассосация . Топтастыру Квадрат түбір
Теңдеу шешу. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару. Бөлшекті иррационалдықтан босату. Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. № 77-80 ( 1 ) Топ басшысының қорытындысы Бас бармақ әдісі | Әр оқушы бағалау парағына әр дұрыс жауап үшін 1 ұпай қойып отырады. (а) (а) (а Жауабын көршілерімен дәптер алмастырып, алдарындағы жауаппен тексереді. Әр дұрыс жауап 1 ұпай . Әр дұрыс жауап 1 ұпай Әр дұрыс жауап 1 ұпай Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады. Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды. |