kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) қабырғаларын өлшеу және салыстыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

геометриялық  фигуралар төртбұрыш үшбұрыштар  туралы мағлұмат

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) қабырғаларын өлшеу және салыстыру»

Математика пәні бойынша қысқа мерзімдік жоспар

Пән:Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Шамалар өлшемдері

Күні:

Сынып:1 «А»

Мектеп: Красивинский орта мектебі

Мұғалімнің аты- жөні: Дуйсенбаева Айгуль

Қатысқандар саны: 9

Қатыспағандар саны:0

Сабақ тақырыбы

Геометрия элементтері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.1.3 геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) қабырғаларын өлшеу және салыстыру

Сабақ мақсатары

Барлық оқушылар:

Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұр) қабырғаларын өлшейді және салыстыра алады.

Көптеген оқушылар:

Геометриялық фигуралар ұқсастығы мен ерекшелігі бойынша топтастыра алады.

Кейбір оқушылар:

Геометриялық фигураларды қоршаған ортадағы заттардың пішініне салыстырып қабырғаларын өздігінен өлшей алады

Бағалау критерийлері





* Геометриялық фигуралар мен қоршаған ортадағы заттардың пішініне ұқсастығын анықтайды

* Геометриялық фигуралардың қабырғаларын өлшеп және салыстырады.

Тілдік мақсаттар

Геометриялық фигураларды ата?

Геометриялық фигураларды салыстыр.

Геометриялық фигуралардың қабырғалары бір- бірімен тең бе?

Құндылықтарды дарыту




Білім алуға құштарлық, мақсаттылық, жауапкершілік, сенімділік және тәуелсіздік сияқты тұлғалық қасиеттерді дамыту

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, презентация

Бастапқы білім


Геометриялық фигураларды түстері, пішіндері атай алады .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы







.

Ұйымдастыру кезеңі

«Шаттық шеңбері»

Қайырлы күн,қымбатты балалар .

Бүгін мен сендерді ерекше көңіл- күймен

Қарсы алып тұрмын.Кәнеки,өзіміздің шаттық шеңберімізде тұрып, жүрекшені бір-бірімізге

бере отырып,бүгінгі күнге жақсы тілектер айтайық.

\ балалар тілектер айтады\

Мұғалім рахмет айтады


Жүрекше

Сабақтың ортасы










Белсенді оқыту тәсіл «Таңдау»

(С).Мұғалім оқушылардың көздерін жұмуларын айтады. Қолдарына үш бұрыш, төртбұрыш, текше (3Д) ресурстарын береді. Сипап сезу арқылы оқушылар қандай геометриялық фигуралар екенін айтады.

Бұл фигуралардың ортақ қандай белгілері бар?

Осы фигураларды қолымыздағы фигураларды қоршаған ортадағы заттармен салыстырайықшы.

Белсенді оқыту тәсілі. «Кім шапшаң?»

Бағалау критерийі:

Геометриялық фигураның қабырғаларының

ұзындығын өлшейді және салыстырады

1-тапсырма.

(Д)

Қай жол қысқа? Сызғыштың көмегімен жолдардың ұзындығын өлшеңіз және

нәтижесін жазыңыз. Оларды салыстыра отырып, ең қысқа жолды табыңыз.


Дескриптор:

- үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын өлшейді және

нәтижесін жазады;

- нәтижелерін салыстырады және ең қысқа жолды анықтайды.

Бағалау

Ж.Мұғалім тапсырма беру арқылы саралау тәсілін қолданады. Жұппен бір- бірін бағалайды.

Дәптермен жұмыс.

Бағалау критерийі:

-Жасырын фигураны табады.

2-тапсырма.(Д Ж)

Қандай фугуралар жетпей тұр?

Соның суретін сал.

Дескриптор:

-қажетті фигураны салады

-қандай фигура екенін айтады

Оқушылар жұмыстарын жұппен бағалайды.

Ал мұғалім бұл тапсырмада диалог арқылы қолдау корсетіп жұмыстарын бағалайды.




















Сызғыш,

Қарындаш,

Қалам.














карточкалар

№1,№2,№3












Жұмыс дәптер

карындаш



Сабақтың соңы







Белсенді оқыту тәсілі. «Көңілді шарлар»

(Т).3-тапсырма

Бағалау критерийі:

-шардың түсін, өлшемін, пішінін өзгертіп салу.

Дескриптор:

Шардың түсін өзгерт

Шардың пішінін өзгерт

Шардың пішінін және өлшемін өзгерт


Карточка

лар

Қарындаш

Түрлі- түсті қарындаш

тар



«Жұдырық- алақан» әдісі арқылы оқушылардың сабақтан алған әсері анықталады.

егер олар мақсаттарға және күтілген нәтижелерге қол жеткізгендігіне сенімді болса - ашық алақан;

- егер олар мақсатқа жартылай ғана жетіп, бірақ әлі де болса жұмыс істеу керек деп санаса - үш саусағын жоғары көтереді;

- егер олар елеусіз ғана табысқа жеттім немесе мақсатқа жету үшін ештеңе істемедім деп есептесе – жұдырығын көрсетеді.

Оқу құралдарын пайдаланғанда ережесін сақтау







Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Автор: Дуйсенбаева Айгуль Турсынгалиевна

Дата: 27.08.2017

Номер свидетельства: 426364
