Воронова Н.Г.,
вчитель індивідуальної роботи
з розвитку слухо-зорового сприймання
усного мовлення і формуванню вимови
Донецької СЗШІ№19 (для глухих дітей)
Індивідуальне заняття з розвитку слухо-зорового сприймання усного мовлення та формування вимови у другому класі.
Тема. «Квіти – краса життя».
Звук Н.
Мета: здійснювати корекцію звуку Н ( усунення часткової закритої гугнявості), розвивати слухове сприймання, формувати вміння дотримуватись наголосу, виховувати дбайливе ставлення до довкілля.
Обладнання: комп’ютерна презентація.
Перебіг заняття.
- Привітайся.
Сьогодні на занятті будемо говорити про квіти.
Працювати над звуком Н.
І. Вимова.
1. Робота над правильною артикуляцією звука Н.
( перевірка наявності звука, робота з профілем звука)
2. Корекція звука Н.
- Утвори склади.
- Встав пропущений звук. Прочитай.
КО…ВАЛІЯ ТРОЯ…ДА
…ЕЗАБУДКА ТЮЛЬПА…
- Розгадай кросворд.
- Встав пропущені слова.
- Склади вірш. (Методика «Сенкан», складання вірша з опорою на довідковий словник).
Що? Нагідки.
Які? Корисні, оранжеві.
Що роблять? Ростуть, квітнуть, лікують.
Ставлення. Фраза. Нагідки схожі на маленькі сонечка.
Підсумок. Нагідки - лікарські квіти.
ІІ. Слухова робота.
- Склади текст ( робота з розрізним текстом).
Навесні на садовій клумбі червоніють тюльпани.
Синім сяйвом чарує незабудка.
Розквітли червоні та білі нарциси.
Гордо стоять півники.
Квіти прикрашають наше життя.
- Відповідай на питання.
Якого кольору:
- тюльпани;
- незабудки?
Які квіти тобі подобаються?
- Послухай звуки. Вибери слова з тексту.
Ю, А, И А, И, И Е, А, У, А
ІІІ. Підсумок.
Оцінка мовлення.