Молоканова В.Д.,
вчитель індивідуальної роботи з розвитку слухо – зоро-тактильного сприймання усного мовлення і формування вимови
Донецької спеціальної школи-інтернату №19
(для глухих дітей).
Тема. Лікарськи рослини. Звуки Р - Л.
Мета: диференціювати звуки Р – Л в словах, реченнях, розвивати слухове сприймання, пам’ять, закріплювати знання про лікарські рослини, виховувути дбайливе ставлення до здоров’я.
Обладнання: комп’ютерна презентація
Перебіг заняття.
- Привітайся.
Послухай. Повтори.
Природа лікує.
Зелена аптека
Лікарські рослини.
Тема заняття: «Лікарські рослини», звуки Р -Л.
І. Вимова.
Порівняння артикуляції звуку з профілем. Словесна характеристика особливостей вимови цих звуків.
1. Прочитай склади. (Диференціація звуків у складах).
ЛА - РА АЛА - АЛА
ЛУ - РУ УЛУ - УРУ
2. Розгадай кросворд.
3. Прочитай речення.
Природа дарує нам ліки. Рослини мають чарівну силу.
Лікарські рослини збираємо у зелену аптеку.
Послухай звуки, впізнай слово.
И, О, А - природа.
О, И. И - рослини.
Визнач кількість складів у цих словах.
4. Збери гербарій. Згрупуй рослини окремо.
5. Відгадай загадки.
Ліг пластом біля дороги,
Бо розкинув руки – ноги.
Бородавки чистить з тіл
Звідси й назва . .
Хоч трава дуже гірка,
З неї користь неабияка.
ІІ. Слухова робота.
Робота з розрізним текстом.
-Послухай, повтори фрази. Склади текст.
Лікарські рослини.
В затишку лісу можно знайти багато корисних рослин.
Біля широкої річки розкиннулась могутня липа. У липні збірають її корисні квіти. Чай з липою вживають при простуді. На сонячній галявині буяють ромашки, звіробій, чебрець. Ці лікарські трави широко використовує медицина. Багата на вітаміни і калина – символ української держави.
Завдання.
Відповідай на запитання.
Про які лікарські рослини згадується в тексті?
Коли збирають квіти липи?
Які трави використовує медицина?
Яка рослина багата на вітаміни?
Послухай слова, знайди речення в тексті:
Чай, липою, простуді.
Вітаміни, калина, символ.
Повтори.
Лікарські рослини зберігають здоров’я.
ІІІ. Підсумок.
Що ми робили на занятті?
Оцінка мовлення.