Сынып: 7 | 17.11.2016ж. | Мұғалім: Темиргалиева М.М. |
Пәні: | Әдебиет |
Сабақтың тақырыбы: | Ж.Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі |
Негізгі түйінді идея: | Әңгіме желісі арқылы Әмірқан бейнесін ашады |
Оқу мақсаты: | Әнші Әмірқан бейнесін ашу |
Табыс критерийлері |
Барлық оқушылар: | Көпшілік оқушылар: | Жекелеген оқушылар: |
Әңгіме желісі арқылы Әмірқан бейнесі туралы түсінік алады | Әңгімедегі Әмірқанның әншілік өнерін дәлелдей алады | Әмірқан бейнесіне баға бере алады, әншілік өнерін салыстыра алады |
Уақыты | Кезеңдері | Тапсырма | мақсаты | Формативті бағалау | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Ресурстар |
2 мин | Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Кезекші мәлімдемесі | Оқушылар назарын аудару | «Сәтті күн» «Жарайсыздар» қошеметтеу | Сәлемдесу. Сәттілік тілеу Бақылайды | Кезекші мәлімдейді | |
3 мин | Сергіту сәті | «Қаражорға» әні | Аңғарымпаздыққа жетелеу | Қошеметтеу | Бақылайды | Ойынды достарымен бірге орындайды | |
10 мин | Үй тапсырмасын сұрау | І топ. Әңгіме авторы туралы мәлімет ІІ топ. Жетішатыр қаласы жөнінде мәлімет ІІІ топ. «Әнші» әңгімесін композициялық құрылымына қарай талдау IV топ. Әңгімедегі салт-дәстүрлер | Ойын жүйелеуге мүмкіндік беру | «Бас бармақ» арқылы бағалау | Бағыт-бағдар береді. Бақылайды. | Көршісінің дайындығын тексереді. Бағалайды | Бағалау парағы |
15 мин | Негізгі бөлім Білу,түсіну, қолдану | «Кубизм» әдісі І топ. «Талдаңыз» - Әңгімеден Әмірқанды әнші ретінде көре алдыңыз ба? ІІ топ. «Зерттеңіз» - Әмірқан – өмірде болған адам (ғаламтор) ІІІ топ. «Салыстырыңыз» - Ақындық өнер мен серілік өнерді салыстыру IV топ. «Талқылаңыз» - «Ән атасы – Әміре» (ой толғау) | Әнші бейнесін жан-жақты ашу | «Керемет» қошеметтеу | Бақылайды. Бағыт-бағдар береді. Бағалайды | Топпен талқылайды. Өз пікірін, ойын ашық айтады | ғаламтор |
5 мин | Жинақтау | «Жетелеу сұрақ» 1.Бүгінгі сабақта әнші Әмірқан бейнесін аша алдық па? 2.Прототипі Әміре Қашаубаев туралы толық мәлімет ала алдық па? 3.Әміре Қашаубаевтың өз дауысымен айтылған әнін тыңдағымыз келе ме? Ән: «Балқадиша» | Ақын шығармашылығы туралы түсінігін білу | «Бас бармақ» | Тапсырма беріледі | Орындап, жауап береді | |
3 мин | Бағалау | Бағалау парақшасы арқылы топта бағалау | | | Кестені таратып береді, түсіндіреді | Берілген кестені толтырады | Парақшалар, кесте |
4 мин 3 мин | Қорытынды Бағалау Кері байланыс | Мұғалім сөзі: «Әміренің адамшылығы зор еді. Барынша әділ, жүректі еді. Қаннен-қаперсіз, қалай-болса солай жүретін. Дүние үшін қабақ шытып, бір тарықпайтын. Қоң етін кесіп беретін жомарт еді». Қалибек Қуанышбаев Бағалау парақшалары Стикерге жазу | Өзін-өзі бағалау Өзіне есеп беру | | Бақылайды, бағалайды Бақылайды, бағалайды | Өзін-өзі бағалайды Сабақтан алған әсерін жазады | |
Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар: |
Не сәтті болды? | |
Не сәтті болмады? | |
Нені жақсартуға болады? | |
Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым? | |
Нені өзгертуге болады? | |