Күні:10.02.2017 | Сыныбы: 8"Ә" | |
Тақырыбы | М.Дулатұлы "Шешенің балаларын сүюі "өлеңі | |
Мақсаты | М.Дулатұлының өмірі мен шығармашылығынан ақпарат беру; | |
Күтілетін нәтиже | М.Дулатұлының өмірі мен шығармашылығын біледі; | |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Оқыту, сұрақ –жауап, талдау, СТО әдістері, шығармашылық жұмыс. | |
Қолданылатын ресурстар | Маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасу, түгелдеу Оқушыларды түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу.Бағалау парақшаларын тарату Үй тапсырмасын сұрау Конверт сұрақтар 1.Мағжан Жұмабаев өмірі мен шығармашылығы 2. Батыр Баян» дастаны 3.«Батыр-Баян» поэмасына сюжеттік композициялық талдау. | Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Бағалау парағы арқылы топ басшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады. Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді |
Қызығушылықты ояту | Ана туралы видеоролик көрсету 2мин.Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбы Ана туралы өрбімек. Ана қандай жан? Топтастыру стратегиясы | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топтан оқушы шығып, тапсырманы постер арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды |
Жаңа сабақ | «Шешенің балаларын сүюі» өлеңін мәнерлеп оқу, мазмұнын ашу талдау. Сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру. | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Қолдану Тренинг- Эпитет | I топ. Өлеңді құрылысына қарай кешенді талдау II топ Атақты аналарымыздан кімдерді білесіңдер? Олар жайлы баяндаңдар. Сахна әртістері, ел билеген аналар, батыр аналар, Әулие аналар, Аттары аңызға айналған аналар, Ұлы ғұламалардың аналары т.б.
Әр оқушы өз аналарының есімінің бірінші әрпінен басталатын эпитет сөз тауып жазу. | I топ 1. Авторы: М. Дулатов 5.Шумақ–4 III топ Постер қорғайды IV топ Анасын ренжіткендерді Алла тағала да жақтамайды. Ақтолқын /аяулы/ Майра/мейірімді/ Талшын / төзімді |
Шығармашылық жұмыс | "Аналар әлемі" семантикалық кесте толтыру | Оқушылар тапсырманы топпен орындайды.1,2 оқушы шығып қорғайды. |
Бекіту | 1.М.Дулатұлы кім? 2.Қандай шығармалары бар? 3."Шешенің балаларын сүюі" өлеңінің басты тақырыбы не? | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау | Сабақ үстінде белсенділік танытқан оқушыларды бағалау | Әр топ бағалау парақшасы арқылы өздерін бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтаға іледі | Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | М.Дулатов « Шешенің балаларын сүюі » өлеңін жаттау | Түртіп алу |