Күні: 18.02.2017 ж Пәні: Әдебиет Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мүсірепов «Жаңа достар»
Сабақтың мақсаты: білімділік – Әңгіме мазмұны бойынша тапсырмалар бере отырып, білімдерін бекіту;
дамытушылық - танымдық қабілетін дамыту, қорытынды ой түйіндету;
тәрбиелік – адал достыққа, бауырмалдылыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.
Типі:Білімді бекіту
Түрі:Топтық сайыс
Әдісі:СТО жобасы стратегиялары, сұрақ - жауап
Пәнаралық байланыс:қазақ тілі, тарих
Сабақтың барысы: І Қызығушылықты ояту
І қатар сұрақтары
1. Ғ.Мүсірепов 1902 жылы дүниеге келді ме?
2. Әңгіме «Екі ақсақ,бір желаяқ – үш боздақ, енді базарға қарай бет алдық» деп басталады ма ?
3. «Жаңа достар» «Қазақ солдаты» романынан үзінді ме ?
4. Мен қазір ондамын... Бұл Шегеннің сөзі ме ?
5. Оның болмайды, Костия! Оқу керек деген Шеген бе?
ІІ қатар сұрақтары
1.Ғ.Мүсірепов Солтүстік Қазақстан облысының Жамбыл ауданында дүниеге келген бе?
2. «Оқимын десең, оқи ғой күнім! Әкеңнің де бір арманы оқу боп өтіп еді» - деген Мария апайдың сөзі ме ?
3.Әңгімеде Ұлы Отан соғысы кезеңіндегі Балалар өмірі суреттеле ме?
4. «Қазақ батыры» «Қазақ солдаты»романының бұрынғы атауы ма?
5. Жас милиционер маған темекі ұсынып еді, мен алдым да, ортасынан бір сындырып лақтырып жібердім. Шегеннің сөзі ме, Бораштың сөзі ме?
ІІІ қатар сұрақтары
1.Қайрошті балалар үйіне ағасы іздеп келе ме?
2.Зытып келем, зытып келем. Артыма қарай – қарай зытам... әңгіме осылай аяқтала ма ?
3. Балалар тамақ табу үшін базар халқына өнер көрсетті ме ?
4. Қайрош бейнесі Кеңес Одағының батыры Қайырғали Смағұлов бейнесі ме?
5.Қайрош шешесімен бірге ауылға қайтып кетті ме ?
ІІ Мағынаны тану Деңгейлік тапсырмалар
1-деңгейлік тапсырма Нұрлыбек, Мейірбек, Әліби, Елдос, Ануар,Санжар
Семантикалық карта
Кейіпкер сөзі | Қайрош | Мария | Бораш | Шеген | Милиционер | Әйелдер | Анасы |
О , қасқаның жатысын – ай! | | | | | | | |
Адам болады екнсің, айналайын! | | | | | | | |
Мынау бүгін аяқтан айырылыпты ғой. Байғұс - ай | | | | | | | |
Екі мың сегіз жүз сексен жеті! Өлтірдің , Костя, өлтірдің мені. | | | | | | | |
Көресіз бе, балаңыз қандай ақылды. Оқу оқығысы келеді. | | | | | | | |
2-деңгей тапсырмасы Исламбек, Гүлназ, Гүлназ, Нұрдаулет
Шығармадағы Қайрош қандай бала? Қайроштың ұнамды, ұнамсыз қасиеттерін дәлелдеу.
I топ. Жақтаушы. II топ. Қарсы топ.
3-тапсырма Шығармашылық тапсырма Аршат, Азиза,Дәнел,Айя, Данара
«Менің досым»
ІІІ Толғаныс. «Екі жақты күнделік» әдісі
Шегеннің үш түрлі өсиеті қандай? Уәдеде тұрмау дұрыс па, әлде бұрыс па?
Ия Жоқ
Үйге тапсырма. Ғ.Мүсірепов туралы реферат жазу
Бағалау