kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

??с

Нажмите, чтобы узнать подробности

?те жа?сы саба? ретінде ба?аланды. 3-сынып м??алімдеріне арнап осы сайт?а ж?мысымды ?сынып отырмын. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«??с»

Тексерілді:

Күні: 26.04.2016ж

Сыныбы: 3 «Ғ»

Пәні: бейнелеу өнері

Пән мұғалімі: Ильясова А.А.

Сабақтың тақырыбы: Құс

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушылардың бүкіл тіршілік атаулының алтын ұясы – табиғат жайлы түсініктерін толықтыру, құстар тіршілігі , олардың адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат беру. Түрлі материалдарды қолдану арқылы қарлығаш суретін салуға үйрету.

2.Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын молайта отырып,ауызекі сөйлеу тілін қалыптастыру, ойлау қабілеттерін жетілдіру,

3. Тәрбиелік:Табиғатқа қамқорлықпен қарау, құстарды аялауға тәрбиелеу, сүйіспеншілік сезімдерін қалыптастыру. Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: Білімдерін пысықтайды және бір –бірінің ойларын тыңдап, құрметтеуге үйренеді. Ойларын жинақтап, қоршаған ортаға қамқорлық сезімі оянады.

Сабақтың түрі: Жаңа материалды меңгерту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, ой шақыру, қызығушылықты ояту, «БББ» кестесі.

Сабақтың көрнекілігі: Құстардың суреті, табиғи құбылыстардың суреттері.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын және оқу құралдарының толықтығын тексеру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

«Бұл-мен» тақырыбында үйден салып келген суреттерінен көрме жасап қою.Жекелеген оқушыларға сұрақтар қою

  • Портрет дегеніміз не?

  • Мына көрсетілген автопортреттегі сыныбымыздағы қай оқушының суреті деп ойлайсың?

  • Автопортрет дегеніміз не?

ІІІ. Қызығушылықты ояту. Топқа бөлу (табиғат құбылыстары арқылы топтарға бөлу: күн, бұлт, ағаштар, өзен)

  • Балалар,қазір жылдың қай мезгілі?

  • Олай болса, мына құрастырған топтардағы суреттерімізді қарайықшы?

  • Әдемі бір көктемгі табиғат құрастырып шығардық, енді бұл жерге не жетіспей тұр деп ойлайсыңдар?

  • Дұрыс айтасыңдар, әрине құстар!

  • Сонымен бүгін біздің өткелі отырған тақырыбымыз «Құстар». Олар бізге жылы жақтан келе алмай жатыр екен. Көмектесеміз бе?

  • Жақсы олай болса, сабағымыздың барысында тапсырмаларды жақсы орындап құстарымызға жәрдемдесейік.

ІҮ.Мағынаны тану.

Кане балалар, әлемдегі құстарға байланысты «Сен білесің бе?» викториналық ойынын ойнап көрейік!

Ойынның шарты: Әр топ басшысы бір ұяшық таңдайды және оларға топ болып жауап береді. Ұпай ұяшық санына тең болып келеді. Әр топ үш сұраққа жауап беруге мүмкіндігі бар.

  • Ең кішкентай құсты ата

  • Әлемдегі ең үлкен құсты ата

  • Қартайғанда өзін-өзі өлтіретін құс

  • Жыл маусымына сәйкес қоныс аударатын құстар қалай аталады?

  • Ең ірі құс және оның салмағы

  • Ең кішкентай құс және оның салмағы

  • Қай құста мүлдем ұя болмайды

  • Құстың алдыңғы аяғы неге айналған

  • Түнде ұшатын құсты ата

  • Қай құстар ұша алмайды

  • Мына суреттегі құстардың атын орысша және ағылшынша атап бер

Ү. Оқулықпен жұмыс

Оқулықтың 54-бетіндегі мәтінмен жұмыс.

ҮІ.Дәптермен жұмыс.

Содан кейін ағаш басында ілініп тұрған хатқалталарды әр топтан бір оқушы шығып таңдап алады. Сол хатқалтада жазылған материалдармен салған суреттерін әсемдейді.

Бұл жерде қолданылатын материалдар: күріш пен қарақұмық; қоңыр және ақ түсті пластмассадан жасалған стакан; екі түсті тоқыма жіп және түрлі –түсті қарындаш. Әр топ жасаған жұмыстарын қорғайды және ағаш басында тұрған ұяларға құстарын қондырады.

ҮІІ. Сергіту сәті. «Гүл отырғызу».Оқушылар бір-бірінің арқасына қарап, шеңбер жасап тұрады.

  1. Гүл отырғызу үшін алдымен жерімізді тегістеп аламыз (оқушылар бір-бірінің арқасын сипайды).

  2. Топырақтарды қопсытамыз (оқушылар бір-бірінің арқасын тырмалайды).

  3. Жүйектеп бөлеміз ( арқаларын тарам-тарам етіп бөліп шығады).

  4. Тұқым себеміз

  5. Бетін жауып тегістейміз (арқаларын тегістеп тағы сипап шығады).

  6. Су себелейміз ( саусақтарымызбен су себелетеміз).

  7. Біраз уақыттан кейін гүліміз ақырындап өсе бастайды (балалар отырып, ақырын-ақырын бастарын, қолдарын жайып көтеріле бастайды).

Ал енді балалар, серігіп алдық ия!

ҮІІІ. Сабақты қорыту. Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды.

  1. Құстарға байланысты тыйым сөздер мен мақал-мәтелдер жазу.

  2. «Бес жолды өлең» құрастыру.

  3. Суретте берілген құстардың аттарын үш тілде жазу.

  4. Құс туралы берілген өлең жолын жалғастырып өлең шығару.

ІХ. Кері байланыс.

Білемін

Білгім келеді

Білдім









Х. Бағалау.

Топтарды кесте бойынша бағалау.

І-топ


ІІ-топ


ІІІ-топ


ІҮ-топ




ХІ. Үйге тапсырма.

Өздеріңе ұнайтын құстың суретін салып келу.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
??с

Автор: Ильясова Айдана Айдынкызы

Дата: 22.05.2016

Номер свидетельства: 329437
