kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Біздің үстелдегі натюрморт

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы:

Біздің  үстелдегі натюрморт

Мектеп: Екіаша орта мектебі

Күні:19.02.2018ж.

Кабинет: 33

Мұғалімнің есімі: Елеусизов Б.Қ.

СЫНЫП: 2 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрларын анықтау және олардың айырмашылық ерекшеліктерін (сипаттамасын) суреттеу

2.1.3.1

Шығармашылық идеялары мен сезімдерін (көңіл-күйі, мінезі) өнердің суреттеу құралдарымен көрсету

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жанды және жансыз заттарды  атап бере алады.Заттардың жемістер мен көкөністердің түстерін, пішінін ажыратады, пайдалы жақтарын біледі.

Оқушылардың басым көпшілігі: Геометриялық фигураларды талдап енін ауданын ажырата алады.

Кейбір оқушылар: жемістер мен көкөністерді пішінін сала алады, түстерін дұрыс қолданады.

Жетістік критерийлері

Жемістер мен көгөністердің түстерін ажырата отырып, пішінін анықтап пайдалы жақтарын айта алады. Өз қиялындағы бейнені анықтап, өз бетінше жұмыс жасайды.

Құндылықтарын дарыту

Оқушылардың бір –бірімен жұптаса, топтаса отырып, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Сурет, еңбек, өзін-өзі тану, геометрия, дүниетану,  сауат ашу.

АКТ қолдану дағдылары

Бейнебаян, аудиожазба.

Жұмысқа қажетті материалдар

Акварель, түрлі-түсті қарандаш, жұмыс дәптері.

Ресурстар

  Шаттық шеңбері, топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс, жұмыс дәптерімен жұмыс, акварель, үлестірме қағаздар, жемістер мен көгөністердің суреттері, жасанды жеміс, көгөністер, ыдыс, құман.

Сілтеме:

Көркем еңбек пәнінің оқулығы және әдістемесі.ОМЖ, ҰМЖ, ҚМЖ.

Тілдік құзыреттілік

Көгөністер – овощи – vegetables

Жемістер – фрукты - fruit

Сабақ барысы:

Тапсырмалар/ уақыты/

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Сабақтың басы:

Психологиялық ахуал орнату.

3мин

Айгөлек ойыны:

Жоғары секіріп қол шапалақтау, Бастапқы қалып, тағы жоғары секіріп оң және сол қолын шапалақтау.

Оқушылар бір - бірлерінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді.

Топтастыру:

3мин

Жемістер мен көгөністер

1-топ «Алма»

2-топ «Құлпынай»

3-топ «Қияр»

4-топ «Қызанақ»

Сабақтың ортасы:

Қызығушылығын ояту.

3 мин

Бейнебаян арқылы оқушылардың қызығушылығын оята отырып,

«Ойтастау стратегиясы» арқылы жаңа тақырыпты ашу.

Бейнебаян туралы ойларын айтуы.

Нелерді көрдіңдер? Олар не деп аталады? Олардың құрамында адам ағзасына пайдалы нелер бар?

Білу:

  1. Пішім дегеніміз не екенін есіне түсір.
  2. Қандайпішімдерді білесің?

Муляж ұстай отырып, оның пішінін, көлемін, түсін анықтай алады.

Түсіндіру

Натюрморт дегеніміз француз сөзі «жансыз, өлі табиғат» деген ұғымды білдіреді

Оққушылар бірнеше рет қайталап термин сөзін жаттайды

Түсіну:

Оқулықпен жұмыс.30-31 бет Суретте берілген суретші заттардың қағаз пішіміне қарай бейнелейді. Оны бір натюрморттың  үш түрлі көлемдегі пішінің ажыратындар. Тік  пішім заттары ұзыннан созып көрсетеді. Көлденең  пішім жалпақ етіп көрсетеді. Сен суреттердің әсерлі болуы үшін пішім мен бейненің байланысын ескеру керек. «Таңғы ас» немесе «Мерекелік дастархан» 

.

Суретті салмай тұррып бірнеше затты бір қатарға қойлған композиция салады.

Сергіту сәті:

Пішіндер | Shapes Song | Фигуры [Torghai-TV]

Әуен ырғағына билейді.

Тілдік құзреттілік

Көгөністер – овощи – vegetables

Жемістер – фрукты - fruit

Оқушылар көгөністер, жемістер туралы 3 тілде меңгереді.

Өз бетінше жұмыс

Жұмыс дәптері 14-бет. Жұмыстың орындалу реті:

Қолдан сомдалған мүсіндерді жан-жағынан көруге бола ма?

Ал суретті ше?

Оқушылар жемістер мен көгөністердің пішіні мен түстерін анықтап, қарындаш, фломастермен салады.

Операционалдық орындаушылық кезең

Бояумен жұмыс жасайды.

Жемістер мен көгөністердің суреті беріледі соны тиісті түстермен бояйды.

Ой толғаныс

Қолдану

Дескриптор:

1.Қандай жеміс немесе көгөністің  түрін боядың?

2.Оның түсі қандай?

3.Пішіні қандай?

4.Дәмі қандай?

ҚМЖ тапсырмасын орындайды.

Жинақтау:

Натюрмортқа сәйкес пішім таңда. Натюррморттың көңіл күйі, түс үйлесімі туралы ойлан. Оны қалай жасалатынын шешу.

Қауіпсіздік ережесін ескерту.

Жемістер мен көгөністердің бір-бір мүсінін жасау.

Сабақтың соңы

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді  бет – әлпеті салынған.

Түсінбедім      Сұрағым бар        Түсіндім

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Біздің үстелдегі натюрморт»

Екіаша орта мектебі

Бейнелеу өнері пәні мұғалімі

Елеусизов Бауыржан Қожабекович



Сабақ тақырыбы:

Біздің үстелдегі натюрморт

Мектеп: Екіаша орта мектебі

Күні:19.02.2018ж.

Кабинет: 33

Мұғалімнің есімі: Елеусизов Б .Қ.

СЫНЫП: 2 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрларын анықтау және олардың айырмашылық ерекшеліктерін (сипаттамасын) суреттеу

2.1.3.1

Шығармашылық идеялары мен сезімдерін (көңіл-күйі, мінезі) өнердің суреттеу құралдарымен көрсету

Сабақтың мақсаттары


Барлығы: Жанды және жансыз заттарды атап бере алады.Заттардың жемістер мен көкөністердің түстерін, пішінін ажыратады, пайдалы жақтарын біледі.

Оқушылардың басым көпшілігі: Геометриялық фигураларды талдап енін ауданын ажырата алады.

Кейбір оқушылар: жемістер мен көкөністерді пішінін сала алады, түстерін дұрыс қолданады.

Жетістік критерийлері

Жемістер мен көгөністердің түстерін ажырата отырып, пішінін анықтап пайдалы жақтарын айта алады. Өз қиялындағы бейнені анықтап, өз бетінше жұмыс жасайды.


Құндылықтарын дарыту

Оқушылардың бір –бірімен жұптаса, топтаса отырып, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Сурет, еңбек, өзін-өзі тану, геометрия, дүниетану, сауат ашу.

АКТ қолдану дағдылары

Бейнебаян, аудиожазба.

Жұмысқа қажетті материалдар

Акварель, түрлі-түсті қарандаш, жұмыс дәптері.

Ресурстар

Шаттық шеңбері, топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс, жұмыс дәптерімен жұмыс, акварель, үлестірме қағаздар, жемістер мен көгөністердің суреттері, жасанды жеміс, көгөністер, ыдыс, құман.

Сілтеме:

Көркем еңбек пәнінің оқулығы және әдістемесі.ОМЖ, ҰМЖ, ҚМЖ.

Тілдік құзыреттілік

Көгөністер – овощи – vegetables

Жемістер – фрукты - fruit


Сабақ барысы:

Тапсырмалар/ уақыты/

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Сабақтың басы:

Психологиялық ахуал орнату.

3мин

Айгөлек ойыны:

Жоғары секіріп қол шапалақтау, Бастапқы қалып, тағы жоғары секіріп оң және сол қолын шапалақтау.

Оқушылар бір - бірлерінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді.

Топтастыру:

3мин

Жемістер мен көгөністер

1-топ «Алма»

2-топ «Құлпынай»

3-топ «Қияр»

4-топ «Қызанақ»

Сабақтың ортасы:

Қызығушылығын ояту.

3 мин

Бейнебаян арқылы оқушылардың қызығушылығын оята отырып,

«Ойтастау стратегиясы» арқылы жаңа тақырыпты ашу.

Бейнебаян туралы ойларын айтуы.

Нелерді көрдіңдер? Олар не деп аталады? Олардың құрамында адам ағзасына пайдалы нелер бар?

Білу:

  1. Пішім дегеніміз не екенін есіне түсір.

  2. Қандайпішімдерді білесің?



Муляж ұстай отырып, оның пішінін, көлемін, түсін анықтай алады.

Түсіндіру

Натюрморт дегеніміз француз сөзі «жансыз, өлі табиғат» деген ұғымды білдіреді

Оққушылар бірнеше рет қайталап термин сөзін жаттайды

Түсіну:

Оқулықпен жұмыс.30-31 бет Суретте берілген суретші заттардың қағаз пішіміне қарай бейнелейді. Оны бір натюрморттың үш түрлі көлемдегі пішінің ажыратындар. Тік пішім заттары ұзыннан созып көрсетеді. Көлденең пішім жалпақ етіп көрсетеді. Сен суреттердің әсерлі болуы үшін пішім мен бейненің байланысын ескеру керек. «Таңғы ас» немесе «Мерекелік дастархан»

.

Суретті салмай тұррып бірнеше затты бір қатарға қойлған композиция салады.

Сергіту сәті:

Пішіндер | Shapes Song | Фигуры [Torghai-TV]

Әуен ырғағына билейді.

Тілдік құзреттілік

Көгөністер – овощи – vegetables

Жемістер – фрукты - fruit

Оқушылар көгөністер, жемістер туралы 3 тілде меңгереді.

Өз бетінше жұмыс

Жұмыс дәптері 14-бет. Жұмыстың орындалу реті:

Қолдан сомдалған мүсіндерді жан-жағынан көруге бола ма?

Ал суретті ше?


Оқушылар жемістер мен көгөністердің пішіні мен түстерін анықтап, қарындаш, фломастермен салады.


Операционалдық орындаушылық кезең

Бояумен жұмыс жасайды.

Жемістер мен көгөністердің суреті беріледі соны тиісті түстермен бояйды.

Ой толғаныс

Қолдану



Дескриптор:

1.Қандай жеміс немесе көгөністің түрін боядың?

2.Оның түсі қандай?

3.Пішіні қандай?

4.Дәмі қандай?

ҚМЖ тапсырмасын орындайды.

Жинақтау:

Натюрмортқа сәйкес пішім таңда. Натюррморттың көңіл күйі, түс үйлесімі туралы ойлан. Оны қалай жасалатынын шешу.

Қауіпсіздік ережесін ескерту.

Жемістер мен көгөністердің бір-бір мүсінін жасау.


Сабақтың соңы

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім




Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.



Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Біздің үстелдегі натюрморт

Автор: Елеусизов Бауржан

Дата: 02.03.2018

Номер свидетельства: 460464
