kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Үндістан мемлекеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

 ХІХ ғасырдағы Үндістанның  экономикалық жағдайы мен ғылшындық Ост-Үнді компаниясының билігі кезінде дағдарыстар болғанын, ХХ ғасырдағы Үндістанның  жағдайы туралы мағлұмат беру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Үндістан мемлекеті»

Дүние жүзі тарихы 8 – сынып



Тақырыбы: Үндістан

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: ХІХ ғасырдағы Үндістанның экономикалық жағдайы мен ғылшындық Ост-Үнді компаниясының билігі кезінде дағдарыстар болғанын, ХХ ғасырдағы Үндістанның жағдайы туралы мағлұмат беру.

Жапониядағы Мэйдзи төңкерісі және реформалар біртұтас ұлттық мемлекет құруға жағдайлар жасағандығын айта келіп, жұмысшылар қозғалысының нәтижесінде мемлекет құрылымының өзгерісінің мәнін түсіндіру.

Дамытушылық: Оқулықпен жұмыс істеу, пікірлерін ортаға салып, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды сыпайылыққа, адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұраққа-жауап, баяндау, әңгімелеу, өзара белсенділікті арттыру. (Мұғалімнің таңдауына байланысты).

Көрнекі құралдар: Карта

Сабақтың жоспары:

  1. ХІХ ғасырда Үнді халқын ағылшындардың қанау

  2. 1857-1859 жылдардағы үндістанның ұлт-азаттық көтерілісі

  3. ХІХ ғасырдағы Үндістан қоғамындағы өзгерістер

  4. ХІХ ғасыр 2-жартысындағы Үндістандағы ұлт-азаттық көтерілістері

  5. ХХ ғасыр басындағы Үдістан


Сабақтың барысы:






Үй жүмысын сұрау

Тапсырмалар

1.Жапонияда күріш бағасының көтерілуіне байланыты Осакада Шаруалар мен қала кедейлерінің бас көтерулері өткен жыл:

2. Еуропалықтардың Жапонияны ашуы.

Қай жылы?

Еуропалықтар

Қайда? Қандай саясат ұсынды?

Нәтижесінде

ХҮІІІ ғсоңы

ХІХ ғ басы

АҚШ, Англия, Франция, Ресей

«Жабық есік» саясатын бұзуға ұмтылды


1791-1849

АҚШ

Жапонияға 7 экспедиция аттандырды

Жапония үкіметі байланысқа рұқсат бермеді

1792-1793

А.Лаксман

Елшілік кемесі

Нәтижесіз

1804 жылы

Н.Резанов


Нәтижесіз

1852 жылы

АҚШ командор М.Перри

Жапония жағалауына келді

Сәтсіз аяқталды

1853 жылы

М.Перри

Жапонияға

Күш қолданылатынын ескертеді

1854жылы 13 ақпан

М.Перри


Жапонияға оралды

Симода және Хакодатэ порттарын ашуға мәжбүр болды

1854 жылы 13 наурыз

Канагава

Келісімшартқа қол қойды

1854 жылы

Жапон-ағылшын соғысы



Келісімшартқа қол қойды

Құқықтарға ие болды. Сауда жасауға жеңілдіктер алды. Сегун билігі әлсіз болып шықты. Жат жерліктер алдында тізе бүкті.

1855 жылы

Орыс-жапон

1856 жылы

Голланд-жапон

1858 жылы

Француз-жапон

3.Жапониядағы Конституция


Парламент

Жоғарғы палата (император, ол тағайындаған өкілдер)

Төменгі палата (депутаттар үкіметтік заң жобаларын талқылауға құқылы, өздері заң шығармайды)




Жаңа тақырып

Карточкалармен жұмыс

1.Үндістандағы ағылшын отаршылдары қандай қанау әдістерін пайдаланды

2.Сипайлар деген кімдер

3.Сипайлар көтерілісінің жеңілу себептері

5.19ғ 2жартысында Үндістан экономикасындағы өзгерістерді ата

6.Үнді ұлттық Конгресі

7. 20 ғ басындағы үндістан

Келесі тапсырма оқулықтағы кестені толтыру

Сабақты бекіту

Үй жұмысы кестені аяқтау.тақырыпты оқу


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Үндістан мемлекеті

Автор: Оразбеков Еркебулан Серикович

Дата: 21.02.2017

Номер свидетельства: 394388
