kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өнеркәсіпте қалыптасқан жағдай

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы: «Өнеркәсіпте қалыптасқан жағдай»    
Сабақ негізделген оқу мақсаты     Түбегейлі бетбұрысқа талпыныстар, экономиканың өндірушілік-шикізаттық сипатын талдайды.
Сабақ мақсаттары    Барлық оқушылар:
    Экономиканы басқарудағы жаңалықтарды анықтайды.
    Оқушылардың басым бөлігі:
    Өнеркәсіптің негізгі салалары бойынша жеткен елеулі жетістіктерін картаға түсіреді.
    Кейбір оқушылар:
    Өзгерістердің оң нәтиже бере алмау себебін талдайды.
Тілдік мақсат    Оқушылар:  Түбегейлі бетбұрысқа талпыныстар, экономиканың өндірушілік-шикізаттық сипатын білу. 
    Негізгі сөздер мен тіркестер:
    Тарихи оқиғаларды бір-бірімен байланыстырып түсіндіру.
    Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
    Талдауға арналған тармақтар:
    позиция таңдау, ой қозғау
    Жазылым бойынша ұсыныстар:
    Постер құрастыру, көршінің сұрағына жауап

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өнеркәсіпте қалыптасқан жағдай»

Сабақ: Қазақстан тарихы

Мектеп: Амангелді атындағы орта мектебі

Күні: 8.02.2017 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Азимкулова Жансара Мукановна

Сынып:9

Қатысқандар саны: 35

Қатыспағандар саны:0

Тақырыбы: «Өнеркәсіпте қалыптасқан жағдай»


Сабақ негізделген оқу мақсаты

Түбегейлі бетбұрысқа талпыныстар, экономиканың өндірушілік-шикізаттық сипатын талдайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Экономиканы басқарудағы жаңалықтарды анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Өнеркәсіптің негізгі салалары бойынша жеткен елеулі жетістіктерін картаға түсіреді.

Кейбір оқушылар:

Өзгерістердің оң нәтиже бере алмау себебін талдайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Түбегейлі бетбұрысқа талпыныстар, экономиканың өндірушілік-шикізаттық сипатын білу.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Тарихи оқиғаларды бір-бірімен байланыстырып түсіндіру.

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талдауға арналған тармақтар:

позиция таңдау, ой қозғау

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Постер құрастыру, көршінің сұрағына жауап

Алдыңғы оқу

Ой қозғау. Сұрақ-жауап

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы (7 минут)

1 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Сәлемдесу;

  • Түгендеу;

-оқушылардың құрал жабдықтарын түгендеу


1 минут

Жеміс салаты бойынша топқа бөлу. (алма, жүзім, шие, банан)

Жеміс суреттері

2 минут

Табыс критерийлері:

- Экономиканы басқарудағы жаңалықтарды анықтаймын.

- Өнеркәсіптің негізгі салалары бойынша жеткен елеулі жетістіктерін картаға түсіремін.

- Өзгерістердің оң нәтиже бере алмау себебін талдаймын.

Плакат, маркер




Білу кезеңі

«Позиция таңдау»

3 минут

1980 ж орасында КСРО әскери қуаты орташа болды. «Жас тұлпар» ұйымы бұқараның ұлттық санасын оятуға тырысты. О.Сүлейменовтң «Аз и Я» кітабындағы тұжырым орыс зиялыларына ұнады. Целиноград оқиғасы 19 маусымда бүкіл республикаға тарады.

Кесте

ӨБ 1 минут

Топтар бір-бірін 2 жұлдыз, бір тілек арқылы бағалайды.

2 жұлдыз, 1 тілек

Ортасы (22 минут)

Алдыңғы оқу

3 минут

Ой қозғау. ҰОС кейінгі жылдарда өнеркәсіптің сипаты қандай болды? Неге?


Түсіну

5 минут

Жаңа сабақтың жоспары:

Бетбұрыстар мен іркілістер. Ауыр өнеркәсіптің даму барысы. Өндірушілік-шикізаттық бағыттың жалғасуы.

Карта, плакат

Қолдану

«Постер құрастыру»

Орындау (5 минут)

Қорғау (8 минут)

І. Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу.

1-топ бетбұрыстар мен іркілістер 2-топ ОЭК

3-топ өнеркәсіп 4 топ өндірушілік-шикізаттық бағыттың жалғасуы

Постер, маркер

1 Минут

Топтар бір-бірін 2 жұлдыз, бір тілек арқылы бағалайды.

2 жұлдыз, 1 тілек

Аяқталуы (16минут)

Талдау

«Көршінің сұрағына жауап»

(10 минут)

Оқушылар параққа тақырып бойынша сұрақтар жазып, көрші топқа береді. Көрші топ сұраққа жауап беруі тиіс.оқушылар сұрақтар мен жауаптарды топ ішінде оқиды, талқылайды.

Парақ

ӨБ 1 минут

Топтар бір-бірін 2 жұлдыз, бір тілек арқылы бағалайды.

2 жұлдыз, 1 тілек

Жинақтау (синтез)

1 минут

Сабаққа қойылған табыс критерийін талдау


1 минут

Жалпы сабақ барысын бағалау: жеке,топтық


1 минут

Үйге тапсырма беру

§39 оқу


Кері байланыс

2 минут

Сұрақ

Не үйрендім?

Не қиын болды?

Стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Экономиканы бас-қарудағы жаңалық-тарды анықтай білуіне көмектесемін. Өзгерістердің оң нәтиже бере алмау себебін талдай білуіне ықпал етемін.

Сабақ критерийлеріне сәйкес оқушылар өздерін бағалайды, сабақ барысындағы жұмысы бойынша сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын.

Сол арқылы жекелеген оқушыларға көмек беруді

жоспарлаймын.

география 9 сынып. (тақ.өнеркәсіп)

  • 1.Қарындашты, қаламды ауызға салмау, көзге жақын ұстамау.

  • Электр тогының қаіупсіздігін сақтау.

2.Қарындашты, қаламды достарына ұсынғанда, доғал жағымен беру.

Оқушылардың топтық, жұптық, жеке жұмыстары арқылы өзара әлеуметтік әрекеттестік орнайды

Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгерді ме?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен, сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Өнеркәсіпте қалыптасқан жағдай

Автор: Азимкулова Жансара Мукановна

Дата: 13.02.2017

Номер свидетельства: 391164
