kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алаш партиясының құрылуы

Нажмите, чтобы узнать подробности

менің сабағым бәрі орынды болад  прррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррр

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алаш партиясының құрылуы»

Күні: Мұғалімнің аты жөні: Нугманова С.А

Сыныбы: 5 Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны: -


Сабақтың тақырыбы

  • Темір өндіруі адам өмірін қалай өзгертті? (2-сабақ)

Сабақтың мақсаты

Металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру

Оқу мақсаты

Металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру

Бағалау

критерийлері

  • Оқушылар берілген мәтін негізінде темір мен қола дәуіріндегі кем дегенде 3 ұқсастық пен 3 айырмашылықты (Кәсібі мен шаруашылығындағы, еңбек құралдары мен қару-жарақтарындағы, қоғамдық құрылысындағы) анықтайды;

  • Сыныптық талқылау жүргізу арқылы қола мен темір дәуіріндегі сабақтастықты түсіндіреді;

Тілдік мақсаттар

  • Кестемен жұмыс жүргізу арқылы адамдардың кәсібі, шаруашылығы,еңбек құралдары, қару-жарақтары, қоғамдық құрылысында орын алған ұқсастық пен айырмашылықтарды анықтайды (жазылым дағдысы);

  • Оқушылар «Ойды аяқта» тапсырмасы бойынша «Темір өндірісі адам өмірін өзгертті. Өйткені ... Темір өндірісі адам өмірін өзгертпеді. Өйткені ...» өз ойларын негіздейді (айтылым дағдысы)

Құндылықтарды

дамыту

Құндылықтар:

- Жаһандық азаматтықты қалыптастыру

- патриотизм

- өз елі үшін мақтаныш

- ұлттық сана-сезім

- тәуелсіздік

Пәнаралық

байланыстар

Оқушылар кестемен жұмыс барысында дүниежүзі тарихы пәнінен алған білімдерін қолдана алады

АКТ қолдану

дағдылары

Сабақ барысында интерактивті тақта арқылы таныстырылым жасалынады және ғаламтор қолданылады. Оқушылар таныстырылым жасау дағдыларын дамытады

Бастапқы білім

Қола дәуірі - адамзат қоғамындағы тарихи-мәдени кезең. Ол қола металлургиясының кең қанат жайып, еңбек құралдары мен қару-жарақ жасауға арналған негізгі материалға айналуымен сипатталады.



Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Қызығушылық

ты ояту кезеңі


Сабақтың басы

5 минут


БЫМ Сынып оқушыларына пеш-көрікте темір өндіру үдерісі туралы түрлі-түсті суретті көрсетіп, төменде көрсетілген сұрақтар аясында сыныппен талқылау ұйымдастырыңыз.



  • Сіздер нені көрдіңіздер?

  • Нені байқадыңыздар?

  • Адамдарқандай іс-әрекетпен айналысуда?

Оқушылардың болжамдарын тыңдап, сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырыңыз.


1-слайд

























2-3 слайд

Сабақтың ортасы

35-минут


БІЛУ ЖӘНЕ ТҮСІНУ ДАҒДЫСЫ САБАҚТЫҢ ОСЫ КЕЗЕҢІНДЕ ЖҮЗЕГЕ АСЫРЫЛАДЫ

М Оқушыларға ерте темір дәуіріндегі металл өндірісі туралы ықшамдалған мәтін ұсынып, зерттеу жұмысын жүргізуді ұйымдастырыңыз.


ТАЛДАУ ДАҒДЫСЫ САБАҚТЫҢ ОСЫ КЕЗЕҢІНДЕ ЖҮЗЕГЕ АСЫРЫЛАДЫ

Ж Оқушылар берілген мәтін негізінде темір мен қола дәуіріндегі ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау мақсатында төмендегідей кестемен жұмыс жүргізеді. Мысалы,


Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Кәсібі мен шаруашылығын

да

1.

2.


1.

2.


Еңбек құралдарында

1.

2.


1.

2.


Қоғамдық құрылысында

1.

2.


1.

2.


Дискрипторлары:

  • темір мен қола дәуірінде адамдардың кәсібі мен шаруашылығындағы кем дегенде екі ұқсастықты анықтайды;

  • темір дәуірінде адамдардың кәсібі мен шаруашылығындағы кем дегенде екі айырмашылықты анықтайды;

  • темір мен қола дәуіріндегі еңбек құралдарының кем дегенде екі ұқсастығын анықтайды;

  • темір дәуіріндегі еңбек құралдарының кем дегенде айырмашылығын анықтайды;

  • темір мен қола дәуіріндегі қоғамдық құрылыстағы кем дегенде екі ұқсастықты анықтайды;

  • темір дәуірінің қоғамдық құрылысының кем дегенде екі айырмашылығын анықтайды;


Ж Оқушылар бір-бірінің кестелерін алмастырып, толықтырулар енгізу арқылы талдау жасайды. Сондай-ақ, қола мен темір дәуіріндегі сабақтастықты анықтайды.


М Жұптық талқылаудан кейін, екі-үш оқушыға өз жұмыстарын сынып алдында оқып берулеріне мүмкіндік жасаңыз. Қола мен темір дәуіріндегі сабақтастықты анықтау үшін сыныптық талқылау ұйымдастырыңыз.


БАҒАЛАУ ДАҒДЫСЫ САБАҚТЫҢ ОСЫ КЕЗЕҢІНДЕ ЖҮЗЕГЕ АСЫРЫЛАДЫ


Ж Оқушыларға «Суретті жандандыр» деген тапсырма бойынша «Темір өндіру әдісі» туралы суреттерді ұсынып, әңгіме құрастыруды тапсырыңыз.




Дискрипторлары:


  • темір дәуірі туралы кіріспе жасайды;

  • темір өндіру әдісін реттілігі бойынша түсіндіре алады;

  • темір өндірудің адам үшін маңыздылығын сипаттайды;

  • өз ойын қорытындылайды;

  • кем дегенде 50 сөз болуы керек


Жұмаханов, Т.Жұматаев Б. Ежелгі Қазақстан.Алматы: Аруна, 2011.-224б.- (Қазақстан балалар энциклопедиясы).

10-минут


Қосымша-2



10-минут


4-слайд











Қалыптастырушы бағалау мүмкіндігі бар























5-слайд







15-минут










Қалыптастырушы бағалау мүмкіндігі бар


Қорытындылау кезеңі



Сабақтың соңы

5 минут















































Б Сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларды «Ойды аяқта» тапсырмасын беріңіз. Оқушы өз ойын кем дегенде 3 дәлел келтірулерін сұраңыз.


Темір өндірісі адам өмірін өзгертті. Өйткені ...

Темір өндірісі адам өмірін өзгертпеді. Өйткені ...


Кері байланыс.


Оқушыларға сабақ соңында кестені толтыру ұсынылады.


«+» сабақта ұнаған нәрсе жазылады: ақпарат, жұмыс түрлері, т.с.с.

«-» сабақтың ұнамаған немесе түсініксіз сәттері, оқушы пікірі бойынша оған ешқандай қажеттілігі жоқ ақпарат жазылады.

«Қызықты»

сабақта естіген қызықты мәліметтерді жазады, оған қоса тақырып бойынша білгісі келетін мәселелер бойынша мұғалімге сұрақтар жазуға болады.





6-слайд








7-слайд




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Алаш партиясының құрылуы

Автор: Нугманова Светлана Аянбергеновна

Дата: 14.11.2018

Номер свидетельства: 485677
