kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақстан тарихынан қмж Халыққа білім беру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырып: Халыққа білім беру.

Сабақтың мақсаты: Оқушылр Кеңес үкіметі тұрғыдар арасында сауатсыздықты жою мәслесінің туындағаның түсінеді. Республикада білім беру жүйесін ұүруға зиялы қауым өкілдерінің ықпалын біледі. Жетістіктерін түсінеді, бағалайды.

Күтілетін нәтиже: 1. Сауатсыздықты жою барысының  дамуына қарай жаңарғанын түсінеді;

2.Дереккөздерді пайдаланып топта жұмыс жасай алады;

3.Өз ойларын еркін жеткізеді;

4. Қорытынды шығарады;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақстан тарихынан қмж Халыққа білім беру»

Қысқа мерзімді жоспар Қазақстан тарихы 9 сынып

Аққайың ауданы

Рублевка орта мектебінің

Тарих пәні мұғалімі

Дюсенова Сания Ғалымжанқызы

Тақырып: Халыққа білім беру.

Сабақтың мақсаты: Оқушылр Кеңес үкіметі тұрғыдар арасында сауатсыздықты жою мәслесінің туындағаның түсінеді. Республикада білім беру жүйесін ұүруға зиялы қауым өкілдерінің ықпалын біледі. Жетістіктерін түсінеді, бағалайды.

Күтілетін нәтиже: 1. Сауатсыздықты жою барысының дамуына қарай жаңарғанын түсінеді;

2.Дереккөздерді пайдаланып топта жұмыс жасай алады;

3.Өз ойларын еркін жеткізеді;

4. Қорытынды шығарады;

Ресурстар: карточкалар, маркерлер

Әдіс- тәсілдер: «Миға шабуыл» Сен білесің бе? Әдісі

Сабақтың барысы:

  1. Ұымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасын тексеру

«Миға шабуыл»

Қазақ АКСР –інің одақтас респбублика болып құрылуы.
• РКФСР құрамында Қазақ АКСР-і дамыған индустриялы – аграрлы республикаға айналды. Соғыс қарсаңында 3,3 млн еңбеккке жарамды халқтң 1 млн- ға жуығы қалалар мен жұмысшы поселкелерінің жұмысшылары мен қызметшілері болды.
86. КСРО конституциясы қабылданды: 1936 жылы 5 желтоқсан ( Кеңестерінің Төтенше ҮІІІ съезі)
* Кеңес Социалистік Республикалар Одағы деп аталатын федерациялық құрылымға енген, одақтас мәртбесін алған республикалардың саны 11- ге жетті.
87. Қазақ КСР конституциясы қабылданды: 1937 жылы наурыз.
88. 1937 жылы желтоқсанда КСРО Жоғарғы Кеңесіне республикадан сайланған депутаттар саны: 44 депутат
89. 1937 жылы КСРО Жоғарғы Кеңесіне депутаттыққа сайланған шахтер: Т. Күзембаев
90. 1937 жылы КСРО Жоғарғы Кеңесіне депутаттыққа сайланған мұнайшы: С. Зұрбаев.
91. 1937 жылы КСРО Жоғарғы Кеңесіне депутаттыққа сайланған сауыншы: С.Оңғарбаева
* Комбайыншы: И.Логвиенко, паровоз машинисі: Л.Березняк
92. 1938 жылы маусым айында Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің сайлауы өіп, сайланған депутат саны:300
93. 1938 жылы маусым айында Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесіне сайланған депутат- қазақтардың саны:152
* 1938 жылы маусым айында Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесіне сайланған әйел- депутаттар саны: 60, қазақтың нәзік жандары- 27.
94. 1938 жылы 15 шілдеде ҚазКСР Жоғарғы Кеңесінің бірінші сессиясын ашқан: Ж.Жабаев
* N N Q * 1. 1925 жылғы сәуірде халқымызға «қырғыз- қазақ» атауы берілді.
2. 1936 жылғы 9 ақпанда ҚАКСР Орталық Атқару Комитеті Қаулысымен «қазақтар»атауы берілді.

  1. Жаңа тақырыпты оқу кезеңі

  1. Ересектер арасындағы сауатсыздықты жою.

Оқушылар мәтінді оқып, маңызды мәселелерді белгілейді. Сен білесің бе? Әдісі



Мысалы

  1. 1921 жылы 26 маусымда ҚазОАК жеткілікті білімі бар адамдарды сауатсыздықты жою ісіне жұмылдыру туралы қаулы қабылдады.

  2. 1924 жылы «Сауатыздықты жою» қоғамы ұйымдастырылды

  3. Жергілікті Кеңестерге қарасты халық- ағарту бөлімдерінің жанынан қоғамдық негізде ересектер үшін жазуға және есепке үйрететін алғашқы сауат ашу курстары, лекторийлер ашылды.



  1. Халыққа білім беру.



Халыққа білім беру

















Кәсіптік- техникалық білім

«Қытайша десерт»



Оқушылар тақырып бойынша сұрақ дайындайды.

1.Сұраққа жеке өздері жауап береді.

2.Сұраққа жауап бергеннен кейін ортаға салады.

3.Өз жұмыстарын мұғалім келтірген жауаппен салыстырып қателіктерін айқындайды.

Рефлексия:

Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?

Сабақ туралы не айта аласыңдар?


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақстан тарихынан қмж Халыққа білім беру

Автор: Дюсенова Сания Ғалымжанқызы

Дата: 03.12.2016

Номер свидетельства: 365352
