kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ хандарының ұстаған саясаттың негізгі бағыттары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы 35

Қазақ хандары ұстаған саясаттың негізгі бағыттары                    23.01.2017 ж.

Мақсаты

Қазақ хандары ұстанған саясаттың негізгі идеялық мазмұнын ашу арқылы топпен талқылайды, тапсырмаларды орындауға дағдыланады, ойлау қабілеттерін дамытады

Күтілетін нәтиже

Қазақ хандығы туралы мағлұмат алады.Сөз байлықтары мен сөздік қорлары молаяды,тарихты толық игеруге талпыныстары  артады

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Топтастыру,ортадағы қаламсап әдісі, мюнстерберг әдісі, «ия» «жоқ»

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук, смайликтер,құм сағат.

Ұйымдастыру кезеңі

(5мин)

Тренинг

Оқушыларды  тұрғызып, сурет қиындылары  арқылы топқа бөлу 1. Сығанақ 2. Сарайшық 3.Түркістан

Алтын ереже құру  қажеттігі туралы айту.

Әр топқа бағалау сайликтер таратып беру.

 Өте жақсы «5»

Жақсы «4»

Дайындық қажет «3»

Оқушылар сурет қиындылары арқылы құралып топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды.

Топ ішінде тәртіп ережелері талданып, сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.

Бағалау сайликтер арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Қызығушылық

тарын  ояту

(6 мин )

«Ортадағы қалам сап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.Әр топтан бір оқушы келесі топқа барып сұрақ қою арқылы миға шабуыл ұйымдастырады

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы  сұрау арқылы оқушыларды диалогқа түсіру

 берілген сұрақтарға жауап беру, топпен  тапсырманы орындау

Мұғалім берген тапсырмасын  орындау  арқылы оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру

Түсіну

(14мин)

Бүгінгі тақырыпты ашу мақсатында Мюнстерберг әдісін пайдаланып оқушылар тақырыпты өздері біледі.Тақырыпқа қатысты бейне көрсетілім көрсету және қосымша мағлұмат

арқылы сабақты түсіну

 

Оқушылар көп әріптің ішінен сөздер құрап тақырыпты ашады.Топтарға жаңа тақырып бойынша қосымша мәлімет беріледі және бейне ролик көрсетіледі.Ол арқылы оқушылар  жаңа тапсырманы түсінеді,ойланады тапсырмаға байланысты ойларын жинақтайды.

Оқушылар топпен біріге отырып сөйлем құрастырып тақырыпты ашады.Берілген жаңа тақырыпты топпен талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін  қазаға жауабын көрсетеді.

Берілген тапсырма арқылы топ мүшелері бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.

Қолдану

(5мин)

Жаңа сабаққа арналған тапсырмалар қолдану үшін «Топтастыру» әдісін пайдаланамын

 Топтар өздеріне берілген тақырыпты жақсылап меңгеріп, үйренгендерін топ ішінде бір-біріне үйретіп  шығады, өз тобында талқылағандарын ортаға салды. Бұл әдіс жаңа сабақты түсіну және тапсырмалар қолдану үшін өте тиімді

Оқушылар топ ішінде түсінгендерін қағазға түсіріп тапсырмаларды орындайды.

Талдау

(6 мин)

«Топтастыру»  арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекетіне балайнысты сабақты талдау

 

Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде қағазға жазғандарын оқып басқа топтарға таныстырады. Әр топ  өз беттерінше ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жек дара  тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табу керек

Жинақтау

(4 мин)

тақырып бойынша «Ия» «Жоқ» ойыны ұйымдастырылады Оқушылар ойларын жинақтайды

Әр топқа сұрақ тапсырмалары беріледі, әр топ бүгінгі тақырыптан не біліп не үйренгенін айтады, тақырыпты жинақтайды

Топ бірлесе отырып тақырыптан не түсінгенін айтады

Бағалау

(3 мин)

Өзін-өзі смайликтер арқылы бағалау

Бағалау смайликтері таратады

Бағаның әділ болуын қадағалау

Топты бағалау

Өзін -өзі бағалау

Рефлексия

(2мин)

Екі жұлдыз бір тілекті толтыру ұсынылады

Оқушыларға екі жұлдыз бір тілекті толтыруды ұсыну

Ұсынылған екі жұлдыз бір тілекті толтыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ хандарының ұстаған саясаттың негізгі бағыттары»

Тақырыбы 35

Қазақ хандары ұстаған саясаттың негізгі бағыттары 23.01.2017 ж.

Мақсаты

Қазақ хандары ұстанған саясаттың негізгі идеялық мазмұнын ашу арқылы топпен талқылайды, тапсырмаларды орындауға дағдыланады, ойлау қабілеттерін дамытады


Күтілетін нәтиже

Қазақ хандығы туралы мағлұмат алады.Сөз байлықтары мен сөздік қорлары молаяды,тарихты толық игеруге талпыныстары артады

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Топтастыру,ортадағы қаламсап әдісі, мюнстерберг әдісі, «ия» «жоқ»

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук, смайликтер,құм сағат.

Ұйымдастыру кезеңі

(5мин)










Тренинг

Оқушыларды тұрғызып, сурет қиындылары арқылы топқа бөлу 1. Сығанақ 2. Сарайшық 3.Түркістан

Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.

Әр топқа бағалау сайликтер таратып беру.

Өте жақсы «5»

Жақсы «4»

Дайындық қажет «3»


Оқушылар сурет қиындылары арқылы құралып топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды.

Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.

Бағалау сайликтер арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.


Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

(6 мин )

«Ортадағы қалам сап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.Әр топтан бір оқушы келесі топқа барып сұрақ қою арқылы миға шабуыл ұйымдастырады

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау арқылы оқушыларды диалогқа түсіру

берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау

Мұғалім берген тапсырмасын орындау арқылы оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру

Түсіну

(14мин)

Бүгінгі тақырыпты ашу мақсатында Мюнстерберг әдісін пайдаланып оқушылар тақырыпты өздері біледі.Тақырыпқа қатысты бейне көрсетілім көрсету және қосымша мағлұмат

арқылы сабақты түсіну


Оқушылар көп әріптің ішінен сөздер құрап тақырыпты ашады.Топтарға жаңа тақырып бойынша қосымша мәлімет беріледі және бейне ролик көрсетіледі.Ол арқылы оқушылар жаңа тапсырманы түсінеді,ойланады тапсырмаға байланысты ойларын жинақтайды.

Оқушылар топпен біріге отырып сөйлем құрастырып тақырыпты ашады.Берілген жаңа тақырыпты топпен талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қазаға жауабын көрсетеді.

Берілген тапсырма арқылы топ мүшелері бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.


Қолдану

(5мин)

Жаңа сабаққа арналған тапсырмалар қолдану үшін «Топтастыру» әдісін пайдаланамын

Топтар өздеріне берілген тақырыпты жақсылап меңгеріп, үйренгендерін топ ішінде бір-біріне үйретіп шығады, өз тобында талқылағандарын ортаға салды. Бұл әдіс жаңа сабақты түсіну және тапсырмалар қолдану үшін өте тиімді

Оқушылар топ ішінде түсінгендерін қағазға түсіріп тапсырмаларды орындайды.

Талдау

(6 мин)

«Топтастыру» арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекетіне балайнысты сабақты талдау


Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде қағазға жазғандарын оқып басқа топтарға таныстырады. Әр топ өз беттерінше ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жек дара тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табу керек

Жинақтау

(4 мин)

тақырып бойынша «Ия» «Жоқ» ойыны ұйымдастырылады Оқушылар ойларын жинақтайды

Әр топқа сұрақ тапсырмалары беріледі, әр топ бүгінгі тақырыптан не біліп не үйренгенін айтады, тақырыпты жинақтайды

Топ бірлесе отырып тақырыптан не түсінгенін айтады

Бағалау

(3 мин)

Өзін-өзі смайликтер арқылы бағалау


Бағалау смайликтері таратады

Бағаның әділ болуын қадағалау

Топты бағалау

Өзін -өзі бағалау

Рефлексия

(2мин)

Екі жұлдыз бір тілекті толтыру ұсынылады

Оқушыларға екі жұлдыз бір тілекті толтыруды ұсыну

Ұсынылған екі жұлдыз бір тілекті толтыру









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Қазақ хандарының ұстаған саясаттың негізгі бағыттары

Автор: Беккалиева Сандугаш Амантурлиевна

Дата: 15.02.2017

Номер свидетельства: 392043
