Тізбектелген ашық сабақ Мерзімі: 13.04.2017 ж 6 «Г» сыныбы | Сабақ №28 | | Сабақта 7 модульдің қамтылуы |
Пәні Пән мұғалімі | информатика Мейрахатқызы Назген | | |
Тақырыбы | Презентацияларды көрсету | | |
Мақсаты | Power Point редакторында жасалған презентацияларын көрсету жолдарын үйрету | | |
Күтілетін нәтиже | | | |
Әдістері | «серпілген сауалдар», «детальдарын қосу» ,практикалық, «ойлан,бірік,бөліс», сергіту сәті, «сұрақтары бар қорап» әдісі. Сәлемдесу салттары Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима», «Аралдар» көңіл-күй рефлекциясы кері байланыс | | |
Ресурстар | АКТ, ЭО, слайд, плакат, алтын ереже,үлесітірмелі қима қағаздар,постер, стикерлер, bilimland.kz, макеттер, суреттер, Power Point редакторы | | |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Кіріспе | Сабақтың жоспары: I Ұйымдастыру кезеңі (топқа бөлу,жағымды ахуал қалыптастыру) II Білу. «Серпілген сауалдар» әдісі III Түсіну. ЭО. Мағынаны тану.Түртіп алу.Оқулықпен жұмыс IV Қолдану. Практикалық тапсырма.Деңгейлік тапсырма V Сергіту сәті. Көз жаттығулары VI Талдау. «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі. Постермен жұмыс. VII Жинақтау. «Детальдарын қосу» әдісі VIII Қорытынды. «Сұрақтары бар қорап»әдісі(тақырып бойынша бір қысқа сұрақ құрап қалдыру) VIIII Бағалау.Үйге тапсырма. Кері байланыс.Көңіл-күй рефлекциясы «Аралда» өз эмоциясын, тақырыптың қызықтығын, сабақтың өту барысын бағалайды. | | 1.«Диалогтық оқыту» 2.«Сыни тұрғыдан оқыту» 3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 4.« АКТ» 5.«Оқытудағы басқару және көшбасшылық» |
Білу Өткен материалдар бойынша сұрақтар | «Серпілген сауалдар» әдісі Слайдқа кесте, бейне, сурет, дыбысты кірістіру командасын ата Анимация эффектілерін қалай орнатамыз? Презентация ұғымын қалай түсінесің? Power Point-ты іске қосу жолын ата Гиперсілтемені кірістіру үшін қандай команданы орындаймыз? Презентацияға түрлі фигураларды қалай кірістіреміз? Кескіннің фонын қалай өшіріп тастаймыз? Презентацияны сақтау жолдары? Мәтіннің түсін өзгерту үшін? Презентацияның мақсаты? | Оқушылар өткен материалдар бойынша сұрақтарға жауап береді. Топ басшысы бағалау парағын толтырып отырады. |
|
Түсіну Тақырыпты оқушылар өздері меңгеруіне мүмкіншілік беру. ЭО ашық сұрақтар | ЭО бейне сабақ .bilimland.kz «Мағынаны тану» арқылы жаңа материалды оқулықтан оқуға уақыт беріледі. | Оқушылар жаңа сабақ бойынша ЭО бейнесабақтан мұқият тыңдау.Ашық сұрақтарға жауап беру.Оқулықпен жұмыс Жаңа сабақ бойынша терминдерді дәптерлеріне түртіп алады. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Қолдану Power Point редакторымен жұмыс | Практикалық тапсырма. Жыл мезгілдері Қыс, күз, көктем, жаз Презентацияны көрсету режимін түзет, анимация, ауысым түрлерін орнат. Көрсету режимінде маркерді қолданыңдар | Топтар бірлесіп Power Point редакторында слайд жасау, безендіру, өңдеу, сақтау. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Сергіту сәті | Көзга арналған анимациялық жаттығулар | Көз жаттығуларын слайдқа қарап қайталайды, көздерін демалтып алады. | |
Талдау Сыни ойлауын дамыту. «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі Постермен жұмыс | «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі. Постермен жұмыс. Презентацияларды көрсету | Оқулықтағы берілген мәліметті негізге ала отырып екі топ өз тақырыптарын постерге түсіреді. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Жинақтау «Детальдарын қосу» әдісі | «Детальдарын қосу» әдісі Power Point редакторының терезе интерфейсінің алгоритмі бойынша шашыраңқы суреттер таратылады, дұрыс алгоритмге құрастыру керек. | Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша редактордың терезе интерфейсі алгоритмінің детальдарын дұрыс құрастырады. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Қорытынды «Сұрақтары бар қорап»әдісі | «Сұрақтары бар қорап»әдісі тақырып бойынша бір қысқа сұрақ құрап қорапқа қалдыру | Бүгінгі тақырып бойынша сұрақ жазып қорапқа салу, қорап келесі сабақтың басында талқыланады. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Бағалау | Формативті, жинақтық бағалау, әр кезеңді «пантомима» іс әрекет рефлексиясы арқылы бағаланады. | Бағалау парағы бойынша, пантомима бойынша бағалау. | Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима» |
Үй тапсырмасы | §4.21 Презентацияларды көрсету. Оқу, түсіну, бақылау сұрақтарына дайындалу | Үй тапсырмасын күнделікке жазып алу. | |
Кері байланыс | «Аралдар» кері байланысы
| Өз эмоциясын, тақырыптың қызықтығын, сабақтың өту барысын бағалайды. | |