kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ жоспары 5-сынып. Робототехника бөлімі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Информатикадан Робототтехника бөлімінен ашық сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ жоспары 5-сынып. Робототехника бөлімі.»

273 орта мектебі

Бөлім

Робототехника

Педагогтың аты-жөні

Есиркеева Ж.М

Күні

04.03.2021ж

Сынып: 5 «В»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Робо-сумо

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.3.4 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану;

5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі.

Көптеген оқушылар:

робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады

Кейбір оқушылар:

Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді

Бекітемін Уақыты: 10.20

мектеп директорының Кабинет: 209

оқу ісі жөніндегі орынбасары:________________


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу.

Психологиялық ахуал «Жылы лебіз».





  1. «Интервью» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау:

1.Робот дегеніміз не?

2.Роботтың неше түрі бар?

3.Работта неше датчик болады?

4.Түс датчигі қанша түсті анықтай алады?

5.Робот сызық бойымен қозғалу үшін қандай датчик маңызды?



Мұғаліммен амандасады,

бір- біріне жылы сөз айтады.

3мин




Сұрақтарға жауап береді.

6мин







«Теңге алу» әдісі арқылы бағалау









Сабақтың ортасы

  1. Жаңа сабақ. «Миға шабуыл»

1.Әлем халықтарының жекпе-жегі туралы не білесіңдер?

2. «Қазақ күресінің» қандай ерекшеліктерін білесіңдер?

3. «Сумо» күресі туралы не білесіңдер?



  1. «Кинометафора» әдісі


Видеороликтен нені түсінгендерін айтады.




  1. Жұптық жұмыс. 1-тапсырма.

«Бірге ойлаймыз» әдісі

-Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программаны құрастыру.


Дескриптор:

-робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады.


Жұптар бірін-бірі бағалайды.




V.Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Пазл»әдісі


- LearningaApps.org сайтынан тапсырма беріледі.(Жасырылған ұяшықты ашу)


Дескриптор:

- Оқушылар сайттағы тапсырмадан робот түрлерін,датчиктерін,жарыс түрлерін анықтайды.


Оқушылар өзін-өзі бағалайды.


Сергіту сәті . М.Мақатаевтың сөзіне жазылған «Саржайлау»-әні



VI.Сабақты бекіту. 3-тапсырма.

«Біліміңді жинақта» әдісі

Сәйкестендіру тапсырмасы

Жарыстардың ерекшеліктерін анықтау


Дескриптор:

-Робо-сумо жарысы мен сызық бойымен қозғалыс жарысының ерекшеліктерін анықтайды.


Оқушы өзін-өзі бағалайды.



Оқушыларды бағалау


Сұрақтарға жауап береді


3мин






Видеоролик көреді.

3мин








Программа құрастырады

5мин










6мин









Ән айтады

2мин



5 мин





2мин

(Оқушылардың жинаған тиындарына қарап,бағалау)


















«Теңге алу» әдісі арқылы бағалау










«Теңге алу» әдісі арқылы бағалау











«Теңге алу» әдісі арқылы бағалау





Интербелсенді тақта, компьютер








Интербелсенді тақта, компьютер









Компьютер










https://learningapps.org/display?v=pr1pdjj5n21


Компьютер













Таратпа қағаздар

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Бәйтерекке саяхат» әдісі











Үйге тапсырма

«Робо-сумо» сөзіне ребус құрастыру

(Оқушыларға сабақ ұнаса, күн, ашық бұлт, құстар,гүлдер жабыстырады.Ал егер сұрағы, түсінбеген тұстары болса, қара бұлт, найзағай жабыстырады)

4мин


1мин






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ашық сабақ жоспары 5-сынып. Робототехника бөлімі.

Автор: Есиркеева Жанагуль Махамбетиярона

Дата: 15.04.2021

Номер свидетельства: 578235
