kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Санау ж?йесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

~~Білімділік: Cанау ж?йелері та?ырыбы бойынша білімдерін ж?йеге келтіріп, санау ж?йелерін есептеу кезінде оларды? б?ліктері мен да?дыларын ?алыптастыру туралы білімдерін ?алыптастыру.
Т?рбиелік: Компьютермен ж?мыс істеуде ??ыптылы??а, техника ?ауіпсіздігін д?рыс са?тай білуге  ?йрету. 
Дамытушылы?:  Саба?тан ал?ан білімдерін к?нделікті  т?рмыста, е?бекте  ж?не  бас?а п?ндерге пайдалана  білуге  ?йрету.
 
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Санау ж?йесі »

Информатика 8 сынып

Информатика

8 сынып

Сабақтың тақырыбы: Санау жүйесі Cистема счета System account

Сабақтың тақырыбы:

Санау жүйесі

Cистема счета

System account

Сабақтың мақсаты : : Білімділік: C анау жүйелері тақырыбы бойынша білімдерін жүйеге келтіріп, санау жүйелерін есептеу кезінде олардың бөліктері мен дағдыларын қалыптастыру туралы білімдерін қалыптастыру. Тәрбиелік: Компьютермен жұмыс істеуде ұқыптылыққа, техника қауіпсіздігін дұрыс сақтай білуге үйрету. Дамытушылық: Сабақтан алған білімдерін күнделікті тұрмыста, еңбекте және басқа пәндерге пайдалана білуге үйрету.

Сабақтың мақсаты : :

Білімділік: C анау жүйелері тақырыбы бойынша білімдерін жүйеге келтіріп, санау жүйелерін есептеу кезінде олардың бөліктері мен дағдыларын қалыптастыру туралы білімдерін қалыптастыру.

Тәрбиелік: Компьютермен жұмыс істеуде ұқыптылыққа, техника қауіпсіздігін дұрыс сақтай білуге үйрету.

Дамытушылық: Сабақтан алған білімдерін күнделікті тұрмыста, еңбекте және басқа пәндерге пайдалана білуге үйрету.

Сабақтың типі Аралас сабақ  Сабақтың түрі  Білімді, іскерлікті және дағдыны жетілдіру сабағы Әдіс-тәсілдері  Ойға шабуыл, тест тапсырмалары,тапсырмалар Қолданылатын көрнекіліктер Интерактивті тақта,оқулық

Сабақтың типі

Аралас сабақ

Сабақтың түрі

Білімді, іскерлікті

және дағдыны жетілдіру сабағы

Әдіс-тәсілдері

Ойға шабуыл, тест тапсырмалары,тапсырмалар

Қолданылатын

көрнекіліктер

Интерактивті тақта,оқулық

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Кім білімпаз? Санау жүйесі неше топқа  бөлінеді? Санау жүйесі 6 неше топқа бөлінеді? Санау жүйесі дегеніміз не? 0 4. Сан түсінігі дегеніміз не? 0 Позициялық  санау жүйесі дегеніміз не? Позициялық емес санау жүйесі қандай сандар жатады? 1 Позициялық Разряд  жүйенің ең кіші дегеніміз не? негізі қандай? 9 2 9

Кім білімпаз?

Санау жүйесі

неше топқа

бөлінеді?

Санау жүйесі

6

неше топқа

бөлінеді?

Санау жүйесі

дегеніміз не?

0

4.

Сан түсінігі

дегеніміз не?

0

Позициялық

санау жүйесі

дегеніміз не?

Позициялық

емес санау

жүйесі қандай

сандар жатады?

1

Позициялық

Разряд

жүйенің ең кіші

дегеніміз не?

негізі қандай?

9

2

9

Кесте толтыру 1 5 10 50 100 500 1000 I V X L C D M

Кесте толтыру

1

5

10

50

100

500

1000

I

V

X

L

C

D

M

10 10 Әртүрлі санау жүйесінің “Алфавиті” Санау жүйесі Екілік Негізі  Алфавиттегі өлшемі Сегіздік саны Ондық Он алтылық 2 2 0, 1 0,1,2,3,4,5,6,7 8 8 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 16 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9, А,В,С,D,Е,F 16

10

10

Әртүрлі санау жүйесінің “Алфавиті”

Санау жүйесі

Екілік

Негізі

Алфавиттегі өлшемі

Сегіздік

саны

Ондық

Он алтылық

2

2

0, 1

0,1,2,3,4,5,6,7

8

8

0,1,2,3,4,5,6,7,8,9

16

0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,

А,В,С,D,Е,F

16

Кім жылдам! 1-деңгей. «Лайықты деңгей» Арабтық жазылуын римдік жазылу аударыңдар:

Кім жылдам!

1-деңгей. «Лайықты деңгей»

Арабтық жазылуын римдік жазылу аударыңдар:

2-деңгей. «Міндетті деңгей» Екілік санау жүйесіндегі сандарды ондық санау жүйесіне көшіріңдер: 10100 2 =  20 10 011101 2 = 29 10

2-деңгей. «Міндетті деңгей»

Екілік санау жүйесіндегі сандарды ондық санау жүйесіне көшіріңдер:

10100 2 =

20 10

011101 2 =

29 10

3-деңгей «Жоғары деңгей» Ондық санау жүйесіндегі сандарды екілік санау жүйесіне көшіріңдер: 245 10 = 11110101 2 186 10 = 10111010 2

3-деңгей «Жоғары деңгей»

Ондық санау жүйесіндегі сандарды екілік санау жүйесіне көшіріңдер:

245 10 =

11110101 2

186 10 =

10111010 2

Сергіту сәті Сергітудің енді сәтін бастайық Бір-екі-үш,алға қадам басайық Орнымыздан тұрып қолды созайық Шаршамайық,тағы бір іс жасайық. Бір-екі оңға,үш-төрт солға Сау болудың қамын біздер жасайық!!!

Сергіту сәті

Сергітудің енді сәтін бастайық

Бір-екі-үш,алға қадам басайық

Орнымыздан тұрып қолды созайық

Шаршамайық,тағы бір іс жасайық.

Бір-екі оңға,үш-төрт солға

Сау болудың қамын біздер жасайық!!!

Қол саусақтарына арналған жаттығулар  Алақанды уқалау   Қолды қысу   Білезіктен айналдыру  Көзге арналған жаттығулар.   Көзді бірнеше рет жыпылықтату   Көзіңмен ақырын оң жаққа қарай 3-4 рет айналым жаса

Қол саусақтарына арналған жаттығулар

  • Алақанды уқалау

  • Қолды қысу

  • Білезіктен айналдыру

Көзге арналған жаттығулар.

  • Көзді бірнеше рет жыпылықтату

  • Көзіңмен ақырын оң жаққа қарай 3-4 рет

айналым жаса

  • Соншалықты айналым солға қарай жаса.
Ойға шабуыл 2 1 3 2 4 5 3 6 4 7 8 9 Көлденеңінен : Тігінен : 1 1 2 2 79 79 3 3 34 34 1026 4 1026 4 6 6 81 81 630 630 1 80 2 6 3 510 4 750 1001 7 5 26 94 8 39 15 9 40

Ойға шабуыл

2

1

3

2

4

5

3

6

4

7

8

9

Көлденеңінен :

Тігінен :

1

1

2

2

79

79

3

3

34

34

1026

4

1026

4

6

6

81

81

630

630

1

80

2

6

3

510

4

750

1001

7

5

26

94

8

39

15

9

40

Ойға шабуыл D L X X X M X I X X X C X I X M I V X D X I C C X V C X I L X X X X V X V L I Көлденеңінен : Тігінен : 1 80 2 3 6 510 750 4 1001 7 5 26 8 94 15 9 39 40 1 2 79 3 34 1026 4 6 81 630

Ойға шабуыл

D

L

X

X

X

M

X

I

X

X

X

C

X

I

X

M

I

V

X

D

X

I

C

C

X

V

C

X

I

L

X

X

X

X

V

X

V

L

I

Көлденеңінен :

Тігінен :

1

80

2

3

6

510

750

4

1001

7

5

26

8

94

15

9

39

40

1

2

79

3

34

1026

4

6

81

630

Бит Сегіздік Ондық Санау жүйесі Он алтылық Екілік Цифр Разряд Позициялық емес  Позициялық

Бит

Сегіздік

Ондық

Санау жүйесі

Он алтылық

Екілік

Цифр

Разряд

Позициялық емес

Позициялық

Нүктемен сурет салу Кестеде екілік санау жүйесінде берілген нүкте нөмірлері мен координаталары келтірілген. Кейбір нүктенің координаталарын көрсетілген санау жүйесінде арифметикалық амалдарды орындап, табу керек. Әр нүктенің өз координаталарын ондық санау жүйесіне айналдырып, координата жазықтығында нүктемен белгілеп қойыңыз. Санау жүйелерін дұрыс айналдырып, нүктелерді бір-бірімен байланыстырса, бір сурет пайда болады. 1-кесте Нүкте координаталары 2-кесте Нүкте координаталары № № 1 1 Х Х У 2 1 2 2 У 110 2   1 2 3 3 1001 2 10*11 2   101 2 4 4 101 2 1001 2 1001 2 1001 2 5 1001 2 11*10 1001 2 1 2 1 2 101 2 1 2 1 2

Нүктемен сурет салу

Кестеде екілік санау жүйесінде берілген нүкте нөмірлері мен координаталары келтірілген.

Кейбір нүктенің координаталарын көрсетілген санау жүйесінде арифметикалық амалдарды орындап, табу керек. Әр нүктенің өз координаталарын ондық санау жүйесіне айналдырып, координата жазықтығында нүктемен белгілеп қойыңыз. Санау жүйелерін дұрыс айналдырып, нүктелерді бір-бірімен байланыстырса, бір сурет пайда болады.

1-кесте Нүкте координаталары

2-кесте Нүкте координаталары

1

1

Х

Х

У

2

1 2

2

У

110 2

1 2

3

3

1001 2

10*11 2

101 2

4

4

101 2

1001 2

1001 2

1001 2

5

1001 2

11*10

1001 2

1 2

1 2

101 2

1 2

1 2

20 жыл

20 жыл

V. Бекіту кезеңі

V. Бекіту кезеңі

Кітаптан : 2.1; 2,2 тақырыпты оқу.  Жұмыс дәптерден: 6,7 беттегі    1,2,тапсырманы орындау.

Кітаптан : 2.1; 2,2 тақырыпты оқу.

Жұмыс дәптерден: 6,7 беттегі

1,2,тапсырманы орындау.

Өзін-өзі бағалау : - )  Тақырыпты жақсы меңгердім : - ?  Сабақты жақсыдан төмен меңгердім, әлі де жұмыс жасауым қажет : - (  Бұл тақырып бойынша көп жұмыс жасауым қажет

Өзін-өзі бағалау

: - )

Тақырыпты жақсы меңгердім

: - ?

Сабақты жақсыдан төмен

меңгердім, әлі де жұмыс

жасауым қажет

: - (

Бұл тақырып бойынша көп

жұмыс жасауым қажет

VIІ. Бағалау № 1 Оқушының аты-жөні Әділбекова Ақерке 2 1-деңгей «Лайықты деңгей» 2-деңгей «Міндетті деңгей» Едібаев Жасұлан 3 3-деңгей «Жоғарғы деңгей» Занил Мадина 4 Тест 5 Зейнулғабденов Нұриден Қорытынды баға Зейнулғабденов Аружан 6 Мәжібеков Медет 7 Құмарбекова Диана 8 Тілеубаев Бауыржан 9 Хайрат Ғасырбек

VIІ. Бағалау

1

Оқушының аты-жөні

Әділбекова Ақерке

2

1-деңгей «Лайықты деңгей»

2-деңгей «Міндетті деңгей»

Едібаев Жасұлан

3

3-деңгей «Жоғарғы деңгей»

Занил Мадина

4

Тест

5

Зейнулғабденов Нұриден

Қорытынды баға

Зейнулғабденов Аружан

6

Мәжібеков Медет

7

Құмарбекова Диана

8

Тілеубаев Бауыржан

9

Хайрат Ғасырбек

САБАҚ АЯҚТАЛДЫ

САБАҚ АЯҚТАЛДЫ


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Санау ж?йесі

Автор: Жунисбекова Булбул Каскатайовна

Дата: 25.11.2014

Номер свидетельства: 135451
