Сабақ: Microsoft Excel туралы мәлімет | Мектеп: Е.Айшуақұлы атындағы орта мектеп |
Күні: 10.03.2017 | Мұғалімнің есімі: Сатыбалдиева Гульнара Шалхыбаевна |
Сынып: 8 а,ә,б сынып | |
Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары ): | Оқушыларға Microsoft Excel туралы мәлімет беру |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: cабаққа белсене қатысып, өздерінің пікірлерін еркін айта алады. қосымша мәліметтермен танысады жаңа түсінікті анықтайды АКТ құзырлылығын дамытады |
Оқушылардың басым бөлігі: |
Кейбір оқушылар: |
Тілдік мақсат: | Оқушылар: |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Сыныптағы диалог, жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған сұрақтар |
Microsoft Excel интерфейсінде қандай жаңалық болды? Кесте эелементтерін қалай жоюға болады? |
Сіз неліктен ... ... ... екенін айта аласыз ба? |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Тақырыпты терең түсіну үшін оқулықпен жұмыс жүргізіп, практикалық жұмыстар орындату. |
Алдыңғы тақырып | IDE Free Pascal ортасында модельдеу тәжірибелік жаттығулар |
Жоспар: | |
Жоспарланған уақыт: (45 минут) | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Сабақтың басталуы 8 минут | І.Ұйымдастыру. 1.Психологиялық дайындық. 2.Сыныпты топқа бөлу(бір,екі,үш деп санау арқылы) ІІ.Өткен тақырыпты қайталау. Сұрақтар арқылы: Модель деген не? Модельдеу дегенді қалай түсінесің? Модельдеу кезеңдерін ата. | |
Сабақтың ортасы 15 минут Сергіту сәті. 2 мин | Жаңа тақырып. Постер қорғау 1-топ: «Microsoft Excel туралы» мәлімет 2-топ: «Кестенің өлшемін өзгерту мен элементтерді қосу, жою жолдары» 3-топ: «Кестені толтыру және толтыру таңбасы» | Интернет желісі, оқулық, маркер, А3 форматы, интер тақта, проектор |
Практикалық жұмыс 12 минут | Оқулықтағы 130 беттегі тәжірибелік жұмысты орындау. ( А,В,С деңгейлі тапсырмалар) | Оқулық, ДК |
Сабақтың аяқталуы 8 минут | ІҮ. Сабақты қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма беру. §23 тақырыпты оқу ҮІ. Кері байланыс ҮІІ. Бағалау | Смайликтер |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы | Топта оқушылар өздерін-өздері бағалайды. Әр оқушыға бағалау парағы беріледі. Сабақ соңында қорытынды баға шығарылып, бағаланады | Ағылшын тілі, Орыс тілі пәндерімен пәнаралық байланыс орнайды. Қауіпсіздік ережелерін қатаң сақтайды. |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |