kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кайсенова Раушан

Нажмите, чтобы узнать подробности

5  сыныпқа арналған  сабақ жоспары. Сабақ жоспардың тақырыбы  «Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини - жоба. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кайсенова Раушан»

Мектеп


Күні


Мұғалімнің аты-жөні:


Сынып

Барлығы -

Қатысқандар –

Қатыспағандар -

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:


Сабақтың тақырыбы:

«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини - жоба

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.4.2.2- құжатқақұпиясөзорнату

5.1.3.1 -ортақ қолжетімді файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Компьютерді пайдаланып тақырып бойынша түрлі жобалар жасай алады

Оқушылардың басым бөлігі: түсінеді, талдайды, өзгертілген жағдайда қолданады. Жобаны құруды үйренеді, компьютерлік программа мен практикалық жұмыстар жасайалады

Кейбір оқушылар: оқып үйренгендерін практикада қолданады.

Бағалау критерийі

- Таңдалған жобаның тақырыбын анықтайды

- Жобаны іске асыру үшін қажетті ақпаратты таба алады және іріктейді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар ... істей алады

(оқылым);

(айтылым);

(тыңдалым),

(жазылым)

Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері

жоба, ақпараттыіздеу, зерттеу, критерийлер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Интернеттен пайдаланылған ақпараттардын сілтемесін көрсету қажет

  • Өзгенін ойын көшіріп алу …..деп атайды


Талқылауға арналған тармақтар:

, өйткені ....

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

..... неліктен

Жазылым бойынша ұсыныстар:

.......

Құндылықтарға баулу

Өзін және қоршаған ортаны сыйлау

Пәнаралық байланыс

Химия, физика, биология



Алдыңғы білім

Қайжерде компьютерді қолдануға болатынын біледі


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал тудыру

Болжау әдісі

Қызығушылықты ояту

Тапсырма 1 ЖЖ

Оқушылар, осы суреттер қандай жаңалықтарды бейнелейді?

Тағы қандай жаңалықтарды қоса аласыздар?

- Біріншісі – компьютер, одан кейінгілері теледидар, ұшақ т.б.



Сабақтың ортасы


Тапсырма 1 ЖЖ

Жобаны таңдайды



Жобаны қалай жасауға болатындығын түсіндіріңіз. Мысалы: Компьютерлік презентация арқылы. Алайда, кітапта басқа да түрлер берілген:

  • Фотоколлаж

  • Жарнамабаннері

  • Постер

  • Стенгазета.

Оқушылар таңдаған тақырып бойынша жұпқа бөлінеді және жобаны көрсету түрін (формасын) таңдайды

Олар сыныптастарымен қандай тақырыпты таңдау жәнеоны қай формадаұсыну керектігін талқылайды

Жобалау критерийлерінің үлгісі:

- Дәлдігі (эстетика)

- Креативті дизайны

- Сауаттылық (қателержоқ)

-Айқындығы(түсңніктігі)

- Авторлыққұқықтықұрметтеу (сілтемелеркөрсету)

Жобаға керек онлайн ақпарат іздеуде. Ақпаратты ортақ қалтада сақтайды

Дескриптор

1.Жобаны қалай жасау керектігін біледі

2. Жобаны жасап,қорғайды

3. Жобаны ақпарат көздерінен іздей отырып, авторлық құқықты құрметтейді.


ҚБ Табыс ағашы


Сабақтың соңы


Кері байланыс

«Плюс, минус,қызықты»


Қосымша ақпарат



Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

-

-

-

Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырысыз?

-

-

-



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

-

-

-

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарларынан ауытқулар болды ма және неліктен?










Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты)

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқытуды да оқуға қатысты)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып н емесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы №1

Бөлім

Тақырып

7.4.А. Қазақ хандығының 16-17 ғасырларда ғы дамуы.

Қасым хан тұсындағы қазақ хандығының күшеюі

Оқу мақсаты

6.3.1.10 –Қазақ хандрының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау

Ойлау дағдыларыныңдеңгейі

Қолдану

Бағалау критерийі

Қасым ханның қазақ хандығын нығайтудағы орның анықтау;

Тапсырма

Тапсырма 1.

А-деңгейі. Қасым хан кезіндегі территорияны картадан көрсетіңіз.

В-деңгейі. Неліктен Қасым хан кезінде халық саны көбейді?

Моғол хандары үнемі қазақтармен одақ құруға ұмтылды, себебі .......

С-деңгейі. Қасым хан жайлы айтылған тарихи деректерді сипаттаңыз

Бағалау критерийі

Дескриптор

  • Қасым ханның қазақ хандығын нығайтудағы орның анықтау;


Қасым ханның кезіндегі территорияны картадан көрсетеді;

Халық санының көбею себебін анықтайды;

Моғолдардың қазақтармен одақ құру себебін анықтайды;

Қасым хан жайлы 1-3 деректі сипаттайды



Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы №2

Бөлім

Тақырып

4.А. Қазақ хандығының 16-17 ғасырларда ғы дамуы.

Қасым хан тұсындағы қазақ хандығының күшеюі

Оқу мақсаты

6.3.2.6.-қазақ хандарының сыртқы саясатын талдау

Ойлау дағдыларыныңдеңгейі

Жоғары ойлау дағдылары

Бағалау критерийі

Қасым ханның сыртқы саясатын зерттеу

Тапсырма

Тапсырма 1.

Қасым ханның сыртқы саясатын кестеде салыстырыңыз.


Ресей

Ноғай ордасы

Моғол билеушілері






Бағалау критерийі

Дескриптор

Қасым ханның сыртқы саясатын зерттеу

Ресеймен қарым-қатынасындағы оқиғаларды атайды;

Ноғай мырзаларымен саясатын көрсетеді;

Моғол билеушілерімен саясатын салыстырады.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Кайсенова Раушан

Автор: Кайсенова Раушан Куанышбековна

Дата: 14.11.2018

Номер свидетельства: 485681
