kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Электрондық конфигурация

Нажмите, чтобы узнать подробности

Электрондық конфугурация атомдары берілген,қалай жазуды ағылшын және қазақша тілінде түсіндірген

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Электрондық конфигурация»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: химия

Subject: chemistry

Өткізілетін орын: ЖОМ 70

Location: shoole №70


Мұғалімі: Асанова А.У.

Тhecher: AssanovaAU


Сабақ №

Lesson №6

Мерзімі:

Date:

Класс: 8

Class: 8

Оқушылар саны:

Amount:

Қатысқан:

Present:

Қатыспаған:

Absent:

Тарау 2.0

Chapter 2.0

Электронды конфигурация Electron configuration


Сабақ тақырыбы:

Lesson theme:

Химиялық формулалар және есептеулер

Chemical formula and calculation

Сабақ мақсаты:

The purpose of the lesson:

Қосылыстағы элементтің массалық үлесі

Be able to find mass percentage of elements in compounds

Қосылыс формуласын анықтау

Be able to find formulas of compounds

Тілдік мақсат:

Language objectives:

Пәндік лексика және терминология:

Subject vocabulary and terminology:

Multiply or times

Add or plus

Sabtract or minus

Divided by or over

Is egual to

To the power of

Point

Percentage

Көбейту

Қосу

Алу

Бөлу

Тең

Дәрежесі

Нүкте

процент

Диалог үшін пайдалы сөз тіркестер:

Phrase for dialogue:

For exemple,.........


Пәні бойынша күтілетін нәтижелер:

Expected results on the subject:

Is it possible for us to produce something from nothing?

Ешнәрседен қандай да бір өнім алуға бола ма?

Тілінде күтілетін нәтижелер:

Expected results by language:

Aғылшынша тақырыпқа байланысты терминдерді үйрену.

Memories terminology in English.

Қажетті жабдық мен құрылғы:

Necessary equipment and devices:


Қосымша ресурстар:

Additional resources:

Periodic Table

Сабақ барысы

During the classes

Сабақ кезеңдері

Lesson Stage

Тапсырмалар мен жаттығулар

Tasks and Exercises


Ескер-тулер 

Notes

Сәлемдесу

Welcome








Жаңа сөздер мен сөз тіркестер

New words and phrases


Оқу стратегияcы:

Reading strategies:


Тыңдау дағдыларын дамыту стратегиясы:

Strategies for developing listening skills




Сөйлеуді дамыту стратегиясы:

Strategies for the development of oral speech:






Жазбаша тапсырмалар:

Written assignments:






Сабақты бекіту

Assigning a lesson

Hello! Hi! Good morning! Good afternoon!

Who is absent today attendant? What date is today?

Write the date on the board, please.

Today our topic is (Lesson topic is) ………….

Let’s divide into groups (топқа бөлінейік)


Оқушылардың алдыңғы білімдерін белсендіру:

Activating previous knowledge of students:

Алдыңғы сабақта не өттік? - What did we learn on the previous lesson?

Сабаққа кім дайын? - Who is ready for the lesson?

Let’s remember …(есімізге түсірейік)


1. Classify the reactions


Негізгі мазмұнына жаңа материалды ұсыну

Submission of new material on the subject content


Let’s look at the board.

Қосылыстардағы элементтердің массалық үлесін анықтау

Determination of the mass fractions of elements in compounds

Массалық үлес деп-химиялық қосылыстағы атом массасының бүкіл молекуланың

массасының қатынасын айтады.Ол бірдің үлесімен немесе пайызбен өрнектеледі.

W=N*Ar/Mr W=N*Ar/Mr*100%

The mass fraction of an element - is the ratio of the relative atomic mass of an multiplied

by the number of its atoms in the molecule in the relative molecular mass of the substance.

W=N*Ar/Mr W=N*Ar/Mr*100%




Cations derived from metal name (sodium (cat)ion, silver (cat)ion)

or have the suffix –ium (NH4

+ = ammonium ion)

Anions from non-metal atoms have the suffix –ide (chloride)

in compounds with oxygen –ate (SO4

2-=sulfate) or –ite (SO3

2-=sulfite)


AlF Aluminum fluoride Al3+ F- 3 Al F 3+

Al Aluminum oxide 2OAl3+ O2- 3 Al O 3+

BaCl Barium chloride Ba2+ Cl- 2 Ba Cl 2+

Ca O Ca2+ O2- CaO Calcium oxide

K potassium sulfide K S K+ S2- 2S

Na Br Na+ Br- NaBr sodium bromide


Формула құрастыра отырып проценттік құрамын анықтаймыз


Давайте сделаем вывод - Let’s make conclusion … -

Есть ли у вас вопросы по теме? - Have you got any questions on topic?


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.

Cабақта орын алған бес жаман нәрсені анықтап және оны сумен ағызып жібереміз, ал бес жақсы нәрсені өзімізде қалдырамыз.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Электрондық конфигурация

Автор: Асанова Асемкул Ужетовна

Дата: 23.03.2021

Номер свидетельства: 576484
