kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жердің пайда болуы ҚМЖ"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ТАҚЫРЫП: § 7  Жердің  пайда  болуы

ШЕБЕРЛІК-СЫНЫПТЫҢ МАҚСАТЫ МЕН МІНДЕТТЕРІ: Жер ғаламшары туралы жалпы түсінік алады. Табиғатты  бақылаудың  әдіс  тәсілдерін,  олардың  тіршілік  ететін  аймақтарға  тигізетін  әсерін  түсіндіріп  білімдерін  дамыту.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ: Жердің жалпы ауданы және оның орналасуы туралы  түсінік алады.Топпен жұмыс жасауға үйренеді. Өзін-өзі бағалауға ынталанады

МАҚСАТЫ БАҒЫТТАЛҒАН АУДИТОРИЯ:

ШЕБЕРЛІК-СЫНЫП БАРЫСЫ:

ӘДІС-ТӘСІЛДЕРІ: Топтық жұмыс  СТО  диалогтық оқыту,АКТ

ҚҰРАЛ-ЖАБДЫҚТАР: Оқулық,стикер,маркер, атлас,АКТ

ДИДАКТИКАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАР:Интернет желісі.География және табиғат

                                          5 ынып,   жаратылыстану пәні

Сабақ: 

§7 Жердің  пайда  болуы

Күні:

Қатысқандар саны:   

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Жер ғаламшары туралы жалпы түсінік алады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Жердің пайда болуы, Жер планетасының пішіні, өлшемі, қозғалысы оқып үйрену

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқушылардың өз ойларын еркін жеткізеді, мақсатқа жетуге  топ болып ұмтылады.

Кейбір оқушылар:

Жердің жалпы ауданы және оның орналасуы туралы  түсінік алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Табиғатты зерттеу туралы  мысалдар келтіре  алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Глобус, меркурий, уран, жер, экватор, полюс, галактика,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Табиғатты зерттеудің  маңызын түсінеді

Сіз неліктен.екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алдыңғы оқу

Ғарышты  зерттеудің  маңызын түсінеді

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

(С) (С) Өткенді қайталау: «Мен саған-сен маған» стратегиясы» стратегиясы "

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.

1.Біз қандай ғаламшарда өмір сүрудеміз? (Жер)

2.Жер туралы қандай мәліметтер білесіңдер?

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.

Интербелсенді тақтадағы сұрақтар

Ортасы

(Т) Жаңа  сабақты  меңгерту;

Мағынаны тану. «Ой қозғау» стратегиясы

Тұжырымдамаға  қорытынды жасау: Оқулықпен жұмысқа нұсқаулық беру

(С,Ж,ЖЖ) Диалогтік әдіс 2-сұрақтан әр қайсысы дайындау

Өз ойлары туралы айтып, өмірмен байланыстыру сосын сынып болып талқылау арқылы  өзара кері байланысалады.

Жауабын мәтінді оқи отырып шығарасыңдар.

Интербелсенді тақтадағы сұрақтар

Аяқталуы

«Өрмекшінң торы» стратегиясын  бүгінгі сабақты қорытындылау

Оқушылар өзін-өзі бағалайды (фигураларды таңдау арқылы: смайликтер арқылы)бағалау жасау.

Жинаған балдары бойынша бүгінгі сабақтан не алғандарын анықтаймыз.

Кері байланыс: Бүгінгі сабаққа байланысты көңіл күйлерін стикерге жаза отырып тақтадағы плакатқа ілу арқылы білдіреді.

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?








 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жердің пайда болуы ҚМЖ"»


ТАҚЫРЫП: § 7 Жердің пайда болуы

ШЕБЕРЛІК-СЫНЫПТЫҢ МАҚСАТЫ МЕН МІНДЕТТЕРІ: Жер ғаламшары туралы жалпы түсінік алады. Табиғатты бақылаудың әдіс тәсілдерін, олардың тіршілік ететін аймақтарға тигізетін әсерін түсіндіріп білімдерін дамыту.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ: Жердің жалпы ауданы және оның орналасуы туралы түсінік алады.Топпен жұмыс жасауға үйренеді. Өзін-өзі бағалауға ынталанады


МАҚСАТЫ БАҒЫТТАЛҒАН АУДИТОРИЯ:

ШЕБЕРЛІК-СЫНЫП БАРЫСЫ:

ӘДІС-ТӘСІЛДЕРІ: Топтық жұмыс СТО диалогтық оқыту ,АКТ

ҚҰРАЛ-ЖАБДЫҚТАР: Оқулық,стикер ,маркер, атлас,АКТ

ДИДАКТИКАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАР:Интернет желісі.География және табиғат


5 ынып, жаратылыстану пәні

Сабақ:

§7 Жердің пайда болуы

Мектеп:Абай ГМ

Күні:

Мұғалімнің есімі:Карбекова М.Қ

Сынып: 5 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Жер ғаламшары туралы жалпы түсінік алады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Жердің пайда болуы, Жер планетасының пішіні, өлшемі, қозғалысы оқып үйрену


Оқушылардың басым бөлігі:

Оқушылардың өз ойларын еркін жеткізеді, мақсатқа жетуге топ болып ұмтылады.

Кейбір оқушылар:

Жердің жалпы ауданы және оның орналасуы туралы түсінік алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Табиғатты зерттеу туралы мысалдар келтіре алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Глобус, меркурий, уран, жер, экватор, полюс, галактика,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Табиғатты зерттеудің маңызын түсінеді

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Ғарышты зерттеудің маңызын түсінеді

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

(С) (С) Өткенді қайталау: «Мен саған-сен маған» стратегиясы» стратегиясы "

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.

1.Біз қандай ғаламшарда өмір сүрудеміз? (Жер)

2.Жер туралы қандай мәліметтер білесіңдер?

Оқушылардың ой-пікірлерін білу.



Интербелсенді тақтадағы сұрақтар

Ортасы

(Т) Жаңа сабақты меңгерту;

Мағынаны тану. «Ой қозғау» стратегиясы

Тұжырымдамаға қорытынды жасау: Оқулықпен жұмысқа нұсқаулық беру

(С,Ж,ЖЖ) Диалогтік әдіс 2-сұрақтан әр қайсысы дайындау

Өз ойлары туралы айтып, өмірмен байланыстыру сосын сынып болып талқылау арқылы өзара кері байланысалады.



Жауабын мәтінді оқи отырып шығарасыңдар.






Интербелсенді тақтадағы сұрақтар

Аяқталуы

«Өрмекшінң торы» стратегиясын бүгінгі сабақты қорытындылау

Оқушылар өзін-өзі бағалайды (фигураларды таңдау арқылы: смайликтер арқылы)бағалау жасау.

Жинаған балдары бойынша бүгінгі сабақтан не алғандарын анықтаймыз.

Кері байланыс: Бүгінгі сабаққа байланысты көңіл күйлерін стикерге жаза отырып тақтадағы плакатқа ілу арқылы білдіреді.


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Жердің пайда болуы ҚМЖ"

Автор: Карбекова Мерует Курмангалиевна

Дата: 13.06.2017

Номер свидетельства: 421530
