Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: №44 сабақ | Мектеп: «№ 27 Өмірзақ орта мектебі» КММ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Бекпенова Э.О. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Канада | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Канада мемлекеті туралы білімдерін ғылыми тұрғыда меңгеруге қолайлы орта жасау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Канаданың қалыптасуы мен мемлекеттік құрылымы, халқы, табиғаты, ресурстары туралы мағлұматтарды салыстырады; Картамен жұмыс барысында оқушылардың дүниетанымын кеңейту және оларды сұрыптайды: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Өз ойларын ауызша және жазбаша жеткізе білуге, мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге үйрету. Оқушылар: Канада мемлекетінің мән-мағынасын түсіне алады. Мәтіндегі негізгі ойдың өзара байланысын диалог арқылы тапсырмаларды орындай алады. Тақырып аясында алған білімдерін жинақтап, өзін-өзі бағалай алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: номенклатура:Архипелаг,Елтірі саудасы,құндыздар корольдігі,үйеңкі,Ағылшын Канадасы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныптағы диалог: жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Өз ойларын ауызша және жазбаша жеткізе алады. Канада мемлекетінің мән мағынасын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих,биология, | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ, e-learning жүйесіндегі кітапхана.Флипчарты пайдалана алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар өздігінен білім алуды үйренеді, картамен жұмыс істеу дағдысы қалыптасып, мәтін бойынша берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай алатын болады, өзіндік ой қалыптасады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, мұғалім оқушыларды топтарға бөледі Үй тапсырмасы бойынша ашық және жабық сұрақтар қою. 3.Оқушылармен бірге жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау. «Миға шабуыл» 1. АҚШ-тың «Ұлы шеберханасы»деп аталатын экономикалық ауданы (Солтүстік-Шығыс) 2.АҚШ-тың ірі өнеркәсіпті аудандары (Нью-Йорк, Чикаго,Лос-Анджелес) 3. АҚШ-тың шарушылығындағы жетекші сала (ауыр,жеңіл өнеркәсіп) 4.Мемлекеттегі ірі мегаполистер саны қанша? (3. Сан-Сан, Чипиттс, Босваш) 5.«Боинг»ұшақтарын шығаратын зауыты бар қала. (Сиэтл) 6.Аса ірі мұнай кен орны ( Аляска) 7. АҚШ-тың теңіз жағалауындағы туризмнің басты орталықтары (Флорида түбегі, Гавай аралдары, Калифорния) 8. «Автомобильдер астанасы»деген атқа ие қаласы (Детройт) 9.АҚШ-тың ең ірі көлік-жол торабы (Чикаго) 10. АҚШ-тың ең алғашқы президенті кім? (Джордж Вашингтон) 11.Ең ірі порты (Нью-Йорк,Жаңа Орлеан) 12. АҚШ-тың шаруашылығындағы жетекші сала ( машина жасау) Бұл қай елдің картасы ? Канада «Ой қозғау»
| Қиындылар арқылы оқушылар жаңа сабақтың картасы шығады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Оқушыларға «Канада» туралы бейнеролик көрсетіледі. Бейнероликтен оқушылар не байқадық? Топтық жұмыс І топ – кескін картамен жұмыс ІІ топ –« Кластер» әдісі ІІІ топ – «Жарнамалау» әдісі Жұптық жұмыс: «Ой толғау» эссе Қазақстан мен Канада арасындағы қарым – қатынасты болашақта қай бағытта дамытар едіңіз? | АКТ, А3 суреттер
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | «Семантикалық карта»
Ой түйіндеу (Оқушыларға тақырыпқа байланысты, сөздер беріледі, сөздерден сөйлем құрап ой түйіндейді) Жоғары, Ньюфаунленд, көлдер, үйеңкі, «қоныс, қауымдастық», Оттава
| Үлестірмелер қағазы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма беру. § 37 Канада туралы шығармашылық жұмыс | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау: | Бағалау: Оқушыларға үйренгенін тексеруді қалай бағалайсыз? Әр оқушы берілген | Пәнаралық байланыс: АКТ-мен байланыс география, химия пәнімен байланыс | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||