kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Дүниежүзі мұхит проблемаларын  топтатырып, шешу жолдарын ұсынады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары»

Сабақжоспары

«Тексерілді»: ...........................

ӘБ жетекшісі.....................................


Бөлім 3 Физикалық география

Бөлімше: 3.1 Гидросфера

Мектеп:


Күні:18-23.12.17

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.3.8 -Дүниежүзілік мұхит проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын ұсынады

Сабақ мақсаттары

Мұхит суының проблемаларын анықтау

Мұхит суының проблемаларын талқылау

Мұхит суының проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын ұсыну


Бағалау критерийлері

Егер төмендегі бағалау критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді

  • Дүниежүзілік мұхит проблемаларының туындау себептерін анықтайды.

  • Дүниежүзілік мұхиттың ірі экологиялық апатты аймақтарын картадан көрсетеді.

Дүниежүзілік мұхит проблемаларының шешу жолдарын ұсынады

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Оқылым: географиялық карталарды , мәтіндерді оқиды, талдайды

Тыңдалым: бейнематериалдарды, бір-бірінің пікірлерін тыңдайды

Айтылым, жазылым: географиялық карталарды, мәтіндердіауызша және жазбаша сипаттайды

Пән бойынша сөздер мен терминдер:

дүниежүзілік мұхит, теңіз, шығанақ, ластану, судың толысуы мен қайтуы

мұхит суының тіршілік дүниесі мен байлығы, мұхит суының транзиттікмүмкіншіліктері

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер (айтылым және жазылым дағдылары)

Мұхиттардағы экологиялық ластануды болдырмау үшін ... жасау керек;

Мұхит суларын ... пайдалануға болады

Құндылықтарды дарыту

Жаһандық азаматтық:Мұхит суының проблемаларын талдау барысында

Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.

Пәнаралық байланыстар

Физика пәнімен судың үш түрлі жағдайында байланысыды

математика пәнімен есеп шығару барысында байланыс жасайды.

АКТ қолдану дағдылары

АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және карталар мен презентация қолдану барысында жүзеге асады.

Бастапқы білім


6 сыныптың география оқулығындағы гидросфера тақырыбы.

Сабақ барысы

кезеңдер


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

    1. мин

І.Ұйымдастыру кезеңі:

  • сәлемдесу

  • түгелдеу, ынтымақтастық атмосферасын құру

  • бір-біріне сәттілік тілеу.



4-9








10-13

















14-24 минут






















23-41

Өткен сабақты бекіту үшін "Өрмекші торы" әдісін қолдану

Бұл әдіске қажетті құрал ретінде жіпті аламыз. Оқушыларды шеңбер құра тұрғызамыз. Жіптің бір ұшын ұстаған оқушы сұрақ қойып, жауап алу үшін шеңберде тұрған кез-келгеноқушыға жіптің екінші жағын беріп жауап алады. Тізбек тор ретінде өз жалғасын табады. Сұрақтар өткен сабақты толық қамтылу керек.

Бағалау:оқушылардың қолында ілінген жіптің санана байланысты

ІІ.Тақырыпқа шығу.

Мұғалім жаңа сабақты оқушыларға бастау үшін мұхиттың ластануына сәйкес сурет көрсетеді.

  • Суретен не көріп тұрсыздар?

  • Бұл суретке қандай тақырып қоюға болады?

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.

ІІІ. Мақсат қою

Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын анықтау үшін сұрақтар қойылады.

  • Мұхиттың ластану себептері неде?

  • Оның салдары қандай?

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, оқу мақсатын анықтайды.




ІІІ. Оқушылардың іс-әрекеті.

Жұппен жұмыс:

Тапсырма № 1

Мәтінді оқып отырып, мұхит суының ластану түрі мен себептерін ажыратып жазыңыздар.

Ластану түрі

Ластану себебі



Бағалау: Жұптық бағалау. (Қате жерлерін және қосатын жерлеріңізді жазып көрсетесіздер)

Картамен жұмыс

Тапсырма № 2

Кескін картаға Дүниежүзілік мұхиттың ірі экологиялық апат аймақтарын түсіріңіздер.

Бағалау: Ауызша бағалау(Жарайсыз жақсы орындағансыз т.с.с )

Топтық жұмыс.

Тапсырма № 3

Оқушыларға мұхит суының ластану түрінің бірін «Poetry Analysis» органайзеріндеталдау ұсынылады.

1.Ластанудың түрін таңдайды

2.Туындап отырған мәселені табады

3.Мысалдар келтіреді

4.Шешу жолдарын ұсынады.

Бағалау: Топтар бір бірін график түрінде бағалау(стикер, смайлик)



Бөлім бойынша жинытық бағалау жұмысын жазу.


презентация















Флипчарт,

Атлас карта,

Кескін карта


Сабақтың соңы

42-45 минут

Рефлексия: «Екі жұлдыз жұлжыз ы әдісәне ә анықтайды орын алғанда рге жазады. рмесеңіздер қалдыра салуға да болады келесі сабаққа)000000000 , бір тілек» әдісімен кері байланыс жасалады.

Үй жұмысы: Қайталау





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Қабілеті жоғары оқушыларға. Қосымша тапсырмалар беруге болады.





Бағалау критерийлері арқылы бағалау;

Өзін-өзі бағалау;

Өзара топтық бағалау

Техникалық қауіпсіздік ережелерін ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары

Автор: Турсинканов Бауырджан Шарипкалиевич

Дата: 25.02.2018

Номер свидетельства: 459430
