kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары 123456

Нажмите, чтобы узнать подробности

10 сыныпқа арналған сабақ жоспары мұғалімдерге көмек ретінде жіберіледі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары 123456»



Мектеп:

С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп

Тақырыбы:

Қонақ шақыру және қабылдау

Күні: 7.11.2018

Мұғалімі: Шаханова Гульжан

Сынып: 10 «Г» «В»

Қатысқан оқушы саны:

Осы сабақта

қол жеткізетін мақсаттары:

Қазақ халқының салт-дәстүрлерін естеріне түсіре отырып, сыбаға туралы түсінік беру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Мәтінді түсініп оқиды. Мазмұнын түсіне алады.

Оқушылардың басым бөлігі: ақпаратты түсініп, мәтіннің стилін анықтай алады

Кейбір оқушылар: Мәтіндегі көтерілген мәселелер жайында өз

ойларын салыстыра отырып, дәлелдеп айта алады.

Бағалау критерийлері:

Мәтінді түсінеді. Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Өз пікірін дәлелдеп айтады

Ойлау дағдылары:

Білу, түсіну

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ақ бата, ауы тию, қарсы алу, көмектесу, күтіп алу

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Оқушыларға қонақты күту немесе шақыру туралы қалай түсетіні туралы айту әңгімелеу

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар: Тыңдалым, оқылым тапсырмалары

Құндылық

Салт дәстүрлер

Пәнаралық байланыс:

Қазақ әдебиеті

Алдыңғы оқу:

Сыбаға дегеніміз не?

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

1- минут




3 -минут



Сабақтың ортасы

3 минут



5 минут





10-минут









6 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.
- Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Алдымен, сіздердің көңіл күйлеріңіз қалай, соны білгім келеді. Ал, ендеше, көңіл күйімізді бәріміз бірге:
- Өте жақсы!
- Керемет!
- Тамаша!- деген сөздерді айту арқылы білдірейік.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау «Ыстық орындық» стратегиясы

  • - сыбаға дегенді қалай түсінесің?

  • - сүрленген етті қалай түсінесің?

  • - «қонақкәде» дегеніміз не?

  • 1.Сабақтың мақсаты, тақырыбы таныстырылады

Оқылым.

1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап айту.

Дескриптор:

Мәтіннің мазмұнын айтады.

Негізгі идеясын табады.

Сұрақтар құрастырады.

Оқылым.Жазылым. 2-тапсырма. Қанатты сөздерді оқып, көшіріп жазу, сөздердің мағынасын ашу.

Дескриптор:

Қанатты сөздердің мазмұнын айтады.

Негізгі идеясын табады.

3-тапсырма. «Қонақкәде». Мәтінді оқып сұрақтарға жауап беру.

Дескриптор:

Мәтіннің мазмұнын айтады.

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Мәтіннің мазмұны туралы өз ойын толық жеткізеді.











Оқулық

32 бет









Сабақтың соңы:

7 минут


Кері байланыс

4 минут

Тамаққа байланысты ырымдар мен тыйымдар.

Асты жамандамайды.

Дастарқан үстінде әдепсіз сөз сөйлемейді.

Жаман сөз айтпайды.

Нанды бір қолмен үзбейді.

Тамақты сораптап ішпейді.






Үйге

1 минут

Мәтінді оқып мазмұндау


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сізқабілетіжоғарыоқушыларғатапсырманыкүрделендірудіқалай

жоспарлайсыз?:

Мәтін мазмұныны бойынша бірнеше тапсырмалар

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз



Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия:

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұящыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.























Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1:

2:

Директордың оқу әдістеме жөніндегі орынбасары: А.Ж.Есбаева










Сынып: 7

Пән мұғалімі: Шаханова Г.С.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар

саны:

Сабақтың тақырыбы

Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді)

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

А5. Сенімді және еркін жауап беру

7.А5. Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру

Сабақтың мақсаты

Сөйлесу әрекетіне жетелейтін қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану негізінде оқушыларды көркем шығарма жайлы толық ақпарат білуге машықтандыру.

Жетістік критерийі

диалогке қатысып, сұрақтарға жауап береді;

«сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырып, баға береді


Тілдік мақсаттар

арал - елсіз мекен

апат - қауіп-қатер, жұт

сал - ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы

Құндылықтар

Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық.

Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу

Әр адам жеке тұлға

АКТ дағдысын қолдану

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.

Өмірмен байланыс

Мінездің ұстамды да сабырлы болуы

Пәнаралық байланыс

География, әдебиет, тарих

Алдыңғы білім

А2. Сөз мәнері мен сөйлеу этикеті

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер


Дереккөздер

Сабақтың басы

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Ой шақыру. Сурет арқылы сабақтың тақырыбын болжау

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Слайд


Сабақтың ортасы

10 мин

















10 мин


















10 мин

Мағынаны тану кезеңі

Сөздікпен жұмыс:
арал - елсіз мекен

апат - қауіп-қатер, жұт

сал - ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы

Жеке жоспар

1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіздер (әр оқушыға таратылады)

1. «Робинзон Крузо» шығарманың авторы кім?

2. Басты кейпкерді атаңыз, сипаттаңыз?

3. Шығарманың негізгі идеясы қандай?

4. Елсіз аралға Робинзон қалай тап болды?

5. Ол өзіне баспана жасап алу жолында не істеді?

6. Еңбек құралдарын қайтіп жасады?

7. Жұмыс істеу, аң аулау, демалу, тамақ ішу уақыттарын қалай реттеді?

8. Күнделікті өміріне қажетті тамақты қалай және қайдан тапты?

9. Егіншілік және мал өсірумен айналысты ма? Дәнді қайдан алды?

10. Робинзон бірнеше күндерге созылған жауынды күндерде жұмыстың қандай түрімен айналысты?

Шеңбер бойынша бағалау

Бір-бірін бағалайды

Жұптық жұмыс

2-тапсырма. Шығарманы сурет бойынша мазмұндаңыздар

1-жұп. Картадан арал, теңіздерді көрсету. Слайд.
2-жұп. Апатқа ұшыраған кезі. Слайд.
3-жұп. Аралға лақтырып тасталды. Слайд.
4-жұп. Аралдағы өмірі. Слайд.
5-жұп. Робинзонның басынан кешкен оқиғалары. Слайд.

Шеңбер бойынша бағалау

Әр жұп бірін-бірі бағалайды

Топтық жұмыс

3-тапсырма. Шығармаға жоспар құрастырыңыздар.

Мысалы:
1. Кеменің қатты дауылға кездесіп, апатқа ұшырауы.
2. Аралға ат қоюы.
3. Кемеден нәрселерді тасуы.
4. Орманды аралау және уақыт белгілеу.
5. Өзіне қолайлы жерге күрке орнатты.
6. Егін салумен айналысуы.
7. Кемеге алаң болуы.
Шеңбер бойынша бағалау

Әр топ бірін-бірі бағалайды


Кері байланыс


Слайд

Д. Дефо. «Робинзон Крузо» романы (үзінді).










Сабақтың соңы

5 мин








Рефлексия

Бүгінгі сабақ несімен есіңізде қалды?

Қандай түсінбестіктер болды?

Тақырыпқа байланысты тағы нені білгіңіз келеді?

Қандай кезеңдер қызық болды?

Бағалау

Жетістік критерийлері бойынша

Үй жұмысы

«Робинзон Крузо» романнан үзіндіні мазмұндау

Слайд




Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?:

Мәтін мазмұныны бойынша бірнеше тапсырмалар

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз



Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКT-мен байланыс Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия:

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұящыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.























Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1:

2:

Директордың оқу әдістеме жөніндегі орынбасары: А.Ж.Есбаева



























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Сабақ жоспары 123456

Автор: Икласова Динара Болатовна

Дата: 04.02.2019

Номер свидетельства: 498318
