Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.
Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.
Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға физикалық құбылыстар, физиканың мақсаты, физика заңдары, физикалық ұғымдар, қазіргі заманның ғылыми-техникалық жетістіктерінің ерекшеліктері туралы түсінік алуға жағдай жасау. Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін жетілдіру. Пәнге деген қызығушылығын арттыру.Жауапкершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: диалогтық оқыту, АКТ-ні қолдану, СТО, Бағалау
Күтілетін нәтиже: Физика ұғымын, құбылыстар мен заңдардың қалай пайда болатынын білетін болады.Топпен жұмыс жасауға, өзгенің пікірін тыңдауға үйренеді, сыни ойлау дағдысы қалыптасады.
Сабақ барысы:
Уақыты
Мұғалім әс-әрекеті
Оқушылар іс-әркеті
Көрнекі құралдар, ресурстар
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.»
Пәні: физика-7
Сабақтың тақырыбы: Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға физикалық құбылыстар, физиканың мақсаты, физика заңдары, физикалық ұғымдар, қазіргі заманның ғылыми-техникалық жетістіктерінің ерекшеліктері туралы түсінік алуға жағдай жасау. Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін жетілдіру. Пәнге деген қызығушылығын арттыру.Жауапкершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: диалогтық оқыту, АКТ-ні қолдану, СТО, Бағалау
Күтілетін нәтиже: Физика ұғымын, құбылыстар мен заңдардың қалай пайда болатынын білетін болады.Топпен жұмыс жасауға, өзгенің пікірін тыңдауға үйренеді, сыни ойлау дағдысы қалыптасады.
Сабақ барысы:
Уақыты
Мұғалім әс-әрекеті
Оқушылар іс-әркеті
Көрнекі құралдар, ресурстар
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың көңіл күйлерін анықтау
Топқа бөлу үшін фишкалар түрлерін таңдату
ІІ. Физика кабинетіндегі қауіпсіздік техникасы ережелері туралы.
ІІІ.
Ой қозғау
«Физика» ұғымын қалай түсінесіңдер? Әр түрлі мысалдар келтіре аласыңдар ма?
ІҮ. Жаңа сабақ.
Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техникаға байланысты слайд, сурет, тірек сызбалар бойынша айтып жаңадан мағлұмат беру
Физикалық құбылыстар, физиканың мақсаты,физикалық теориялармен ұғымдар, зат, дене, физика мен техникаға байланысты жетістіктер
Ү. Бектіу тапсырмалары. Жұмыс дәптеріне толтыру.(№1-7 тапсырм.)
ҮІ. Диалогтық оқыту арқылы сұрақтардан жауап алу.
ІV. Пысықтау.
«Табиғат» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер?
Табиғат пен адамның бірлігін білдіретін қандай нақыл сөздерді, мақалдар мен мәтелдерді білесіңдер?
Табиғат құбылыстары деп нені айтамыз?
Қандай табиғат құбылыстары физикалық құбылыстарға жатады?
Физиканың мақсаты неде?
Физика заңдары қалай ашылды?
Физикалық теориялар қалай жасалды?
Физикалық терминдар мен ұғымдар дегеніміз не?
Ғылыми –техникалық жетістіктерді ата.
V. Қорытындылау. ББҮ кестесімен жұмыс.
VІ. Үйге тапсырма: §1,§2 Қазіргі заманның техникасы жөнінде қосымша әдебиеттерден баяндама жазыңдар.
V. Бағалау.
Оқушылар 1,2,3 шапалақ ұру арқылы білдіреді.
Фишкалар таңдайды.
Қауіпсіздік ережесімен танысқандығына қол қояды.
Топ болып өз ойларын айтады.
Оқушылар керекті мағлұматтардытыңдайды және жаза отырады.
Жұмыс дәптерімен жұмыс жасайды.
Топтағы оқушылар жауап береді.
Өз жауаптарын бағалайды.
ББҮ кестесін толтыру
Әр топтан оқушылар өздеріне баға береді.
Фишкалар
Қауіпсіздік ережес
Слайдтар мен кестелер
Жұмыс дәптері
Сұрақ-жауап
Үлестірме қағаздар
Жаңаөзен қаласы
№ 21 орта мектеп
Табиғат және адам. Физика –табиғат туралы ғылым. Физика және техника.