kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Ертегі елінде" Ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тәрбиеші:Сағатбекова Ж.М.

Білім беру саласы: Қатынас

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет:Көркем әдебиет

Тақырып:Ертегі елінде

Мақсаты:Б.М: Ертегінің мазмұнын түсіне білуге, үш тұғырлықты бірдей алып жүру және тапсырмаларды модельдеу тәсілі бойынша орындай білуге үйрету.

                 Д.М: Тіл байлықтарын молайту, ойлау және есте сақтау қабілеттерін дамыту.

                 Т.М: Достық  қарым – қатынасқа тәрбиелеу.

Әдіс-тәсіл:Амандасу, жұмбақ жасыру, көрсету, түсіндіру, бейне суреттер, үлестірмелі дидактикалық ойын, салыстыру, тапсырма, баяндау, сергіту сәті, сұрақ-жауап, қорытынды, мадақтау.

Көрнекіліктер:Слайд, Дидактикалық ойын, үлестірмелі материал, тапсырмаға байланысты суреттер, кубик, фламастир,

Үш тұғырлық: Тышқан, мыш, маус;Бақа, лягушка, фрог; Қоян, заяц, хэя

Түлкі, лиса, фокс; Қасқыр, волк, вулф; Аю, медвед, бэя

Әрекет кезеңдері:

Тәрбиешінің әрекеті:

Балалардың әрекеті:

Мотивациялық-қозғаушы кезең:

Ұйымдастыру кезеңі:

Топтық жұмыс:

Шағын топ:

 

1

 

2

 
 
 

3

Рефлексивті-түзетуші кезең:

Ойын:

           
   
 
   
 

Жылулық шеңбер:

-Қайырлы таң балалар! бүгінгі жаңа күнмен амандасып алайық.

-Балалар бүгін бізде ерекше күн, қараңдаршы келген қонақтарымыз да бар екен.

Қонақтармен амандасып алайық;

Балалар бір жұмбақ жасырайын шешіп көріңдерші.

     

            Жұмбақ:

Ерте, ерте деп басталар,

Қызығы оның сан қилы.

Түрлері бар  қаншама.

Батырлар, аңдар, жануарлар

Жәдік пенен адам тағы бар

Әжесінің айтқанына сүйсіне,

Балалардың  аузынан бал тамып

Тәтті ұйқыға бір қанар.

Дұрыс айтасыңдар, балалар!

Ертегінің түрлері өте көп екен. Жаңағы жұмбақта айтып өткендей қандай түрлері болада екен?

Жақсы, өте дұрыс айттыңдар!

Ендеше балалар,қазір мен сендерге бірнеше ертегілерден үзінді көрсетемін,сендер оны табуға тырысыңдар:

Әрбір үзіндіні көрсетіп ертегінің атын сұрап отыру.

-Мынау қай ертегіден үзінді?


 

-Балалар осы «Үйшік » ертегісін толықтай біліп алайық.

Ең алдымен ертегідегі  кейіпкерлермен танысайық.

Әрбір кейіпкерді үш тілде сұрап білу.

-Мынау не?-Кто это?-Уот из ит?

-Ал мынау ше?-А кто это?-Уот из ит?

-Бұл қай аң?-это кто?-Уот из ит?

-Мынау не?-А это кто?-Уот из ит?

-Бұл қай аң?-Это кто?-Уот из ит?

-Ал мынау не?-А это кто?-Уот из ит?

Жақсы балалар, енді мұқият ертегіні тыңдап алайық.

Ертегіні слайд арқылы аяндап айтып беру.

Балалар, ертегідегі аңдардың бізге берген тапсырмалары да бар екен.

Тапсырмаларды шешпес бұрын орнымыздан тұрып сергіп күш жинап алайық.

Балаларды шеңбер бойына тұрғызып өз беттерімен сергіту жаттығуын жасауды тапсыру.

«Ретімен орналастыр»

Мақсаты: Кейіпкерлерді ретімен орналастыруға үйрету. Ойлау, есте сақтау және қайта жаңғырту қабілеттерін дамыту

Шарты:Ертегіні еске түсіре отырып кейіпкерлерді рет-ретімен тақтаға орналастырып қою.

Балаларды ашық алаңға жинап сабақты қортындылау.

-Балалар бүгінгі ойын сабағымыз не туралы болды?

-Жұмбақтың шешуін шеше алдық па?

-Шешуін кім айтады?

-Қандай ертегілерді білеміз?

-Қай ертегіні экраннан тамашаладық?

-Ол ертегіде қандай кейіпкерлер кездеседі?

-Кім кейіпкерлерді үш тілде айтып береді?

-Оларды немен алмастырдық?

-Қандай тапсырмалар болды?

-Тапсырманы не арқылы орындадақ?

Өте жақсы балалар,енді мен сендерге «Аюдың апаны»

Мақсаты: Тапқырлық қасиеттерін дамыту. Ойынға деген қызығушылықтарын арттыру. 

Шарты: Табақта қардан жасалған аюдың үш апаны көрсетіледі. Аю үш апанның қайсысында ұйықтап жатқанын ең алдымен үш топ өз жауаптарын айтып көрсетеді. Сосын таяқшалар арқылы қарды ашып көз жеткізу.

Кейіпкерлерді қандай пішінмен алмастырғанды және ретімен орналастырып, олардың түстерін үш тілде айтып, толық жауап береді.

Үшбұрыш-қоян

Домалақ-аю

Төртбұрыш-аю

Балаларды ашық алаңға жинап сабақты қортындылау.

-Балалар бүгінгі ойын сабағымыз не туралы болды?

-Қай ертегіні экраннан тамашаладық?

-Ол ертегіде қандай кейіпкерлер кездеседі?

-Қандай тапсырмалар болды?

Өте жақсы балалар,енді мен сендер

Шеңбер бойымен тұрып Қимыл-қозғалысты көрсете үш тілде амандасады.

1.Қайырлы таң ұстазым,

Қайырлы таң достарым.

Шеңберге тұрайық,

Жылулық сыйлайық.

2.Добрый  утро учитель,

Добрый  утро друзья.

Посмотрите друг на друга,

Пожелайте добра.

3.Гуд монинг, гуд монинг,

Гуд монинг ту ю.

Гуд монинг, гуд монинг,

Уй глайту си ю.

Сәлеметсіздер ме!

Здраствуйте!

Хелеу!

Жұмбақтың шешуі ертегі

Батырлар, аңдар, жануарлар, жәндіктер, адамдар туралы болады.

«Бауырсақ»

«Маша мен аю»

«Шалқан»

 

«Үш аю»

 «Шұбар тауық»

«Тырна мен түлкі»

«Жеті лақ»

«Үйшік»

Тышқан, мыш, маус

Бақа, лягушка, фрог

Қоян, заяц, хэя

Түлкі, лиса, фокс

Қасқыр, волк, вулф

Аю, медвед, бэя

Балалар зейін қойып тыңдайды.

Сергіту сәтң.

Сөз мен қимыл-қозғалысты келістіре орындайды.

1.Бір, екі, үш; бір, екі, үш;

Санайық,

Бір, екі, үш; бір, екі, үш;

Ойыннан тез шығайық.

2.Раз, два,три;раз,два, три;

Ты беги,

Раз, два, три; раз, два, три;

Ты выходиш из игры,

3.Уан, ту,фри;уан,ту, фри;

Айкен си,

Уан, ту, фри; уан, ту,фри;

Ю а фри.

Балалар назарын тақтаға аударады. Суретке қарап, суретшінің қателігін ойланып тауып айтып береді.

Белгілеген шағын топ бойынша балалар екі суретті қарап танысып алған соң, тақтаға шығып салыстырып айтып береді.

.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Ертегі елінде" Ашық сабақ»

Тәрбиеші:Сағатбекова Ж.М.

Білім беру саласы: Қатынас

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекет:Көркем әдебиет

Тақырып:Ертегі елінде

Мақсаты:Б.М: Ертегінің мазмұнын түсіне білуге, үш тұғырлықты бірдей алып жүру және тапсырмаларды модельдеу тәсілі бойынша орындай білуге үйрету.

Д.М: Тіл байлықтарын молайту, ойлау және есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Т.М: Достық қарым – қатынасқа тәрбиелеу.

Әдіс-тәсіл:Амандасу, жұмбақ жасыру, көрсету, түсіндіру, бейне суреттер, үлестірмелі дидактикалық ойын, салыстыру, тапсырма, баяндау, сергіту сәті, сұрақ-жауап, қорытынды, мадақтау.

Көрнекіліктер:Слайд, Дидактикалық ойын, үлестірмелі материал, тапсырмаға байланысты суреттер, кубик, фламастир,

Үш тұғырлық: Тышқан, мыш , маус;Бақа, лягушка, фрог; Қоян, заяц, хэя

Түлкі, лиса, фокс; Қасқыр, волк, вулф; Аю, медвед, бэя

Әрекет кезеңдері:

Тәрбиешінің әрекеті:

Балалардың әрекеті:

Мотивациялық-қозғаушы кезең:






Ұйымдастыру кезеңі:










































































































Топтық жұмыс:



Шағын топ:






1


2


3









Рефлексивті-түзетуші кезең:
























Ойын:











Жылулық шеңбер:

-Қайырлы таң балалар! бүгінгі жаңа күнмен амандасып алайық.

-Балалар бүгін бізде ерекше күн, қараңдаршы келген қонақтарымыз да бар екен.

Қонақтармен амандасып алайық;

Балалар бір жұмбақ жасырайын шешіп көріңдерші.


Жұмбақ:

Ерте, ерте деп басталар,

Қызығы оның сан қилы.

Түрлері бар қаншама.

Батырлар, аңдар, жануарлар

Жәдік пенен адам тағы бар

Әжесінің айтқанына сүйсіне,

Балалардың аузынан бал тамып

Тәтті ұйқыға бір қанар.


Дұрыс айтасыңдар, балалар!

Ертегінің түрлері өте көп екен. Жаңағы жұмбақта айтып өткендей қандай түрлері болада екен?


Жақсы, өте дұрыс айттыңдар!

Ендеше балалар,қазір мен сендерге бірнеше ертегілерден үзінді көрсетемін ,сендер оны табуға тырысыңдар:

Әрбір үзіндіні көрсетіп ертегінің атын сұрап отыру.


-Мынау қай ертегіден үзінді?





-Балалар осы «Үйшік » ертегісін толықтай біліп алайық.

Ең алдымен ертегідегі кейіпкерлермен танысайық.

Әрбір кейіпкерді үш тілде сұрап білу.

-Мынау не?-Кто это?-Уот из ит?

-Ал мынау ше?-А кто это?-Уот из ит?

-Бұл қай аң?-это кто?-Уот из ит?

-Мынау не?-А это кто?-Уот из ит?

-Бұл қай аң?-Это кто?-Уот из ит?

-Ал мынау не?-А это кто?-Уот из ит?

Жақсы балалар, енді мұқият ертегіні тыңдап алайық.

Ертегіні слайд арқылы аяндап айтып беру.

Балалар, ертегідегі аңдардың бізге берген тапсырмалары да бар екен.

Тапсырмаларды шешпес бұрын орнымыздан тұрып сергіп күш жинап алайық.

Балаларды шеңбер бойына тұрғызып өз беттерімен сергіту жаттығуын жасауды тапсыру.


«Ретімен орналастыр»

Мақсаты: Кейіпкерлерді ретімен орналастыруға үйрету. Ойлау, есте сақтау және қайта жаңғырту қабілеттерін дамыту

Шарты:Ертегіні еске түсіре отырып кейіпкерлерді рет-ретімен тақтаға орналастырып қою.










Балаларды ашық алаңға жинап сабақты қортындылау.

-Балалар бүгінгі ойын сабағымыз не туралы болды?

-Жұмбақтың шешуін шеше алдық па?

-Шешуін кім айтады?

-Қандай ертегілерді білеміз?

-Қай ертегіні экраннан тамашаладық?

-Ол ертегіде қандай кейіпкерлер кездеседі?

-Кім кейіпкерлерді үш тілде айтып береді?

-Оларды немен алмастырдық?

-Қандай тапсырмалар болды?

-Тапсырманы не арқылы орындадақ?

Өте жақсы балалар,енді мен сендерге «Аюдың апаны»

Мақсаты: Тапқырлық қасиеттерін дамыту. Ойынға деген қызығушылықтарын арттыру.

Шарты: Табақта қардан жасалған аюдың үш апаны көрсетіледі. Аю үш апанның қайсысында ұйықтап жатқанын ең алдымен үш топ өз жауаптарын айтып көрсетеді. Сосын таяқшалар арқылы қарды ашып көз жеткізу.




Кейіпкерлерді қандай пішінмен алмастырғанды және ретімен орналастырып, олардың түстерін үш тілде айтып, толық жауап береді.

Үшбұрыш-қоян

Домалақ-аю

Төртбұрыш-аю





Балаларды ашық алаңға жинап сабақты қортындылау.

-Балалар бүгінгі ойын сабағымыз не туралы болды?

-Қай ертегіні экраннан тамашаладық?

-Ол ертегіде қандай кейіпкерлер кездеседі?

-Қандай тапсырмалар болды?

Өте жақсы балалар,енді мен сендер

Шеңбер бойымен тұрып Қимыл-қозғалысты көрсете үш тілде амандасады.

1.Қайырлы таң ұстазым,

Қайырлы таң достарым.

Шеңберге тұрайық,

Жылулық сыйлайық.

2.Добрый утро учитель,

Добрый утро друзья.

Посмотрите друг на друга,

Пожелайте добра.

3.Гуд монинг, гуд монинг,

Гуд монинг ту ю.

Гуд монинг, гуд монинг,

Уй глайту си ю.

Сәлеметсіздер ме!

Здраствуйте!

Хелеу!


Жұмбақтың шешуі ертегі



Батырлар, аңдар, жануарлар, жәндіктер, адамдар туралы болады.










«Бауырсақ»



«Маша мен аю»



«Шалқан»


«Үш аю»



«Шұбар тауық»




«Тырна мен түлкі»



«Жеті лақ»



«Үйшік»








Тышқан, мыш , маус

Бақа, лягушка, фрог

Қоян, заяц, хэя

Түлкі, лиса, фокс

Қасқыр, волк, вулф

Аю, медвед, бэя



Балалар зейін қойып тыңдайды.




Сергіту сәтң.

Сөз мен қимыл-қозғалысты келістіре орындайды.

1.Бір, екі, үш; бір, екі, үш;

Санайық,

Бір, екі, үш; бір, екі, үш;

Ойыннан тез шығайық.

2.Раз, два,три;раз,два, три;

Ты беги,

Раз, два, три; раз, два, три;

Ты выходиш из игры,

3.Уан, ту,фри;уан,ту, фри;

Айкен си,

Уан, ту, фри; уан, ту,фри;

Ю а фри.



















Балалар назарын тақтаға аударады. Суретке қарап, суретшінің қателігін ойланып тауып айтып береді.



Белгілеген шағын топ бойынша балалар екі суретті қарап танысып алған соң, тақтаға шығып салыстырып айтып береді.










.



























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
"Ертегі елінде" Ашық сабақ

Автор: Байтокина Гаухар Абылкаировна

Дата: 31.05.2018

Номер свидетельства: 471677
