Ересек «»тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Өткізу күні: Қараша бірінші апта
Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Коммуникация»
Пәні:Көркем әдебиет
Өтпелі тақырып: «Тірі және өлі табиғат»
Тақырыбы: «Шырша» өлеңі Е.Өтетілеуұлы
Мақсаты: Тәрбиелік: Балалардың есте сақтау қабілеттерін тәрбиелеу.
Дамытушылық: Ақын шығармашылығың туындысына деген қызығушылық сезімін дамыту.
Оқыту: Балаларды жатқа эмоционалды, мәнерлі айта білуге, сөздерді анық айтуын қалыптастыру.
Көрнекіліктері:
Әдіс - тәсілі: әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ - жауап, ойын.
Билингвальді компонент: таңырқат удивляй,шамдарыңды жарқырат зажги огоньки
Ұйымдастыру кезеңі. -Балалар,қысқы орманға саяхатқа барғыларың келе ме?
-Ал немен барамыз?
Немен баратынымызды білу үшін жұмбақ жасырамын,сол жұмбақтың шешуі не екенін тапсаңдар,орманға сонымен баратын боламыз.
Жұмбақ
Зырлайды қардың үстімен,
Озамын атты кісіден.
Ендеше орманға барайық.
Айналамыз,бұрыламыз,
Қысқы орманға барамыз.
-Міне біз сиқырлы орманға келдік.
Жұмбақ жасыру Қысы-жазы өзгермес, Көрсең де күні-түімен.
Қанша аяз болса да, Айрылмайды гүлінен.
Жаңылтпаш Жаңылтпашты дауыс ырғағын өзгертіп айтқызу (ақырын,ақырындап,тым ақырын,жылдам,сәл жылдам,жылдамдату)
Бала-шаға алашаға отырды, Алашаға бала-шаға отырды.
Өлең тыңдаймыз Е.Өтетілеуұлының «Шырша» өлеңі
1.Оқып беру
Тауда туып тауда өскен, Шырша келді ортаға.
Бәріміз бір дауыспен, Дейміз енді шыршаға.
Қуант бізді таңырқат Шамдарыңды жарқырат.
2.Сұрақ-жауап -Өлең не туралы? -Шырша қайда өсіпті?
3.Сөздік жұмыс:таңырқат,шамдарыңды жарқырат.
4.Сергіту сәті: «Қар ұлпалары»
Желмен баяу ұшқан қар ұлпаларының қимылдарын келтіруді ұсыну.
5.Сызбамен таныстыру 6.Сызба бойынша жаттату.
Д/ойын: «Шырша қандай?»
Шарты:Балаларды шеңберге тұрғызып,қолдарына жасанды ойыншық шыршаны беріп бір-біріне айналдыра беріп,сипаттауларын ұсыну.
Мақал-мәтел Тоқтаса жерге қалың қар, Дей бер жақсы өнім бар. -Саяхат сендерге ұнады ма? -Енді қайтадан шаңғымызбен бақшаға қайтайық
Қорытынды -Біз қайда саяхатқа бардық? -Бүгін не туралы әңгімелестік?
Шыршаға балалар неге қуанады?
Балаларды мақтау.
Жауаптары тыңдалады.
Просмотр содержимого документа
«Білім беру саласы: «Коммуникация» Пәні:Көркем әдебиет Өтпелі тақырып: «Тірі және өлі табиғат»»
Ересек «»тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Өткізу күні: Қараша бірінші апта
Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Коммуникация»
Пәні:Көркем әдебиет
Өтпелі тақырып: «Тірі және өлі табиғат»
Тақырыбы: «Шырша» өлеңі Е.Өтетілеуұлы
Мақсаты: Тәрбиелік: Балалардың есте сақтау қабілеттерін тәрбиелеу.
Дамытушылық: Ақын шығармашылығың туындысына деген қызығушылық сезімін дамыту.
Оқыту: Балаларды жатқа эмоционалды, мәнерлі айта білуге, сөздерді анық айтуын қалыптастыру.
Көрнекіліктері:
Әдіс - тәсілі: әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ - жауап, ойын.
Билингвальді компонент: таңырқат удивляй,шамдарыңды жарқырат зажги огоньки
Ұйымдастыру кезеңі. -Балалар,қысқы орманға саяхатқа барғыларың келе ме?
-Ал немен барамыз?
Немен баратынымызды білу үшін жұмбақ жасырамын,сол жұмбақтың шешуі не екенін тапсаңдар,орманға сонымен баратын боламыз.
Жұмбақ
Зырлайды қардың үстімен,
Озамын атты кісіден.
Ендеше орманға барайық.
Айналамыз,бұрыламыз,
Қысқы орманға барамыз.
-Міне біз сиқырлы орманға келдік.
Жұмбақ жасыру Қысы-жазы өзгермес, Көрсең де күні-түімен.
Қанша аяз болса да, Айрылмайды гүлінен.
Жаңылтпаш Жаңылтпашты дауыс ырғағын өзгертіп айтқызу (ақырын,ақырындап,тым ақырын,жылдам,сәл жылдам,жылдамдату)
Бала-шаға алашаға отырды, Алашаға бала-шаға отырды.
Өлең тыңдаймыз Е.Өтетілеуұлының «Шырша» өлеңі
1.Оқып беру
Тауда туып тауда өскен, Шырша келді ортаға.
Бәріміз бір дауыспен, Дейміз енді шыршаға.
Қуант бізді таңырқат Шамдарыңды жарқырат.
2.Сұрақ-жауап -Өлең не туралы? -Шырша қайда өсіпті?
3.Сөздік жұмыс:таңырқат,шамдарыңды жарқырат.
4.Сергіту сәті: «Қар ұлпалары»
Желмен баяу ұшқан қар ұлпаларының қимылдарын келтіруді ұсыну.
5.Сызбамен таныстыру 6.Сызба бойынша жаттату.
Д/ойын: «Шырша қандай?»
Шарты:Балаларды шеңберге тұрғызып,қолдарына жасанды ойыншық шыршаны беріп бір-біріне айналдыра беріп,сипаттауларын ұсыну.
Мақал-мәтел Тоқтаса жерге қалың қар, Дей бер жақсы өнім бар. -Саяхат сендерге ұнады ма? -Енді қайтадан шаңғымызбен бақшаға қайтайық
Қорытынды -Біз қайда саяхатқа бардық? -Бүгін не туралы әңгімелестік?
Шыршаға балалар неге қуанады?
Балаларды мақтау.
Жауаптары тыңдалады.