Саба?ты? та?ырыбы: «Астана –арман ?ала!»
Саба?ты? ма?саты: Астана ?аласы туралы тере? т?сінік беру, Отанын с?юге, елімізді? р?міздерін ?астерлеуге, бай - ?уатты ел екендігін ма?тан етуге ?йретіп, ту?ан еліне, жеріне деген с?йіспеншілігін арттыру. Саба?ты? міндеттері:
О?ушыны ?з бетімен ізденуге,білім алу?а,?зін-?зі
реттеуге, уа?ытты тиімді пайдалана білу да?дыларын
?алыптастыра отырып,топты? ж?мыс?а ж?мылдыру;
♦О?ушыны? сын т?р?ыдан ойлау да?дысын
?алыптастыру;
♦ О?ушыларды адамгершілікке, патриотты??а,
??ыптылы??а т?рбиелеу.
Саба?ты? ?діс – т?сілі: О?ыту мен о?уда?ы жа?а ?дістер, с?ра?-жауап, сын
т?р?ысынан ойлау, ж?ппен, топпен, жеке ж?мыс т.б.
Формасы: шы?армашылы?,ізденушілік,зерттеушілік т.б.
Просмотр содержимого документа
«Астана – арман ?ала!»
Жамбыл облысы, Жуалы ауданы
№ 28 Амангелді орта мектебінің
мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі
Сейдалиева Динара Илесбековна
Сабақтың тақырыбы: «Астана –арман қала!»
Сабақтың мақсаты: Астана қаласы туралы терең түсінік беру,Отанын
сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге, бай - қуатты
ел екендігін мақтан етуге үйретіп, туған еліне,
жеріне деген сүйіспеншілігін арттыру. Сабақтың міндеттері: ♦Оқушыны өз бетімен ізденуге,білім алуға,өзін-өзі
реттеуге, уақытты тиімді пайдалана білу дағдыларын
қалыптастыра отырып,топтық жұмысқа жұмылдыру;
♦Оқушының сын тұрғыдан ойлау дағдысын
қалыптастыру;
♦ Оқушыларды адамгершілікке, патриоттыққа,
ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс – тәсілі: Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер, сұрақ-жауап, сын
тұрғысынан ойлау, жұппен, топпен, жеке жұмыс т.б.
Формасы: шығармашылық,ізденушілік,зерттеушілік т.б.
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Қанатты сөздер, слайд,
түрлі-түсті қағаздар, маркерлер, желім, қайшы,
степлер, А-3 қағаздары, ватман, пазлдар т.б
Дерек көздері: Ақпараттық ғаламтор желісі, бейнематериалдар, газет-
журналдар.
уақыты
Сабақ кезеңдері
Жұмыс түрі
Тәрбиешінің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
3 мин
Ұйымдас-тыру кезеңі
Психология-лық дайындық
( топқа бөлу )
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушыларға бәйтерек,пирамида, Хан-шатыр кеспе суреттерін таңдату арқылы үш топқа бөлу.
Сәлемдеседі.
Оқушылар кеспе суреттерді таңдау арқылы үш топқа жинақталады.
5 мин
«Ой қозғау»
«Сақина салмақ»
(3- топтың топ басшылары «сақина салмақ» ойыны арқылы қарсы топтарға сақина сұрақтарын салып жауабын күтеді.) (сұрақ -жауап)
Оқушыларға Астанаға байланысты сұрақтар қойылады.
1.Қ.Р. Астанасы қай қала? (Астана)
2.Астана қаласының бас
жоспарын құрған кім? (Жапон сәулетшісі Киспе Курокова)
3.Қай жылы Ақмола
қаласының атауы Астана
болып жарияланды? (6-мамыр1998 жыл)
4. Астана қаласы туралы
қандай фильмдер
түсірілді? («Астана –махаббатым менің»т.б.)
5. «Қазақ елі» монументінің
биіктігі қанша метр? (91 метр,2,5 метр)
6. Қазақстанда неше астана
болды? (4-еу Орынбор, Қызылорда,Алматы,Астана)
Оқушылар ойын арқылы қолдарына сақина салып таратылып берілген сұрақтарға тез,әрі шапшаң жауап береді.
2 мин
Сергіту сәті
«Көңілді күн» әуенді тыңдату.
Әнге дене қимылдарын жасату.
Оқушылар дене қимылдарынжасайды.
8 мин
«Ой толғау шығарма»
Сын тұрғысынан
ойлаудың әдісі- Эссе жазу.
(жеке жұмыс)
« Астана-арман қала!» тақырыбына шығарма жазу.
Тақырып бойынша білген алған білімдерін пайдалана отырып, Эссе жазады.
5 мин
«Әр адамның ойы құнды!»
Астананың көрікті жерлеріне бейнежазба арқылы саяхат жасау. (постер қорғау)
Бейнежазбаға көңіл аудару, қажет жерлерін ескерту.
"Арманға қол жеткіз!" Тілектер айту.
Оқушылар бейнежазба-ны көріп, ой түйіп, топ болып ортаға шығып, өз ойларын айтып,постерлерін қорғайды.
10 мин
«Дарынды балалар-дың идеясымен ..?»
Тренинг
Макет тұрғызу: ЕХРО – 2017
(жоба қорғау)
Топ мүшелері бір – бірімен жұптасып, топтасып жұмыс жасайды. Берілген сұрақтар бойынша өз ойларын бөліседі.
Оқушылар заман талабына сай,ЕХРО – 2017
бойынша жоба жасап, топ болып қорғайды.
10 мин
«Дарынды, талантты, қабілетті! »
Оқушылар «Астана-арман қала» тақырыбына байланысты әр топ өз өнерлерін көрсетеді.
(топтық, жеке жұмыс)
Оқушыларға Астана тақырыбына байланысты үш топқа тапсырма беріледі. ● « Астана-әсем қала» тақырыбында ән айту.
● « Астана- менің болашағым» тақырыбына байланысты мәнерлеп оқу немесе өлең жолдарын өз ойларынан шығару.
● « Ару қала –Астана » тақырыбына суреттер салу.
Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша өз өнерлерін ортаға шығып көрсетеді.
2 мин
Қорытын-ды:
Кері әсер парағы.
Бүгінгі менің көңіл күйім?
Бүгін мен не үйрендім?
Маған не ұнамады?
"Астана" әуенін тыңдату.
Кері әсер парағы бойынша сұрақтар қояды.
Астана-ХХІ ғасыр қаласы. Жаңа Астана тағдыры жас ұрпақ тағдырымен, жастардың үмітімен тығыз байланысты.
Сондықтан, Астанаға келешекте өз үлесімізді қоса білетін азамат болайық.
Оқушылар Астана қаласының суретіне келешекте өздерінің қандай үлес қосатындарын және тілектерін стикерге жазып, суреттке өз ойларын айтып іледі.
Оқушыларға стикер таратылады.
Ұнаған, ұнамаған
ұсыныстарын жазады.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін таратылған стикерге жазады.