kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Ойын ойнап, денсаулықты нығайтамыз!"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Ойын ойнап, денсаулықты нығайтамыз!"»

Тексерілді:

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: Денсаулық. Таным.

Тақырыбы: Кеңістікті бағдарлау.

Мақсаты:

1. Кеңістікті бағдарлау.

2. Күш, ептілік, жылдамдық тәрізді қимыл сапаларын дамыту.

Құрал жабдықтары: күшік, торғай суреттері, орамалфф

Іс-әрекет кезеңдері

Нұсқаушының іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық  - қозғаушылық

Сапқа тұру.

Сәлемдесу.

Алтын сәуле арайлы,

Бақшамызға тарайды.

Қуанышпен шат күліп,

Қарсы алайық арайды.

Баяу қарқынмен кіріп, сапқа тұрады.

Сәлемдеседі..

 

 

 

 

Ұ      

й

ы        і

м        з

д        д

а        е

с        н

т        і

ы       с

р        т

у        і

ш      к

ы

л

ы

қ

 

 

 

Жалпы дамыту жаттығулары:

Екі қатарға тұрғызып, жалпы дамыту жаттығуларын орындатамын. Жаттығуды түсіндіре отырып, жасалу жолын көрсетемін. Балаларға орындатамын. Балалардың дұрыс орындалуын қадағалау.

Б.қ.: 1 –  қолды белге қою, 2  –  басты оңға бұру, 3 – басты солға бұру. (4 рет)

Б.қ.: 1 – қолды иыққа қою, 2 – қолды артқа айналдыру, 3 – қолды алға айналдыру.

(4 рет)

Б.қ.: 1 – қолды алға созу, 2 – қолды қайшы жасау. (4 рет)

Б.қ.: 1 – қолды белге қою, 2 – белді оңға айналдыру, 3 – белді солға айналдыру . (4 рет)

Б.қ.: 1 – тізені қолмен ұстау, 2 –  тізені ішке айналдыру, 3 – тізені сыртқа айналдыру. (4 рет)

Б.қ.: 1 – қолды белге қою, 2 – аяқтың ұшын оңға айналдыру, 3 – аяқтың ұшын солға айналдыру. (4 рет)

«Өз түсіңді тап» ойыны.

Ойын шарты:  Пішіннің түрін, түсін ажыратып, сол пішінге көзін байлап барады.

Жалпы дамыту жаттығуларын орындайды.

Нұсқаушының түсіндіруімен тапсырмаларды бірінен соң бірін орындайды.

 

Жаттығуларды  4 реттен қайталау.

Нұсқаушыны мұқият тыңдап, бұлжытпай орындауға тырысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойын шарттарын түсініп, ойынға жаппай қатысады.

 

Рефлексиялық – түзетушлік

Қорытынды бөлім:

«Ұяңды тап » ойыны.

Ойын шарты: Торғай мен күшік отрибуттарын киіп алған балалар музыка тоқтаған сәтте өз ұяларын табу керек.

 

 

Ойынға жаппай қатысады.

 

Орындайды: жаңа оқу–іс әрекетінде үйренген жаттығуларды;

Түсінеді: негізгі жаттығуларды орындай білу шарттарын;

Қолданады: жаттығулар орындай алу дағдыларын.


















































Тексерілді:

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Өткізілген күні, айы, жылы: «21» қараша 2019 ж

Білім беру саласы: Шығармашылық.

Ұйымдастырылған оқу іс- әрекетінің түрі: Сурет салу.

Тақырыбы: Тәрелкені әшекейлеу.

Мақсаты: Балаларды белгілі бір тұтынатын бұйымдардың пішініне сәйкес ою- өрнектермен тәрелкені әшекейлей білуге үйрету, қағаз бетіндегі кеңістікті дұрыс пайдалануды, нүкте арқылы ою жасауды, әсемділікті қабылдай білуге тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: тәрелкенің суреті. Қазақтың ұлттық ою- өрнегінің суреттері және қазақ халқының тұрмыста тұтынатын бұйымдарының суреті.

Қажетті құрал- жабдықтар: бояу, қылқалам, қағаз, су,сүлгі,тәрелкенің үлгісі.

Сөздік жұмыс: тамшы оюы.

Іс –әрекеттер кезеңі

Тәрбиешінің іс –әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивация-лық – қозғаушылық

“Көрме” ойыны.

Кесе, тәрелке, торсықты көрсету, оларды бір- бірімен салыстыру, бұлардың барлығын бір сөзбен не деп атайтынын сұрау (ыдыстар), олардың ою өрнектеріне мән беру.

Балалар ыдыстарды ұстап көреді, пішініне, түсіне көңіл аударады.

Ұйымдас-тыру, іздену

Педагог балалардан қазақ халқының тұрмыста тұтынатын бұйымдары жайлы сұрап ,ол ыдыстармен таныстырады. Бұл ыдыстар күнделікті тұрмыста қолданылатыны туралы, ыдыстарға салынатын “омыртқа “, “тышқанізі”, “ толқын”, “құсқанаты” оюлары туралы түсіндіреді (“құсқанаты” оюы құстың екі қанатына ,ұқсайды т.б.).

Сергіту сәті:

Орнымыздан тұрайық,

Бойымызды жазайық.

Бір отырып, бір тұрып,

Біз демалып алайық.

- Осы суреттегі ыдыстардың ішінде тәрелкенің суретін салып, оның ішін өрнектермен әшекейлейік. Тәрелкеде бейнеленген ою “сутамшысы” деп аталады Су тамшысы- су судың тамған бөлігі, демек судың тамшысы. Алдымен үлкен дөңгелек (шеңбер пішіндес) сызамыз, ішіне орташа дөңгелек сызамыз, сосын шетшетіне айналдыра кішкентай тамшылар -судың тамшыларын салып, іштерін бояймыз. ( Әртүрлі трафарет –үлкен, орташа дөңгелектерді қолдануға болады) “Тамып –тамып” деген сөзді қаттыақырын дауыстап айтқызып, сөздік жұмысы жүргізіледі. - Өрнегімізді жіңішке қылқаламмен бастырып, бояумен әдемілеп бояймыз. Міне, біздің тәрелкеміз әшекейлі, әдемі болып шыға келді.

- Қазақтың ұлттық ыдыстары- кесе, пияла, ожау, тостаған, тәрелке. Бұл ыдыстардың сырты өрнекпен әшекейленген, ол қазақтың ұлттық ою- өрнектері – “қошқармүйіз”,

“құс қанаты”.



Өлең жолдарына сәйкес қимылдар жасайды.



Қылқаламды тік бағытта ұстап, қылқаламның ұшымен жұмыс жасайды.

-Бұл ою “су тамшысы” деп. Аталады.



Балалардың жауабы анық және толық болуы

қажет.

Рефлексивті – түзету енгізу



Педагог мақтау, мадақтау жұмысын жүргізіп, балалардың жұмыстарын көрмеге іледі.



Әдемі әшекейленген тәрелкелерді өздері таңдайды.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: белгілі бір тұтынатын бұйымдарды пішініне сәйкес ою өрнектермен әшекейлеуді.

Игереді: қылқаламның ұшымен жұмыс жасай білуді.

Меңгереді: қағаз бетіндегі кеңістікті дұрыс пайдалануды.







































Тексерілді:

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Денсаулық».
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Дене тәрбиесі.
Тақырыбы: «Доғаның астынан еңбектеп өту».
Мақсаты:

Білімділік: Балаларды доғаның астынан дұрыс еңбектеп өтуге үйрету. Өздерін еркін ұстауға дағдыландыру. Ойын тәртібін сақтап,сапта өздерін еркін ұстауға баулу, дене шынықтыруға деген қызығушылықтарын арттыру.

Дамытушылық: Балалардың қимыл-қозғалыстарын жетілдіру, спорттқа деген қызығушылығын қалыптастыру. Балалардың ақыл-ойын, қабылдауын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды адамгершілікке, ұйымшылдыққа, бірлікке, достыққа бір-бірімен тіл табыса білуге тәрбиелеу және баулу.

Көрнекілік құралдар:Доға, қуыршақ театрының кейіпкерлері- әтеш, аю, қоян, үн таспа, кедергілер, гимнастикалық орындық.

Әдіс – тәсілдер: Көрсету, түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақ барысы:

Мотивациялық іс-әрекет

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Баланың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



































































































































































































Қорытынды.Мадақтау.

-Қане балалар, шаттық шеңберін құрайық:

Жалқаулықты тастаймыз,

Шынығамыз жастай біз.

Ырғағымен әуеннің

Жаттығуды бастаймыз.

Тосын сәт. Үн таспадан бір дыбыс естіледі.

Тәрбиеші:

-Балалар, тыңдаңдаршы, бұл не шу? Көмекке шақырған дыбыс сияқты. Кенеттен есік ашылып, Әтеш жылап кіреді.

-Балалар, бұл Әтеш қой? Неге жылайсың? Не болып қалды?

Әтеш: Сәлеметсіңдер ме, балалар! Менің тамағым қатты ауырады. Енді ешқашан ән айта алмаймын.

Сендерді кім оятады?

Тәрбиеші:

-Әтеш, қиналма. Мүмкін біз саған көмек бере алармыз. Не қалайсың?

Әтеш: Маған сиқырлы дәрумен ғана көмектеседі. Ол дәрумен тек қана Қоянда бар. Қоянға жету үшін көптеген кедергілерден өту керек.

Тәрбиеші:

-Балалар, біз кедергілерден қорықпаймыз ғой! Ал балалар, сапарға шығу алдында күш жинап алайық. Әтеш сенде бізбен дене жаттығуын жаса.

(Музыка әуенімен жаттығулар жасау.)

Балалар, енді бас жаттығуынан бастап аяқ ұшы жаттығуына дейін жасаймыз.

1.Басты алға, артқа, оңға, солға ию.

2.Қолды иыққа қойып, алға, артқа айналдыру.

3.Қолды кеуде бойына қойып, жоғары, жанына, төмен түсіреміз.

4.Қолды кеуде бойына қойып, қайшылаймыз

5.Қолды белге қойып, оңға, солға жантаю.

Қолды белге қоямыз

Үлкен болып өсеміз,

Жұлдызға да жетеміз

Тышқан сияқты аяқтың ұшымен жүреміз, (тышқан сияқты жүру)

Қоян сияқты секіреміз, (қоян сияқты секіру)

Аю сияқты қорбаңдап жүреміз.(аю сияқты қорбаңдап жүру).

Бір – екі - үш,

Жинаймыз біз күш!

Иілеміз оңға,

Иілеміз солға.

Бір отырып, бір тұрып,

Жинаймыз біз күш!

Тәрбиеші балалармен бірге сапарға аттанады. Алдынан көпір кездеседі.

-Балалар, алдымызда көпір тұр, сол көпірден өтейік. (Балалар гимнастикалық орындықтың үстінен өтеді.)

-Енді қайда барамыз? Алдарынан Арыстан шығады.

Арыстан:-Сәлеметсіңдерме, балалар! Сендер кімсіңдер? Қайда бара жатырсыңдар?

Тәрбиеші:- Сәлеметсіз бе, Арыстан! Біз балабақшадан келе жатырмыз. Біздің Әтешіміз ауырып қалды, Қояннан сиқырлы дәрумен сұрайық деп едік.

Арыстан:

-Мен сендерге жолды көрсетейін, бірақ сендер менің бір шартымды орындауларын керек. Екі топқа бөлініп, доғаның астынан ешбір кедергісіз еңбектеп өтулерің керек.

(Балалар доғадан өтеді).

«Кім жылдам» ойыны.

Ойын шарты: Балалар екі топқа бөлініп, доғаның астынан еңбектеп өтеді.

Арыстан: Жарайсыңдар балалар! Сендер менің шартымды орындадыңдар. Енді осы жолмен тура жүрсеңдер, Қоянға да жетесіңдер.

Тәрбиеші:

-Балалар, міне Қоянға да жеттік.

-Сәлеметсіз бе, Қоян!Біздің Әтешіміз ауырып қалды. Сізден сиқырлы дәрумен сұрауға келдік.

Қоян: Сәлеметсіңдер ме, балалар! Жарайсыңдар! Сендер достықтың, ұйымшылдықтың, шапшаңдықтың арқасында көп кедергілерден сүрінбей өтіп, маған жеттіңдер. Дәруменді алып, тезірек Әтеш достарыңа жетіңдер. Үнемі көмек беруге дайын болыңдар.

Тәрбиеші:

-Рахмет саған, Қоян!

-Әтеш, міне біз келдік. Балалар саған сиқырлы дәрумен алып келді. (Әтеш дәруменді жеп, ауруынан жазылады.)

Әтеш: Рахмет балалар! Енді мен...

Бұрап қойған сағаттай,

Айқайлаймын таң атпай.

Ку-ка-ре-ку!

Ку-ка-ре-ку!

Енді мен ешқашан ауырмаймын. Сендер де ауырмаңдар. Бүгін сендер маған көмек көрсеттіңдер. Әрдайым мейірімді болып, қиын сәттерде бір-біріңе жәрдем бере біліңдер.



Сабақты 5 түрлі-түсті кеглимен қорытындылау.

1.Балалар біз бүгін қандай жаттығуларды жасадық?





*Қолымызды созып неге жеткіздік?

*Нелер сияқты жүрдік?

2.Қонаққа не келді?

3.Әтеш не үшін келді?





4.Біз қандай қимылды ойын ойнадық?

5.Дене тәрбиесі сабағының бізге пайдасы бар ма?

Жарайсыңдар балалар! Сендер сабаққа белсене қатыстыңдар.

Балалар тәрбиешімен бірге залға музыка әуенімен кіреді.





























Сәлеметсіз бе, әтеш.





















































Тәрбиешімен бірге жаттығуларды қайталайды.







































































Сәлеметсіз бе, Арыстан!

































Балалар екі топқа бөлініп, доғаның астынан ешбір кедергісіз өтеді.



























Сәлеметсіз бе, Қоян!























Рахмет, Қоян.









 

































-Бас жаттығуынан бастап, аяқ ұшы жаттығуына дейін жасадық.

Қолымызды жұлдызға жеткіздік.

Тышқан,аю,қоян

Қонаққа Әтеш келді?

Бізден көмек сұрап, Қояннан сиқырлы дәрумен алуға келді.

«Кім жылдам» ойынын ойнадық.

Әрине, денсаулығымыз мықты болады.





Ұйымдастырылғаноқу қызыметінің технологиялықкартасы.

Білім беру саласы:Таным

Бөлімдері:Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру.

Тақырыбы: «Кеңістікті бағдарлау» (алыс-жақын,жоғары-төмен)

Қайталай алады: алыс-жақын, жоғары-төмен затты бір – бірінен ажырата

алуды.

Түсінеді: Кеңістікті бағдарлаудҚолданады: екі топтағы заттарды салыстыруды.

Қос тілді компонент: алыс-далеко, жақын-близко,жоғарғы-выше, төмен-

низкий


Ұйымдаст қозғаушы қызмет түрі

Мақсаты:

1.Мотивациялық

қозғаушы

Жұмбақ жасыру

арқылы ойлау

қабілеттерін кеңейту

Шаттық шеңбері:

Білер қазақ баласы,

Сәлем – сөздің анасы.

Алдымыздан кезіккен

Көп танысты көреміз.

Бәріне де ізетпен

Біз

дер сәлем береміз.

Ғажайып сәт:

Сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.

Жұмбақ:

Тізбектелген көк үйлер,

Көшіп жүрген көп үйлер.

(Пойыз)

Ұйымдастырушылық

ізденушілік


Өзіне қатысты

кеңістіктегі бағыттарды

дағдыландыру

Ендеше,мына геометриялық пішіндерден пойыз

құрастырайық

"Пойыз құрастыр" дидактикалық ойыны:

Мақсаты: Геометриялық пішіндерді ажыратып, пойыз

құрастыруға үйрету.

Саусақ жаттығуы:

Большой палец встал один.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
"Ойын ойнап, денсаулықты нығайтамыз!"

Автор: Именова Алтын Аскарбековна

Дата: 27.01.2020

Номер свидетельства: 537534
