kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жасуша құрлысы және құрамы

Нажмите, чтобы узнать подробности

жасуша дегеніміз ол организмнің ең қарапайым бөлігі ашық сабақ өткізілді

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жасуша құрлысы және құрамы»


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жасушалық биология

24 лицей

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шабанова А.А

Сынып:7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлшегі.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарлама сына сілтеме)

Оқушылар орындай алады:

• Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарына анықтама береді

• Мүшелер жүйесінің құрылысын мүше- ұлпа-жасуша негізінде зерттейді

• Өсімдік пен жануар ағзаларындағы жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі арасындағы өзара байланыстарды түсіндіреді

Сабақ мақсаттары

• жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйес іұғымдарын түсіндіру

Бағалау критерий лері

● Оқушылар: иллюстрацияланған жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесіне байланысты тірек сөздері бар терминдерге глоссарий құрастыра алады.

Мысалы:

• Жасуша

• Ұлпа

• Мүшелер жүйесі

Тілдік мақсаттар


Оқушылар

• жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі терминдерін қолдана алады

•ауызша және жазбаша жауаптарда, суреттерді сипаттауда, диалогтарда терминдерді қолданады

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесі, ағза

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Жасушабұл …құрылымдық бірлігі ..

Ұлпа жасушадан … ерекшеленеді.

Жасушалар … түзеді.

Ұлпа … түзеді.

Мен бұл мүше/ұлпа/жасушаеместігіне сенімдімін, себебі …

Бұл мүше/ұлпа/жасуша болуы мүмкін, себебі … Бұл мүше/ұлпа/жасуша болуы мүмкін емес, себебі …

Құндылықтарды дамыту



Құрмет

Негізгі ұғымдарды талдау кезінде оқушылардың бір-бірінің пікірі мен санасып құрмет көрсетуі.

Ынтымақтастық

Жұпқа және топқа берілген тапсырманы бірлесіп орындау, оқушылар арасындағы ынтымақтастықты қамтамасыз етеді.

Ашықтық

Оқушылар құрылымдық деңгейлер туралы өз ойларын айтып, топқа берілген тапсырманы бірге талдайды.

Еңбек және шығармашылық

Оқушылардың білімге қызығушылығы, өзін-өзі дамытуы.

Пән аралық байланыс тар

Құрылымдық деңгейлердің үйлесімділігін түсінуі физика және химия пәндері мен байланысты. /атом-молекула-зат/

АКТ қолдану дағдылары

Ақпарат көздері мен жұмыс істей білу

Бастапқы білім


Оқушылар өсімдіктер мен жануарлардың жасуша, ұлпа, мүшелер дентұратынын 5,6-сыныптардан біледі.Тірі ағзалардың жасушадан құралатындығын біледі.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-10 мин

Ұймдастыру бөлімі:

Сәлемдесу, позитивті көңіл күй қалыптастыру, сабақтың мақсаттарымен таныстыру.



Үй тапсырмасы бойынша қайталау:

Миға шабуыл «Мұғалім-оқушы» әдісімен.



Жаңа сабаққа көшу:

Тақтаға тақырыпқа байланысты суреттерді көрсете отырып оқушылар сабақтың тақырыбын тауып алады.

Сабақтың мақсаттары мен жетістік критерийлерімен танысады.

Презента ция

10-20 мин














20-30 мин









30-35 мин

Активити – суреттер бойынша топтарға бөлу (өсімдік және жануар ұлпалары)



(Т) Тапсырма №1 – «Пазылдарды құрастыр»

Оқушылар интернет – ресурстарды пайдалана отырып глоссарийді жинақтайды:

Жасуша -

Ұлпа -

Мүше -

Мүшелер жүйесі -

Ағза –



(М) Мұғалімнің презентациясы бойынша жауаптарын тексеріп дәптерлеріне жазып алады.



(Т) Тапсырма №2 Суреттерді екі топқа бөлу

Мұғалім оқушыларға өсімдік және жануар жасушалары бар карточкалардағы суреттерін көрсетеді. Оқушылар өз қалаулары бойынша оларды екі топқа бөледі.

«Ұлпалар мен мүшелер» фильмі көрсетіледі.

(Б) Оқушылар мүшелер жүйесі туралы ақпараттық парақты оқиды



(Т) Тапсырма №3.

Адамның мүшелер жүйесіне сызбаларды құрастырыңдар

Оқушылар ақпараттық парақ пен интернет ресурстарды пайдалана отырып мүшелер жүйесінің сызбаларын тақтаға құрастырады

(Т) Мүғалімнің презентациясы бойынша жауаптар тексеріліп дәптерге жазылады



Сергіту сәті.

(Т) Тапсырма №4

Жасуша, ұлпа, мүшелерді дұрыс ретімен орналастырып, мүшелер жүйесіне біріктіреді – оқушылар мүшелер жүйесі муляжына мүшелерді орналастырып қояды.

Презента ция

Топтарға бөлу үшін ұлпалар дың суреттері бар карточкалар



Өсімдік және жануар ұлпасы мен жасушаларының суреттері бар карточкалар



Жануар ағзасындағы мүше лер жүйесі туралы ақпараттық парақша



Жануар ұлп-ның фотосуреттері бар сайт:

http://goo.gl/Y0uMf

Өсімдік ұлп-ның фотосуреттері бар сайт :

http://goo.gl/7t5mL



http://goo.gl/uDj5K


Сабақтың соңы

35-40 мин

) Оқу мақсатына жету үшін қалыптастырушы бағалау

Рефликсия «Мен сабақта не білдім?», «Енді не білгім келеді?»

(Олар өз ойларын айтады және плакатқа оны жазады)

Плакат пен

стикерлер және маркерлер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Барлық оқушылар жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарына анықтама береді.

Көпшілік оқушылар жасуша –муше – ағза сызбасын құрастыра алады,.

Кейбір оқушылар Өсімдік пен жануар ағзаларындағы жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі арасындағы өзара байланыстарды түсіндіреді

1.Тақырып бойынша жалпыға сұрақ жауап (бағалауды мұғалім жүргізеді)

2.Глоссарийді толтыру (бағалауды мұғалім жүргізеді)

3.Топтық жұмыс «Мүшелер жүйесінің сызасын құру» (бағалауды мұғалім жүргізеді)






Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келес ісабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Тексерілді:________


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Жасуша құрлысы және құрамы

Автор: Кистаубаева Нурия Тулкиновна

Дата: 10.01.2019

Номер свидетельства: 494607
