Сабақ: Our favourite recipes | Мектеп:110 |
Күні: | Мұғалімнің есімі: |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Оқушыларға тағамдар тақырыбынада мәлімет беру, оқушылардың сүйікті тағамдар рецептісі туралы айта алуға үйрету. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мәтінді оқи алады,ішіндегі жаңа сөздерді аударып,сөйлем құрай алады. |
Оқушылардың басым бөлігі:сүйікті тағамдардың рецептісі туралы айта алады,сұрақтарға жауап бере алады. |
Кейбір оқушылар: Мәтінге ұқсас диалог құрай алады,өз рецептісін жасай алады.Мәтін бойынша сұраққа жауап бере алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар .... (істей) алады Өз рецептісін жеке жасай алады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Тағам жасаудың құрамы, ерекше тағам рецептісімен бөліседі. |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: slice,cut up,put,butter,bread,honey сөздерінің транскрипциясын жаза алады. |
Талқылауға арналған тармақтар: |
How often do you сook? Do you like cooking? What is your favorite recipe? |
Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба? |
Сіздің ойыңызша «ерекше»рецептінің құрамында не болу керек? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Суретті сәйкестендіру бойынша жазылым жұмыстар |
Алдыңғы тақырып | Fast food restaurants |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы: 3мин 5 мин 2мин | 1.«Ыстық орындық»стратегиясымен үй жұмысын тексеру. «Екі жұлдыз бір тілек» стратегиясы бойынша осы сабаққа күтілетін 2 мақсат және осы сабақтан күтілетін 1 үміттерін стикерге жазып, жүрек салынған плакатқа іледі. Видео көрсету арқылы тақырыпты ашу. «Мозайка» әдісімен топқа бөлу. 1топ-«картоп» 2топ- «сәбіз» | Оқулық, АКТ,плакат |
Ортасы: 30мин | Жазылым бойынша жұмыс беру.«Оқы.Жап.Есте сақта.Жаз»әдісі бойынша жұмыс жасайды.Оқулықтағы мәтінді жеке оқиды,жабады,есте сақтағанын дәптерге жазады. 1-тапсырма.Карточкада берілген сұраққа жауап беру. 1.What is Bill’s favourite snack? 2.What are the ingredients? 3.How does he make it? «Дәмді Галерея» стратегиясы Екі топқа мәтінге сәйкес әр топ,өзінің «ерекше » рецептісін дайындап,постерге жазып,бір-біріне беріп бағалайды.Ең «ерекше»рецептісін сыныпқа ілу. Критерийлер: 1.Тағам құрамының нақтылығы; 2.Сөздерінің түсініктілігі. «Бағдаршам» стратегиясымен бір-бірін бағалау «Дәмді тілше»стратегиясымен мәтінді жеке оқып,жұппен талқылып,топпен ақылдасып,тілшеге «Тас сорпасының»құрамын жазады.Топ бір-бірінің тілшесімен танысып,қалып қойған жерлеріне ұсыныс береді. Талантты және дарынды оқушылармен, сонымен қатар жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмалар орындату. 1-Тапсырма: Сәйкестендіру.Суретке қарап,сәйкес санды қояды. 2-тапсырма.Сөздік Мәтіннің ішінен тағамға байланысты теріп жазып,олардың транскрипциясы мен аудармасын сөзідіктен табады. | |
Аяқталуы: 5мин | Кері байланыс. «Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша сабақтың кіріспе бөлімінде жазған 2 мақсат, бір үмітке жете алдыма, стикерге ойларын жаздыру. Үйге тапсырма беру. Жаңа сөздерді жатқа білу. | |
Қосымша ақпарат қолжетімді дереккөздер |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
• Көкөністер туралы кішігірім слайд жасау. | • Тақырыпқа байланысты тест алып,бағалаймын. | • Сабақ технология мен АКТ-мен байланысы бар |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім? |