Сынып: 11
Сбақтың тақырыбы: Спорт
Мақсаты
Білімділігі: оқушыларға спорт тақырыбы бойынша жаңа лексикамен таныстыру оларды сөйлемде дұрыс қолдануын үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу, айту дағдыларын дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушылардың спортқа деген қызығушылғын ояту.
Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру.
Сабақтың көрнекілігі: карточкалар, АҚТ.
Модульдің кіріктірілуі: АҚТ, сын тұрғысынан ойлау
-оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау
-Ақпараттық технологияны қолдану
-Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Күтілетін нәтиже:
-Жаңа лексиканы қолдана алады.
- Спорт тақырыбы бойынша өз ойларын жеткізе алады.
-Сөз тіркестерін қолдана алады.
-Терең түсінікті білім алады
Бағалау: бірін-бірі бағалау, жұптық бағалау, өзін-өзі бағалау
Сабақтың барысы:
І. Organization moment.
Ұйымдастыру : Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқушылар зейінің сабаққа аударту
ІІ.Checking up home task.
Үй жұмысын тексеру: Сұрақ-жауап ретінде
Exersice4 page 58
Are the following sentences True or Falls
1. First aid is very important____
2. Sudden death can be cured only by using today’s technology_____
3. If victims are not breathing , give them artificial resporation____
4. You should call on an ambulance before you start giving first aid___
5. You shouldn’t move the victim _____
6. If it is bad burn you should put burnt area under cold tap____
Критерилер:
1.Жауап нақты білу
2. ойланып жауап беру
Бағалау : Әрбір дұрыс жауапқа бір ұпайдан / бір-бірін бағалу /
Спортқа байланысты (бейне фото)
ІІІ. New theme.
Жаңа сабақ. Спорт.
Сабақтың мақсатын оқушылар қояды :...............................
ІV. Lexical activities.
Жаңа лексикамен таныстыру.
Wrestling-Күрес, football-футбол, fencing- семсерлесу (фехтование),boxing-бокс,calisthenics- көркем гимнастикасы, volleyball-волейбол, speed skating - конькимен жүгіру (конькобежный спорт), ice hockey- хоккей, synchronized swimming -синхрон жүзуі, water jump -судан секіру, bobsleigh -бобслей, таулы лыжи , weight - lifting -ауыр - атлетика, tennis -теннис, figure - skating -фигурное - катание , cross –жүгіру, skiing -лыжи,Biathlon -Биатлон, high jump- биіктен секіру. (Pupils read the words after the teacher).
Teacher: Tell me please, what does sport give to each of us?
Pupil: ….
V. Read the following proverbs and translate them.
Мақал- мәтелдерді оқы және қазақ, орыс тіліне аудар.
“It’s not whether you win or lose that matters, it’s how you play the game”
“A merry heart is a good medicine”
“A sound mind is a sound body”
“Where there’s a will, there’s a way”
“Who has never tasted bitter, knows not what is sweet”
Критерии :
Тез әрі жылдам аудару
Дұрыс аудару
Бағалау :
Әрбір дұрыс жауап бір ұпай беріледі / топтың бағалауы/
VI.Look and say what the difference between the collocations is?
Қара және айт сөз тіркестердің айырмашылығы неде?
Teacher. Tell me please what we do with sport.
a) to play a sport (when we speak about games in which one tries to win against another person or team).
Examp1e: to play football - || - tennis, - || - handball.
b) to do a sport (when we speak about a sport that is not a team sport).
Example: aerobics, gymnastics, exercise.
c) to be into a sport (informal) (when we speak about being interested or absorbed in sport).
Example: She is into yoga.
(The differences between the collocations are very important for comprehension and active use. Pupils study the rules individually. )
d) to go V - ing (is used when we speak about sport activity which is not done professionally).
Example: to go swimming, to go skiing, etc. - Jack goes swimming.
(It means that he is not a professional swimmer. It's his hobby and he doesn't do it regularly. )
e) to V (to swim, to ski, etc. ).
(This expression is used when we speak about sport, which is done professionally / competitively. ) Example: Jack swims.
(It means that he is a professional swimmer who takes part in competitions. )
Some sport verbs are used only without play / do / go
Example: to box, to wrestle…
Teacher. Choose the most suitable expressions from the ones in brackets and
translate them into Kazakh
Сәйкес келетің сөз тіркесін тандада, қазақ тіліне аудар.
a) I (swim / go swimming / do swimming) once a week.
b) In Russia a lot of children (play / do / go) hockey.
c) He is a professional. He (goes skiing / skies / does skiing) four hours a day.
d) I want to be fit. That is why I (go / do / play) aerobics in our fitness club.
e) Jack is really (into / playing / doing) football. He plays himself and has a good,
collection of football stars photos.
f) In her teens my mother (swam / went swimming / did swimming) and her best
result was bronze in a national championship.
Key: a) go swimming; b) play; c) skies; d) do; e) into; f) swam.
Критерии : Дұрыс жауабын тауып , сәйкестендір
Бағалау : / топтық бағалау /
Бас бармақпен жақсы толық дауап болса бас бармақты жоғары көтеру , орташа болса жанына бұру , нашар болса төмен түсіру
VII. Post listening activity
Teacher :Look at the blackboard.What do sport give to you?
Спортқа байланысты (бейне фильм)
Топпен жұмыс / постерге түсіру, қорғау /
Үйге тапсырма : «Менің сүйікті спортшым » тақырыбына эссе жазып келу .
Критерий:
1. Жарты беттен аспау керек
2. Тақырыпты ашу керек
ІХ.Қорытынды.топ басшысы бағалайды .
Рефлексия :
Не білдім ?
Осы маған қажет пе ?
VI. Мұғалімнің қорытынды сөзі