kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Узагальнення і систематизація знань. Фонетика. Орфоепія. Класифікація звуків. Склад. Наголос. Чергування звуків.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок української мови в 11-А класі

Тема: Узагальнення і систематизація знань. Фонетика. Орфоепія. Класифікація звуків. Склад. Наголос. Чергування звуків.

Мета: узагальнити й систематизувати знання про основні поняття фонетики; удосконалювати навички з фонетики та орфографії; розвивати зв’язне мовлення; логічне мислення; виховувати повагу до мови.

Очікувані результати: учні узагальнюють знання з теми “Фонетика”, застосовують їх для вдосконалення власного мовлення, поглиблюють орфографічні навички.

Основні поняття: звуки мови, склад, наголос, чергування звуків.

Обладнання: таблиці, підручник, словники, дидактичний матеріал, тестові завдання.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Узагальнення і систематизація знань. Фонетика. Орфоепія. Класифікація звуків. Склад. Наголос. Чергування звуків.»

ДОНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 90







Урок української мови в 11-А класі



Узагальнення і систематизація знань. Фонетика. Орфоепія. Класифікація звуків. Склад. Наголос. Чергування звуків.







Провела Сергієнко О.В.













Урок української мови в 11-А класі

Тема: Узагальнення і систематизація знань. Фонетика. Орфоепія. Класифікація звуків. Склад. Наголос. Чергування звуків.

Мета: узагальнити й систематизувати знання про основні поняття фонетики; удосконалювати навички з фонетики та орфографії; розвивати зв’язне мовлення; логічне мислення; виховувати повагу до мови.

Очікувані результати: учні узагальнюють знання з теми “Фонетика”, застосовують їх для вдосконалення власного мовлення, поглиблюють орфографічні навички.

Основні поняття: звуки мови, склад, наголос, чергування звуків.

Обладнання: таблиці, підручник, словники, дидактичний матеріал, тестові завдання.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку.

Проблемне завдання.

Поясніть, для чого слід знати класифікацію звуків, особливо їх вимови.

Перевірка якості набутих знань.

Практичне завдання.

Записати слова у три колонки: 1- кількість звуків дорівнює кількості букв, 2 - звуків менше, 3 - звуків більше.

Радію, праця, рідня, дзюркіт, авіалінія, алюміній, дощ, жолудь, емальований, цятка, об’їзд, сім’я, розбуджений, електродзвоник, троє, ячмінь, льон, ідея, обсаджувати.

Ключ: Праця - джерело радості.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда за питаннями:

Що вивчає фонетика?

Скільки звуків в українській мові?

На які групи діляться звуки?

III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

Робота в групах.

За таблицями скласти усне повідомлення.

Перша група-особливості вимови голосних звуків.

Друга група – особливості вимови приголосних.

Третя група – види складів, наголос в українській мові.

Четверта група – чергування голосних і приголосних звуків.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Практична робота.

Прочитайте й простежте, як зміна лише одного звука впливає на значення слова, Визначте кількість звуків у наведених словах.

Доручати, докучати, вити, бити, пити, лити, мити, гора,кора, пора,нора,досвід,дослід, мир, вир, жир, тир,бій, біль, бір, біг,бік,брати, грати,прати, орати.

Робота над тестами.

1. Вказати помилки у твердженнях:

А. Голосні – [а,у.я,е,и,і];

Б. Глухі - [п,р,ц,т, с,ж,ф];

В. Приголосні – [ф,х,у,с,й];

Г. Дзвінкі – [р,й, к, з, т,ж].

2. Визначити, який звук є спільним для чотирьох слів:

А. Хвощ, горихвістка, нігті, порох;

Б. Багатий, квітчати, обличчя, ніччю;

В.Зчісувати, вищати, щедрувати, штурм;

3. Вказати слова, в яких пропущено ьо:

С…годні, ма…р, ц…го, бо…вий,…рж, …сип.

4. Вкажіть слова, правильно поділені для переносу:

Ро-від-ка, смі-ливість, нас-інн-я, бай-ка, ук-ра-їнсь-кий, прий-ти.

5. Вставити пропущені е чи и:

К…лих, зв…ртати, пр…тискати, прич…нити, пос…деньки,зв…личити, загр…бти, см…тана, ц…буля, в…теран.

6. Записати слова фонетично:

Юність,піднісся,Україна,б’ють.

V. Підбиття підсумків уроку.

Інтерактивна вправа “Мікрофон”.

  • Сьогоднішній урок був для мене корисним , тому що…

VI. Домашнє завдання.

1. Повторити матеріал про вживання апострофа, м’якого знака, написання іншомовних слів.

2. Виписати з орфографічного словника п’ять слів з подвійним наголосом, скласти з ними речення.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Автор: Сергиенко Ольга Викторовна

Дата: 24.05.2016

Номер свидетельства: 329938


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства