kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Тіл к?рнектілігі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л саба? жоспары о?уы ?аза? тіліндегі мектептерді? 11 сыныбында?ы ?аза? тілі п?ніне арнал?ан ?сы?а мерзімді саба? жоспары. Саба?ты? ма?сат, міндеттері, к?тілетін н?тиже к?рсетілді. 7 модуль идеялары кіріктірілді. Ба?алау пара?ы, критерийлер мен ?лшемдері к?рсетілді, бірге берілді. ?зге ?ріптестеріме к?мек болады деген ойдамын

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Тіл к?рнектілігі"»

Пәні

Қазақ әдебиеті

Сынып 11 а

02.02.2015

Тақырыбы:

Тіл көрнектілігі


Мақсаты

Тіл көрнектілігі ұғымы туралы түсінік беру, троп түрлері туралы түсініктерін толықтыру

Міндеттері

  • Тіл көрнектілігі ұғымын өз бетімен ұғыну

  • Тапсырмалар орындауда троп түрлерін ажырату

  • Білімін тәжірибеде қолдану

Күтілетін нәтиже

  • Тіл көрнектілігі ұғымы туралы түсінігі кеңейеді

  • Тақырыпты өз бетімен меңгереді

  • Тапсырмалар орындауда троп түрлерін ажырата алады

  • Білімін тәжірибеде қолданады

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті,

әдіс -тәсілдер

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

/4 мин/



Үй тапсырмасын сұрау

ББЖӘТ: «Тілек» тренингі



Бағалау өлшемдері таратылады

Оқушылар сабақ алдында бір-біріне бір сөзбен жылы лебіздерін білдіреді




Бағалау өлшемдері

Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Үйге берілген тапсырма 3 оқушыға оқыту, өзге оқушылардың тақырып бойынша сұрақ дайындауы арқылы тексеріледі.

Критерий бойынша


Білу және түсіну

/8мин/


ББЖӘТ: зерттеушілік әңгіме

СТОҮ: Топтастыру

Тіл көрнектілігі дегенді қалай түсінетіндерін топтастырады


Мадақтау арқылы формативті бағалау


ББЖӘТ: топтық жұмыс. Оқушыларды

4 топқа топтастырады. Әр топқа жеке тапсырма береді.

АКТ. Смартфон арқылы ғаламтордан материал іздеу

1-топ –А.Байтұрсынұлының тіл көрнектілігі туралы тұжырымы, троп ұғымы туралы түсінік

2-топ –метафора, кейіптеу

3-топ –синекдоха, эпитет

4-топ –теңеу, ұйқас

Өздеріне берілген тапсырманы түсіну , түсіндіру үшін оқулықтағы мәлімет пен ғаламтордан мәліметтер алып қолданады.

Бас бармақ арқылы формативті бағалау

А3 формат

Смартфон

Қолдану, талдау

/25мин/


59-жаттығу. Теңеулерді тауып, жасалу жолын анықтап жазуды тапсырады


Тақтада 60-жаттығу орындалады


ББЖӘТ: топтық жұмыс

61-жаттығуды топпен орындайды

59-жаттығуды орындайды



60-жаттығуды 4 оқушы орындайды. Метафораларды табады, теріп жазады

Топта толғаудан троптарды табады, сол троптың анықтамасын айтады, қосымша мысалдармен дәлелдейді.

1-топ –толғаудағы метафораны табады

2-топ –теңеуді табады

3-топ –эпитетті табаы

Критерий бойынша бағалау




Оқулық

Жинақтау,

Бағалау

/6 мин/

СТОҮ: «Егер, онда, өйткені»



СТОҮ: Эссе «Әсерлі, ажарлы сөйлеу үшін мен не істей аламын?»

СТОҮ: «Қабырғаға қарап оқу»

Егер, онда, өйткені деген ұғымдарды толықтыра отырып троптардың не үшін керектігі туралы ой тұжырымдайды.


Оқушылар ой қорытады, жинақтайды, өзінің әсерлі сөйлеуі үшін не істей алатыны туралы ой толғайды.

Эсселерін жұпта шеңберге тұрып, бір-біріне қарап оқиды.

Критерий бойынша бағалау

Бас бармақ арқылы бағалау


Бағалау

/1мин/

Мұғалімнің критерий бойынша жиынтық бағалауы




Бағалау критерийлері

Үй тапсырмасы

/1мин/

ДБЖ: деңгейлік тапсырмалар

А,В –62-жаттығу

В,С –Троптың әр түріне көркем шығармадан 2 мысалдан жазу, синтаксистік талдау жасау




Бағалау өлшемдері

Критерий

Дескриптор

Ұпай

Үй тапсырмасына дайындығы

Үй тапсырмасына толықтай дайын, сауатты орындаған

Үй тапсырмасына дайын, аздаған қателер кездеседі

Үй тапсырмасына дайын емес

2

1

0

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгере білуі

Жаңа тақырыпты өз бетімен оқып түсінеді, өзгелерге түсінуге көмектеседі, дәлелдейді

Жаңа тақырыпты өз бетімен оқып түсінуге қиналады, өзгелердің көмегін қажет етеді, дәлелдейді

Жаңа тақырыпты өз бетімен де, достарының көмегімен де түсінуге қиналады, тек мұғалімнің көмегін қажет етеді

3

2

1

59,60-жаттығулар

Тапсырманы орындауда троп түрлерін дәлелді , дұрыс ажыратады

Тапсырманы орындауда троп түрлерін тануда, түсіндіруде қиналады немесе көмекті қажет етеді

Тапсырманы қате орындайды

3

2

1

61-жаттығу

Топта белсенділігі жоғары , троп түрлерін толғаудан сауатты табады, дәлелдей алады, мысалдар келтіреді

Топта белсенді, троп түрлерін толғаудан сауатты табады, дәлелдей алады, бірақ мысалдар келтіруде қиналады

Топта белсенділігі орташа, өзгелердің көмегімен ғана троптарды таба алады, мысал келтірмейді



3

2

1

Эсседе ой қорытуы

Эсседе өз ойын нақты, айшықты, сыни тұрғыда ойланып өмірмен байланыстыра ой қорыта алады

Эсседе ойы жинақы, айшықты , бірақта өмірмен байланыстырылмайды

Эсседе ойы жалаң, өмірмен байланыс жоқ, сөйлемдер құр сипаттауға құрылған

3

2

1







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Тіл к?рнектілігі"

Автор: Алипова Гульназ Туракбаевна

Дата: 15.04.2016

Номер свидетельства: 318940


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства