kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тіл - халы?ты? жаны.

Нажмите, чтобы узнать подробности

А?мола облысы Жар?айы? ауданы Зерноград негізгі мектебіні? ?аза? тілі мен ?дебиеті п?ніні? м??алімі - Ибраева Гулаим Булебаевна.

22-?ырк?йек "Тілдер мерекесіне" орайластырып орыс мектебіні? 7-сынып о?ушыларымен ?ткізілген "Тіл-халы?ты? жаны" атты ашы? саба?. Б?л саба? о?у мен о?ытуда?ы жа?а т?сілдерді ?амтиді. О?ушыларды? ой ?рістерін, с?здік ?орын дамыту?а арнал?ан тапсырмалар мол. Жеке, топты? ж?мыстар о?ушыларды? ?ызы?ушылы?тарын арттыру ма?сатында т?рлендіріп берілген.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тіл - халы?ты? жаны. »

Сынып : 7

Күні : 22 .09

Қазақ тілі

Модуль

14

Сабақтың тақырыбы:

Тіл халықтың жаны.










Сілтеме:

Барнс(1971) сыныпта тіл қаншалықты қолданылса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады.

Мұғалімдерге арналған оқулық (39-бет)

Бүгінгі сабағымды Қазақстан Республикасының елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтің:

Қазақстанның болашағы- қазақ тілінде –деген нақыл сөзімен бастағым келеді.



Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Оқушыларды сауатты сөйлеуге, жазуға дағдыландыру.

2.Дамытушылық:

Оқушылардың тіл туралы білімдерін қалыптастыра отырып, ой-белсенділігін дамыту.

3.Тәрбиелік:Патроттық тәрбие беру, ұлт жанды болуға тәрбиелеу.




Сабақтың әдіс-тәсілі:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.




Оқыту түрі:

Жаңа сабақты меңгерту.




Сабақтың типі:

Жеке, жұппен, топпен




Көрнекілігі:

Кестелер, оқулық, демонстрациялық материалдар, АКТ,стикер, флипчарт, маркер.




Іс-әрекет кезеңі:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


1.

Ұйымдастыру кезеңі:


АКТ

ҚРМ Гимні








Көшбасшылық.

Сәлемдесу.

Психологиялық

ахуал.

Жүрек жылуы



Шаттық шеңберін құру. (Бір оқушы тренинг жүргізеді.)

Жарайсыңдар!

Топқа түсті домалақ қағаздар арқылы бөліну.

Бағалау парағын топтың көшбасшысына беру.

Оқушылар сәлемдеседі.

Кезекшімен сұхбат.

ҚРМ Гимні орындалады.

Шаттық шеңбері аяқталған соң,бір оқушы тренинг

жүргізеді.

Топқа бөлінеді.

Топтың аты мен ұранын ойластырады.

1-2-топтың оқушылары таныстырады.

Білім мен оқытудағы жаңа тәсілдер.

2.

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын

пысықтау.

Оқушылар үй тапсырмаларын оқып сұрақтарға жауап береді.

6 модуль

3.




АКТ




Жаңа сабақ. Мақсат, міндеті

Қызығушылықты ояту.

Ой қозғау.

Топқа бөлу.

Топтастыру.

*Түртіп алу.

«Миға шабуыл»

*Ойлану, топта талқылау


Тіл




Тіл сөзі нені білдіреді? Өз ойларын стикерге толтыру, (флип. толтырады, қорғайды.

Оқушылар «тіл» сөзіне

Ассоциациялар жасайды

флипчартқа толтырады.

Ойларын ортаға салады,

жинақтайды.

Оқушылар

ойларын оқиды.

«Жарайсыңдар!»

Өте жақсы



СТО




4 модуль

4

Оқулықпен жұмыс

ІІ Мағынаны тану.

*Ойлану жұппен жұмыс жасау.

І Қызығушылық

*Жұптасып оқу


Топтық жұмыс

Тақырып бойынша диалог құрастырады.

2- топта.

Диалогтік оқыту.



«Жарайсыңдар!»


Топтық жұмыстарды оқиды.

Өздерін реттейді.

Диалогті өзара құрастырады.


1 модуль


ІІ Мағынаны тану.

*Ойлану жұппен жұмыс жасау

Топтық жұмыс. 2 топ бір-біріне сұрақ қояды

Өздерін-өздері реттейді. Ойланып жауап береді.

«Жарайсыңдар!»


5

Сергіту сәті.

«Сөздік ойын» әрі оқу, әрі ойын.

Оқушылар бір- бірден шығып өздері ойын құрастырады. «Жарайсыңдар!»

Өте жақсы

2 модуль


Миға шабуыл

Балалар ана тіл немесе тілге арналған қандай өлең жолдарын білеміз?

Оқушылар өздері білетін өлеңдерді оқиды. «Жарайсыңдар!»

Өте жақсы


2 модуль



Бір оқушы математикалық тәсіл бойынша фонетикалық талдау жасайды.

математикалық тәсіл бойынша фонетикалық «Әліппе» сөзіне талдау жасайды

6 модуль

6

Дарынды балаларды оқыту.

Орыс және қазақ тіліне байланысты «Венн диаграммасын» сызу.



Янаның жұмысы оқушыларға үлгі ретінде оқылады.

5 модуль



Топтаға оқушылар «ИNSЕRТ» бойынша мәтінге талдау беріледі.

Оқушылар орындарында орындайды. Бір оқушы тақтаға шығады.

6 модуль

7

Жинақтау кезеңі

Тіл туралы мақал- мәтел қиылып беріледі

Тіл туралы мақал- мәтелді жинақтайды

2 модуль

8

Рефлексия.

Оқушылар өз ойларын стикерге білдірді. модуль

Қандай тақырып өттік ? Немен таныстық?

Қандай қиындық туғызды?



9.

Үйге тапсырма:

Тіл туралы нақыл сөздерді жаттау, ақпарат жинау.

Күнделіктеріне үй тапсырмалары жазылады, бағалары қойылады.


10.

Бағалау.

Топтың көшбасшысы оқушыларды бағалайды.Суммативті баға қойылады.

Оқушылар күнделіктеріне баға қойылады.

3 модуль































Сабақтың қорытындысы.

«Тілдер мерекесіне» арналған 7- сыныпта «Тіл-халықтың жаны атты» ашық сабақ өтті.Біріншіден сабаққа келген ұстаздар мен сынып оқушыларымен сәлемдесіп алдым. Сабақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнімен басталды.

Психолгиялық ахуал мен шаттық шеңберін құрды. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтты. (Тақырыпқа байланысты Айымторы тренинг жүргізеді.) Топқа балалар өздері ,сары және қызыл түсті домалақ қағаздар арқылы бөлінді.Оқушылар топтың атын ұранын белгіледі.(Жарайсыңдар!)

Оқушылар топтың ережесімен танысты.Орындарына отырған соң көшбасшыға бағалау парағын бердім. Сыныпта кезекшімен сұхбаттастым . «Жақсы отыр!» Үй тапсырмасын тексердім.

Ұйымдастыру кезеңінде сабақтың тақырыбын, мақсаты мен міндетін айттым.Сабақты оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер арқылы жасадым.

Сабақтың тақырыбы:

Ағылшын ғалымы Барнс(1971) сыныпта тіл қаншалықты қолданылса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады.

Бүгінгі сабағымды Қазақстан Республикасының елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтің:

Қазақстанның болашағы- қазақ тілінде –деген нақыл сөзімен бастағым келеді.

Сабағымызды белгілі ақынымыз Сұлтанмахмұт Торайғыровтың мына өлең жолдарымен жалғастырғым келеді.

Сүйемін туған тілді- анам тілін,

Бесікте жатқанымда –ақ берген білім.

Шыр етіп жерге түскен минутымнан

Құлағыма сіңірген таныс үнім

1. Топтық жұмыстар жасалды.Тіл сөзі нені білдіреді ? Өз ойларын (флип. толтырып,топ болып қорғайтындарын айттым.

2 Топтық жұмыста тақырып бойынша диалог құрастырып бір –бірімен сөйлесім жасады. 2 топ бір-біріне сұрақ қойып, ойланып жауап берді.Сергіту сәтін .«Сөздік ойын» өздері жүргізді. Миға шабуыл. Балалар ана тілге арналған өлең жолдарын оқыды.Ярослав пен Надя 4 жол өлең оқыды. «Жарайсыңдар!» Өте жақсы. Қалған оқушылар басқа сөздерге математикалық тәсіл бойынша фонетикалық талдау жасады.

Әсия математикалық тәсіл бойынша «Әліппе» сөзіне фонетикалық талдау жасады. Орыс және қазақ тіліне байланысты «Венн диаграммасын» Айымторы сызды. Яна «ИNSЕRТ» тәсілі бойынша мәтінге талдау жасады.Тіл туралы мақал- мәтелді жинақтады.Рефлексия.

Оқушылар өз ойларын стикерге білдірді.

Топтың көшбасшысы оқушыларды бағалады.Бағаларымен таныстырды.Мен суммативті баға шығардым. Сабақ өз мәресіне жетті.



Ақмола облысы

Жарқайың ауданы

Зерноград негізгі мектебі





Қазақ тілінен ашық сабақ 7-сынып Тақырыбы: «Тіл халықтың жаны»



Мұғалім: Ибраева Г.Б










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тіл - халы?ты? жаны.

Автор: Ибраева Гулаим Булебаевна

Дата: 08.04.2015

Номер свидетельства: 198994


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства