. Т. А. Гофман. Короткі відомо¬сті про автора. «Крихітка Цахес на прі-звисько Циннобер»
. Т. А. Гофман. Короткі відомо¬сті про автора. «Крихітка Цахес на прі-звисько Циннобер»
ознайомити учнів із літературою XIX ст., політичною та економічною ситуацією в Німеччині кінця XVII — початку XIX ст.; розглянути життєвий та творчий шлях письменника; удосконалювати навички складання складного плану; розвивати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді, логічність; виховувати інтерес до літератури XIX ст., зокрема до творчості письменника.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«. Т. А. Гофман. Короткі відомо¬сті про автора. «Крихітка Цахес на прі-звисько Циннобер»»
Тема. Т. А. Гофман. Короткі відомості про автора. «Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер»
Мета: ознайомити учнів із літературою XIX ст., політичною та економічною ситуацією в Німеччині кінця XVII — початку XIX ст.; розглянути життєвий та творчий шлях письменника; удосконалювати навички складання складного плану; розвивати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді, логічність; виховувати інтерес до літератури XIX ст., зокрема до творчості письменника.
Обладнання: портрет Е. Т. А. Гофмана, ілюстрації до твору, роздаткові картки.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Очікувані результати: учень характеризує
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Робота над темою уроку
1.Пояснення нового матеріалу з демонстрацією ілюстрацій
2.Самостійна робота зі статтею підручника про добу романтизму
План
1.Зміна традиційних уявлень про роль людини в суспільстві.
2.Занепад духовних потреб суспільства.
а) бурхливий розвиток ліричної поезії, поява нових жанрів;
б) тема, яку порушують романтики;
в) митці-романтики — спільні риси у їхніх творах.
3. Розвиток жанрів на основі усної народної творчості.
Учитель. Е. Т А. Гофман належить до і письменників німецької літератури XIX ст; Його творчість виявилась в історії світової літератури явищем унікальним перш за все тому що його художній метод і погляди на світ були неповторними й оригінальними.) Найбільше письменник прославився своїми фантастичними новелами-казками.
3.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Складання складного плану «Життєвий і творчий шлях Е. Т. А. Гофмана»
(Учні зачитують плани та відповідають на запитання.)
4.Бесіда
У якій сім’ї народився письменник?
Чому він вімовився від свого третього імені?
Які випробування випали на долю Гофмана?
Розповісти про внутрішнє потрясіння письменника через Дрезденську битву.
Де почав працювати Гофман?
Які казки з’являються в цей час?
Чому переслідують письменника?
Як закінчується його життя?
ІУ. Осмислення, узагальнення та систематизація матеріалу
Робота в групах
Учні опрацьовують статтю підручника про твір Е. Т. А. Гофмана «Крихітка Цахес...».
Учитель роздає групам картки із завданням (характеристика Цахеса). Учні відшукують відповідні цитати та зачитують їх.
У. Узагальнення
«Мікрофон»
Яким ви уявляєте собі письменника і людину Е. Т. А. Гофман?
Як політична й економічна ситуація в країні вплинула на творчу біографію письменника?
Назвіть його найвідоміші твори.
VI. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника; відповідати на запитання; закінчити читати філософську казку «Крихітка Цахес...».