kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Складання твору – мініатюри за поданим початком і планом

Нажмите, чтобы узнать подробности

Формувати в учнів уміння розрізняти типи текстів, використовувати лексичні засоби для створення твору, розвивати навички усного і писемного мовлення, уміння бачити і відчувати красу природи, заохочувати дітей до творчості, збільшувати словниковий запас, виховувати уважне створення до слова, до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Складання твору – мініатюри за поданим початком і планом»






Урок розвитку зв’язного мовлення






Тема: Складання твору – мініатюри за поданим початком і планом








2-А клас





Вчитель: Федосеєнко Л. А.













м. Свердловськ

2012р.


Тема: Складання твору мініатюри за поданим початком і планом.


Мета. Формувати в учнів уміння розрізняти типи текстів, використовувати лексичні засоби для створення твору, розвивати навички усного і писемного мовлення, уміння бачити і відчувати красу природи, заохочувати дітей до творчості, збільшувати словниковий запас, виховувати уважне створення до слова, до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.


Обладнання. Комп’ютер, слайди, картки з словниковою роботою, малюнок «чарівна країна», музикальне оформлення.


Хід роботи.

I Організаційний момент.


Продзвонив уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий.

Тож гостей зібрав чи мало!

Повернімося обличчя до гостей

Й промовим «Добрий день!»


II Мотивація навчальних знань.


  • Сьогодні діти, ми вирушаємо в Країну чарівної мови. Хто живе в цій країні ми з вами скажемо в кінці уроку. Мандрувати ми будемо чарівною порою року, яка називається …


  1. закодоване слово (демонстрування табл.. з цифровим алфавітом)


А

1

Б

2

В

3

Г

4

Ґ

5

Д

6

Е

7

Є

8

Ж

9

З

10

И

11

І

12

Ї

13

Й

14

К

15

Л

16

М

17

Н

18

О

19

П

20

Р

21

С

22

Т

23

У

24

Ф

25

Х

26

Ц

27

Ч

28

Ш

29

Щ

30

Ь

31

Ю

32

Я

33


10

11

17

19

18

31

15

1


(слайд – алфавіт з цифрами і кодом)


III Оголошення теми і мети уроку.


  • Так, це зима. Скільки гарного навкруги взимку, блискучі буруни, ажурні сніжинки. Казкова краса притягує, хвилює. Почуття переповнюють наше серце.


(слайд – картина зими, звучи музика)


  • Але як непросто їх висловлювати – бракує слів!

  • Сьогодні ми і будемо збагачувати словниковий запас, розвивати навички усного і письмового мовлення, використовувати лексичні засоби для створення твору- мініатюри за поданим початком і планом.


IV Робота з мовним матеріалом


  1. Складання асоціативного куща.


  • Діти, що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте слово «зима»?


(слайд – поступово з’являються слова)


  1. Розшифрувати зимові слова.


  • Заглянув зимовий ранок у наше віконце. Тихо постукав. «Доброго ранку!» - і пішов далі.

Та я помітила, що ранок похмурий.

Що ж трапилось?

Це налетів пустунчик.

Відгадайте – хто це?


(звучить музика – дує вітер)


Крил не має, скрізь літає,

Сині хмари розганяє.

(Вітер)


  • Вітер переплутав слова:


ЗОРМО – мороз

ДЕЛИХУРЦЯ – хурделиця


  • Як розумієте значення слова хурделиця?

(вітер із снігом)

  • Підберіть слова близькі за значенням до слова хурделиця.

(завія, заметіль, віхола, пороша)


  • Заміни одним словом:

  1. Сніг кружляє в повітрі, на землі – ЗАВІРЮХА

  2. Сніг прилип до дерев – ІНІЙ

  3. Падає сніг – СНІГОПАД

  4. Замерзла вода – ЛІД.


  • Як можна охарактеризувати звуки:

Вітер (стогне, виє, плаче)

Хурделиця (співає, голосить, ридає)


  • Коли живуть ці слова? (взимку)


  1. Розгадування загадки


Стало біло навкруги,

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди.

Воду сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались? Я …

(Зима)


  1. Метод «Власна думка»


  • Я люблю зиму за …

  • Зима – чарівниця прикрасила природу білими кольорами.

  • Взимку відпочиває земля.

  • Цією порою року річки укрилися льодом.

  • Дерева заснули міцним сном.

  • Зима зачарувала весь світ.


  • Я не дуже люблю зиму за …

  • Зима не тільки красива, але холодна і голодна пора року.

  • Зима – важкий час для пташок.

  • Важко знайти пташкам під снігом їжу.


  • Чим ми можемо допомогти пташкам?

(відповіді дітей)

(слайд – фото. Діти класу які годують пташок)


  1. Словникова робота зі словом «зима»


  • Яка частина мови слово «зима»?

(іменник)

  • Доведіть чому?

  • З якою частиною мови зв’язан іменик?

(з прикметником)

  • Складіть словосполучення: іменник + прикметник.

Зима – морозна, сніжна, казкова, сувора.

  • А ще з якою частиною мови зв’язан іменник?

(з дієсловом)

  • Додайте до слова «зима» дієслово.

Зима - стогне, плаче, рипить, співає.

  • Що утворилось? (просте, непоширене речення)

  • Доведіть (є граматична основа – підмет і присудок)

  • Чим поширюється речення? (другорядними членами речення)

  • Складіть поширені речення зі словом «зима».

(відповідь дітей)


V Узагальнення по типи текстів.


а)

  • Кілька речень зв’язаних за змістом називається … (текстом)

  • Що можна підібрати до тексту? (заголовок)

  • Які бувають типи текстів?

(розповідь, опис, міркування)


(слайд – таблиця типів тексту)


Опис

Який?

Розповідь

Що відбувалося?

Міркування

Чому?


  • Які питання можна поставити до різних типів тексту?

(питання на слайді з’являються поступово)


б)

Робота в парах (розпізнавання з типів тексту)


(вчитель читає текст, а діти піднімають картку з назвою типу тексту)


VI Робота над твором – мініатюрою за поданим початком і планом


  • Сьогодні ми з вами спробуємо свої творчі здібності і складемо твір - мініатюрою за поданим початком і планом. Писати твір будемо диференцовано.

Кому на картку упала:

    1. сніжинка – пишуть твір по малюнку і плану.

    2. сніжинка – пишуть твір по плану, за допомогою словничка.

    3. сніжинка – пишуть твір за допомогою листа помічника, слів для довідок.


  • На сніжинках вже дан початок вашого твору, вам треба дописати твір, даючи відповіді на питання.

  • Зараз ви попрацюєте усно і складете твір. (2-3 учня)

  • Запис твору.

  • Аналіз 2-3 робіт.

  • Який тип тексту утворився? Чому?


VII Підсумок уроку.


  • Ось і закінчилась наша подорож казковою порою – зимою і прибули ми до Країни чарівної мови.

  • Так хто живе у цій країні? (звуки, букви, слова, словосполучення, речення, тексти)

  • Ось яка вона!


(слайд. Чарівна країна з назвами мешканців країни)


Збіг урок наш як коротка мить,

Дуже швидко час біжить,

Ще попереду багато кроків

І цікавих важких уроків,

Завдання покличе в майбутнє,

Найскладніше завдання – життя!

Намагайтесь, вправно ви вивчати

Пам’ятайте. Учня скарб – знання.


(слайд - дзвінок)









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Складання твору – мініатюри за поданим початком і планом

Автор: Федосеенко Лариса Анатольевна

Дата: 18.10.2016

Номер свидетельства: 350282


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства