kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сильний людський характер в екст¬ремальній ситуації. Анонімність головного ге¬роя оповідання «Любов до життя» та її зв’язок з ідеєю твору.

Нажмите, чтобы узнать подробности

показати силу людського характеру, втілену в образі головного героя оповідання «Любов до життя»; розкрити роль пейзажу в художньому творі; розвивати навички аналізу художнього твору; виховувати в учнів повагу до сили людського характеру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сильний людський характер в екст¬ремальній ситуації. Анонімність головного ге¬роя оповідання «Любов до життя» та її зв’язок з ідеєю твору.»

Тема. Сильний людський характер в екст­ремальній ситуації. Анонімність головного ге­роя оповідання «Любов до життя» та її зв’язок з ідеєю твору. Довкілля у зв’язках з головним героєм твору.

Мета : показати силу людського характеру, втілену в образі головного героя оповідання «Любов до життя»; розкрити роль пейзажу в художньому творі; розвивати навички аналізу художнього твору; виховувати в учнів повагу до сили людського характеру.

Обладнання: учнівські малюнки до твору, фото­графії пейзажів Півночі Америки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань та форму­вання на їхній основі вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

  • «Віднови відповідності».

Джек Лондон Дзінсітіро Гіндзаемон

Марк Твен Джон Гріффіт

Мацуо Басьо Семюел Клеменс

  • Фронтальне опитування.

  • Поясніть значення слова “псевдонім".

  • Чому майбутній письменник обрав собі псевдонім Джек Лондон?

  • Чим привабив вас Джек Лондон як людина і пи­сьменник?

  • Які події життя письменника лягли в основу опо­відання «Любов до життя»?

ІІ. Робота надновою темою.

  • Презентація теми, мети уроку.

  • Бесіда за запитаннями.

  • Які герої роману Жуля Берна. «П’ятнадцятиріч­ний капітан» запам’яталися вам силою свого харак­теру?

  • Чи можна стверджувати, що головний герой оповідання «Любов до життя» демонструє силу сво­го характеру?

  • Пригадайте назву розділу, який ми вивчаємо. Які життєві випробування випадають на долю го­ловного героя оповідання «Любов до життя» ?

  • У поєдинку з ким (з чим) герой проявляє силу ха­рактеру?

— Чи відомо читачам ім 'я головного героя ? В чому сенс відсутності його імені?

  • Чи сприяє анонімність героя розкриттю ідеї опо­відання?

  • Сформулюйте головну думку «Любові до життя».

  • Демонстрація мікрогрупою художників малюнків, які зображають природу Півночі, описану автором у творі.

  • Демонстрація фотографій пейзажів Півночі Америки.

  • Бесіда за запитаннями.

  • Як називається опис природи в художньому творі?

  • Які існують різновиди пейзажу?

  • Знайдіть в оповіданні та прочитайте описи природи, створені Джеком Лондоном. (Перевірка ви­конання домашнього завдання).

  • Чи однаковий емоційний стан викликають ці ма­люнки, фотографії, де зображено природу, та опис травневої ночі в повісті Гоголя «Майська ніч, або Утоплена»?

  • Вкажіть тропи, використані автором у зазна­чених вами уривках. Як вони допомагають автору передати почуття свого героя? (Перевірка виконан­ня домашнього завдання).

  • Як впливає природа на головного героя опові­дання Джека Лондона ?

(Залишившись без допомоги, герой відчуває, що він са­мотній не лише в цій холодній пустелі, він самотній у Всесвіті. Описи природи підкреслюють безпорадність ге­роя, безвихідь його становища: «Невесела картина. З усіх боків, аж до обрію, одноманітна пустеля, невисокі, пологі пагорби. Ні деревця, ні кущика, ні травинки — нічого, крім безкрайньої страшної пустки; в його очах блиснув страх». Природа не просто ворожа людині — вона до неї байдужа, і це особливо лякає, оскільки людина відчуває себе викресленою із життя).

  • Яка роль пейзажу в художньому творі?

ІІІ. Етап рефлексії.

Висновок. Анонімність головного героя оповідання «Любов до життя» пов’язана з ідеєю твору: збереження гідності, людської сутності за екстремальних умов, пере­мога людини над життєвими обставинами, над собою, над смертю. Головний герой залишається Людиною. Описи довкілля в оповіданні «Любов до життя» створюють емо­ційне тло до подій твору, загострюють силу конфлікту між людиною і природою.

Заключне слово вчителя. Герой Джека Лондона - переможець. Це мужня людина, яка не втрачає людсь­кої сутності в будь-яких ситуаціях. Навіть любов до жит­тя не змогла його примусити знищити людські почуття. Він бореться за життя майже несвідомо. Саме «...життя, яке ще жевріло в ньому, гнало його вперед». Сила духу, мужність, воля до життя — відмінні риси героїв Джека Лондона, завдячуючи яким письменник став одним із най­улюбленіших серед читачів.

IV Оцінка діяльності окремих учнів і мікрогруп.

Очікувані результати:

  • Учень характеризує з використанням цитат образ го­ловного героя твору;

  • пояснює сенс відсутності імені цього героя;

  • визначає роль опису довкілля в оповіданні (пейзаж як емоційне тло до подій твору).

Домашнє завдання. Повторити вивчений ма­теріал; підготуватися до уроку тематичної атестації.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Автор: Танчак Галина Іванівна

Дата: 13.05.2016

Номер свидетельства: 326266


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства