САБАҚ: қазақ әдебиеті Тақырыбы: | Ақтөбе қаласы Ш. Мұртаза «Жүз жылдық жара» |
Мерзімі: | |
СЫНЫП: 7«А» | Қатысқан оқушылар саны: ____20__ | Қатыспағандар: |
Сабақтың мақсаттары | АИ1 Әдебиетті оқу және түсіну |
Сабақтың оқыту мақсаттары | Шығарманың (өлеңдер, әңгімелер, баллада, повесть) мазмұнын, негізгі ой бөліктерін, кейіпкерлердің іс-әрекетін түсінеді. |
Алдыңғы сабақта | Ш. Мұртаза «Жүз жылдық жара» |
Жоспар |
Уақыт | Жоспарланған жұмыс түрлері | Дереккөздері |
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 10 минут |
Топқа бөлу. «Басталу», «Даму», «Шиеленісу», «Шешім» сөздері жазылған қима қағаздары арқылы топ бөліну Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Сабақтың жетістік критерийімен таныстыру. Мәтіндегі маңызды үзіндіні анықтайды және оның неге маңызды екендігін түсіндіреді Мәтіндегі кейіпкердің кем дегенде екі әрекетін анықтайды және үзіндінің осы әрекеттерге не осы әрекеттердің үзіндіге қалай әсер еткендігін түсіндіреді Әр топқа мәтін үзінділері беріледі. Оқушылар мәтінмен танысады. 1-тапсырма. Әр топ өзіне берілген мәтін бөліктері бойынша негізгі ойын айтады. 2-тапсырма. Шығармаға композициялық талдау жасау. 3-тапсырма. «Жүз жылдық жара» әңгімесіне қатысты формативті тапсырма орындау. | Интербелсенді тақта, қима қағаздар http://kitap.kz |
Рефлексия 5 минут | Әңгімені оқығанда мені қызықтырғаны: Мен үшін ең аянышты жері: Әңгіме авторы жазушы Шерхан Мұртаза туралы ойым: | |
Қосымша ақпарат |
Ажырату – мен оқушылардың пікірін дұрыс немесе бұрыс деп ажыратпай қолдауды жоспарлаймын. | Бағалау – Оқушылардың жұмысын төмендегі жетістік критерийлері арқылы бағалаймын: 1.Топта белсенді жұмыс жасағаны үшін. 2.Өз пікірін толық, нақты айта алғаны үшін. 3.Топ ережесін бұзбағаны үшін. 4.Шығармашылық танытқаны үшін. | Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары |
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді Нәтиже бойынша ажырату, себебі кейбір топтардың басқаларға қарағанда мәтін жайлы ақпараты аз болуы мүкін | Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс | Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) Сұрақтарға жауап беру үшін кезек алу және жаңа топтарға баяндау үшін жазбалар жасау арқылы басқаларды тыңдау |
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Менің жұмысым жоспарлы болды ма? Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба? Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге? | Төмендегі бөлікті сабағым туралы өз ойымды жазуға қолданамын. Сол жақ бағанадан өз сабағыма ең орынды келетін сұрақтарға жауап беремін |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастыруым мүмкін)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырамын)? Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? |