Саба? та?ырыбы: Т.Ахтановты? “К?й а?ызы” ??гімесіндегі ?нер адамдарыны? та?дыры
Саба? ма?саты:
Білімділігі: ?нер адамадарыны? та?дырын тол?ау, ?нер ?асиетіні? ??діретін т?сіндіру;
Дамытушылы?ы: ?нерге деген с?йіспеншілігін дамыту;
Т?рбиелілігі: ?нерді ба?алай білуге,?адірлеуге т?рбиелеу
Cаба?ты? к?рнекілігі: портрет, ?деби кітаптар
Саба?ты? п?наралы? байланысы: ?н-к?й саба?ымен
Просмотр содержимого документа
«К?й а?ызы»
Ашық сабақ
Т.Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесіндегі өнер адамдарының тағдыры
Пән мұғалімі:Тумышева Қ
Жаңаөзен қаласы
Сабақ тақырыбы: Т.Ахтановтың “Күй аңызы” әңгімесіндегі өнер адамдарының тағдыры
Сабақ мақсаты:
Білімділігі: Өнер адамадарының тағдырын толғау, өнер қасиетінің құдіретін түсіндіру;
Дамытушылығы: Өнерге деген сүйіспеншілігін дамыту;
Тәрбиелілігі: Өнерді бағалай білуге,қадірлеуге тәрбиелеу
Cабақтың көрнекілігі: портрет, әдеби кітаптар
Сабақтың пәнаралық байланысы: ән-күй сабағымен
Сабақ барысы: Ұйымдастыру
Үй тапсырмасын сұрау
Жаңа сабақ
Бекіту,бағалау
Үйге тапсырма беру
Сатылай кешенді талдаумен көрсетсек
Авторы - Т.Ахтанов
Тақырыбы-өнер және өнер адамы
Эпикалық жанр түрі-әңгіме
Шығарманың композициясы:
Басталуы. Екі күйшінің әңгімесі
Байланысуы. Нардың кезігуі
Дамуы. Жапандағы жалғыз үй
Шиеленесуі. Ақсақалдың елде жоқ қолқасы,күйшінің оған қолқасы
Шарықтау шегі күй тартып түйені идіруі
Кейіпкерлер бейнесі
Жағымды кейіпкерлер-Естемес күйші, Оразымбет, Жаңыл, ақсақал
Жағымсыз кейіпкерлер жоқ
Әдеби теориялық ұғымдар
Теңеу;тамыры қураған ағаштай семіп
Дисфемизм-дөрекі сөйлеу жоқ
Эффемизм-сыпайы сөйлеу, сөздің төркінін тану
Өнер адамдары; Естемес пен Оразымбет бейнелерін талдау;
1.Портретін табу
2.Естеместің өкінішті күрсінісі
3.Оразымбеттің көңілін аулануы
4.Нармен сабақтасуы
5.Қызға ауған күйші көңілі
6.Сезімге сабырлықты жеңдіру,күдікті ой
7.Аумалы-төкпелі ой орамдары
8.Қызды күймен қуып жетпекші
9.Күй туды,күй қанатымен желпінеді
Оқушыларды бағалау
Үйге тапсырма.”Өнер-өмірдегі құдіретті күш” атты эссе жазу.