Саба?ты? ма?саты О?ушыларды? с?здік ?орын молайту.Жа?а с?здермен таныстыра отырып с?йлем ??рап, с?ра??а жауап беру ар?ылы тілдерін дамыту.
Міндеттері
С?йлемдерді орын т?ртібімен д?рыс ??рау?а да?дыландыру;
Жа?а с?здерді есте са?тау?а жа?дай ту?ызу;
Жал?ауларды д?рыс жал?ай білуге ?йрету;
Та?амны? адам ?міріндегі ?ажеттілігін ??ындырып, ?адірлей білуге да?дыландыру
Саба? т?рі Топты? ж?мыс, СТО ?дістері, INSERT, с?ра?-жауап.
Саба?ты? ?ту барысы
Саба? кезе?дері
М??алім ?рекеті
(ж?мыс т?рі,орындалуы,уа?ыты)
О?ушы ?рекеті
Ба?алау
Ресурстар
Кіріспе
-Амандасу, т?гелдеу
-Назарларын саба??а аудару.
-Тренинг: шатты? ше?бері, Бір-біріне к??іл-к?й сыйлайтын с?здер айтады. Т?рлі суреттер бойынша топтар?а б?лінед
С?ра?тар:
1 Саба??а к??іл к?йіміз
?андай?
2 Алды??ы саба?тарда ?ткен
с?здерді ?айталаймыз
3 ?аза? хал?ыны? ?андай
?лтты? та?амдарын
білеміз?
4 ?аза? тілінде ?андай
жал?ауларды білеміз?
О?у ??ралдарын алып саба??а ?зірленеді. М??алімні? с?ра?тарына жауап береді.О?ушылар 3 топ?а б?лінеді. 1 т. Ет та?амы 2 т. С?т та?амы 3т. ?н та?амы ?р топта 3-4 о?ушыдан.?р топ топты? ереже бойынша ?здерін реттеп отырады. Топ басшысы ба?алау пара?ына ?зіні? тобында?ы о?ушыларды? аты-ж?нін жазады. Саба? бойы ба?алап отырады.
Просмотр содержимого документа
«Конспект урока на тему "Мені? с?йкті та?амым"»
Пәні :қазақ тілі
Сынып:4
Тақырыбы: Менің сүйікті тағамым
Сабақтың мақсаты Оқушылардың сөздік қорын молайту.Жаңа сөздермен таныстыра отырып сөйлем құрап, сұраққа жауап беру арқылы тілдерін дамыту.
Міндеттері
Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;
Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;
Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету;
Тағамның адам өміріндегі қажеттілігін ұғындырып, қадірлей білуге дағдыландыру
Сабақ түрі Топтық жұмыс, СТО әдістері, INSERT, сұрақ-жауап.
Сабақтың өту барысы
Сабақ кезеңдері
Мұғалім әрекеті
(жұмыс түрі,орындалуы,уақыты)
Оқушы әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
-Амандасу, түгелдеу
-Назарларын сабаққа аудару.
-Тренинг: шаттық шеңбері, Бір-біріне көңіл-күй сыйлайтын сөздер айтады. Түрлі суреттер бойынша топтарға бөлінед
Сұрақтар:
1 Сабаққа көңіл күйіміз
қандай?
2 Алдыңғы сабақтарда өткен
сөздерді қайталаймыз
3 қазақ халқының қандай
ұлттық тағамдарын
білеміз?
4 Қазақ тілінде қандай
жалғауларды білеміз?
Оқу құралдарын алып сабаққа әзірленеді. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.Оқушылар 3 топқа бөлінеді. 1 т. Ет тағамы 2 т. Сүт тағамы 3т. Ұн тағамы Әр топта 3-4 оқушыдан.Әр топ топтық ереже бойынша өздерін реттеп отырады. Топ басшысы бағалау парағына өзінің тобындағы оқушылардың аты-жөнін жазады. Сабақ бойы бағалап отырады.
Бағалау парақтарын тарату.
I білу:
1.Бүгінгі сабақта нені білуіміз керек?
2. Өзіміз жақсы көретін тағамдарды әңгімелей білу;
3. Көптік жалғау.
Біз қандай тағам түрлерін білеміз?
Ұннан жасалатын қандай тағамдар бар?
Сүттен жасалатын қандай тағамдарды білеміз?
Қандай ет тағамдары болады?
Үй тапсырмасы бойынша тағам түрлерін әңгімелейді. Тағам түлері қандай болып бөлінеді, қалай жасалады.