kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Клод Дебюссі «Місячне сяйво» в електронній обробці Ісао Томіта. Саундтрек до кінофільму «Мамай».

Нажмите, чтобы узнать подробности

Формувати:

  • Знання про імпресіонізм як напрям у мистецтві;
  • Знання про електронну музику.
  • Поняття музичного образу.
  • Познайомити з творчістю французьких митців-імпресіоністів Клодом Дебюссі та Клодом Моне, гуртом ONUKA.

2. Розвивати творчу уяву, вміння аналізувати та вдумливо ставитися до музики.

3. Виховувати почуття любові до прекрасного.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Клод Дебюссі «Місячне сяйво» в електронній обробці Ісао Томіта. Саундтрек до кінофільму «Мамай».»

Тема: Клод Дебюссі «Місячне сяйво» в електронній обробці Ісао Томіта. Саундтрек до кінофільму «Мамай». Алла Загайкевич. ONUKA. «Жити, щоб веселіш». Музика А. Олєйнікової, вірші Н. Іванової.

Мета: 1. Формувати:

  • Знання про імпресіонізм як напрям у мистецтві;

  • Знання про електронну музику.

  • Поняття музичного образу.

  • Познайомити з творчістю французьких митців-імпресіоністів Клодом Дебюссі та Клодом Моне, гуртом ONUKA.

2. Розвивати творчу уяву, вміння аналізувати та вдумливо ставитися до музики.

3. Виховувати почуття любові до прекрасного.

Тип уроку: Інтерактивний з впровадженням «мистецького акваріуму».

Очікувані результати: сформувати у дітей уявлення про світ митців-імпресіоністів та про електронну музику.

Музичний матеріал: Клод Дебюссі «Місячне сяйво» в електронній обробці Ісао Томіта.Саундтрек до кінофільму «Мамай» «Жити, щоб веселити»

Твори мистецтва,які інтегрують навчальний процес: Клод Моне «Схід сонця»

Клод Дебюссі «Місячне сяйво»

Обладнання: комп’ютер, баян.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань з елементами інтеграції та інтерактивної вправи

Форма уроку: Урок-мистецький акваріум.

Педагогічні технології: елементи інтеграції та інтерактивних технологій

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Музичне привітання.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

  • Сьогодні на уроці ми познайомимося з мистецьким світом імпресіоністів, будемо знайомитись, що таке електронна музика та поглибимо своє розумінні поняття музичного образу. Перед нами постануть музичні образи французького композитора Клода Дебюссі та художника Клода Моне. Ми з вами відчуємо світ імпресіоністів в музиці та живописі, намагатимемось зрозуміти новий вид музики – електронну.

ІІІ. Мотивація навчання.

У мене в руках музична енциклопедія. Я зачитаю вам, як вона трактує поняття музичного образу. Музичний образ – це особлива форма відображення дійсності.

- Хто може пояснити це визначення?

Це досить важко. А зрозуміти це нам допоможуть сьогодні твори музики та образотворчого мистецтва, бо говорити ми будемо про творчість і образи митців-імпресіоністів та образи в електронній музиці.

IV. Основна частина уроку.

  1. Бесіда вчителя.

Музика багата різноманітними напрямами , стилями, течіями. Сьогодні ми поговоримо про імпресіонізм в мистецтві. У музиці він виявився у пошуках нових мелодичних, тембрових і гармонічних поєднань.

Серед перших імпресіоністів в музиці називають французького композитора Клода Дебюссі. Розгляньте, будь ласка, портрет композитора в підручнику.

- Так що ж таке імпресіонізм?

  1. Розповідь учня-музикознавця про імпресіонізм.

Слово імпресіонізм міцно закріпилося у сфері мистецтва. Музика та живопис – це ті жанри, за допомогою яких людина може передавати свої миттєві відчуття та враження. Художників та музикантів, що розкривають тільки своє безпосереднє сприйняття миттєвого враження, називають імпресіоністами, а їхнє мистецтво – імпресіонізмом. Імпресіонізм – це мистецтво миттєвого враження. Це мить, яка вразила митця і залишила в його серці дивовижний слід. І цю мить вони відтворили в музиці чи живописі.

  1. Вчитель: Слово імпресіонізм міцно закріпилося у сфері мистецтва. В живописі яскравим художником-імпресіоністом був Клод Моне. Розгляньте, будь ласка, в підручнику його портрет. Його полотно «Враження. Схід сонця». На полотні художник зобразив своє миттєве враження, яке він пережив, коли дивився на небо під час сходу сонця. На перший погляд, недбалий малюнок створює враження хаотичної мазанини чи безладу, але тільки така палітра кольорів і невиразність контурів, пом’якшених ранковим туманом, загострює і робить тоншим бачення досвітньої краси. Розгляньте, будь ласка, полотно художника.

Що вражає вас на полотні Клода Моне та яким настроєм пронизана картина?

Серед перших імпресіоністів-композиторів називають Клода Дебюссі. Він захоплювався музикою з дитинства. Вона була сенсом його життя. Його твори вирізняються яскравими життєвими образами, в яких простежується переважно пейзажні та ліричні мотиви. Його музику вважали дивною та незрозумілою. Сьогодні на уроці, як я й обіцяла вам , ще познайомимося, що таке електронна музика. Вона не має меж. Виникла в Японії. Основоположником її був Ісао Томіта. З початку це були експерименти в музиці, але вони призвели до чудових результатів. У музикантів завдяки фінансовій підтримці була можливість працювати з моделями звукозаписувальної і звукообробної музичної техніки. Так з’явилась електронна музика. Японія є лідером в галузі електронних технологій, зокрема і в музиці. Інструмент, на якому виконують електронну музику – це синтезатор. (показ синтезатора)

V. Слухання музики Клода Дебюссі «Місячне сяйво».

СЛАЙДИ 1,2

1. Фортепіанний варіант

2. Електронний варіант в обробці Ісао Томіта

  • Чим відрізняються фортепіанний та електронний варіант твору Клода Дебюссі?

VI. Перегляд мультфільму: Дебюссі «Місячне сяйво».

СЛАЙД 3

- Якими почуттями наповнилась ваша душа після перегляду?

- Що вас вразило найбільше?


VII. Інтерактивна вправа «Мистецький акваріум»

(Клас об’єднаний в чотири диференційовані групи)

  • Зануримось, діти, в мистецький акваріум.

Завдання для 1 групи:

А) Які засоби виразності використали Клод Моне і Клод Дебюссі, щоб передати мистецькі образи? Що об’єднує ці твори?

Б) Порівняйте образи в творах імпресіоністів.

В) Ваші враженні від творів митців імпресіонізму.


Завдання для 2 групи:

А) Чи можна стверджувати, що лише один із творів справив на вас найглибше враження?

Б) Відтворіть музику Дебюссі в кольорі.

В) Як перекликаються візуальний та аудіальний твори?

Завдання для 3 групи:

А) Чим подібні та чим відрізняються музичне та візуальне мистецтво?

Б) Що привабило вас в творах імпресіонізму?

В) Кому б ви віддали перевагу в особистій творчій майстерні: музиці чи живопису? Чому?

Завдання для 4 групи:

А) Яке відчуття життя передали художник і композитор в своїх шедеврах?

Б) Що виховують у глядачів і слухачів твори імпресіонізму?

VIIІ. Перегляд саундтреку до кінофільму «Мамай».

СЛАЙД 4

Словник: Саундтрек

  • Шановні діти, повернімось на батьківщину, в Україну, Фільм «Мамай» - робота режисера Саніна та композитора Алли Загайкевич. Цей фільм називають голосом предків. Музика до кінотвору «Мамай» була першою роботою Загайкевич над фольклорним текстом як складовою музичної електронної композиції.

Завдання:

- Які враження справило на вас побачене та як ви сприйняли електронне звучання музики?

- Яким ви собі уявили козака Мамая?

IX. Знайомство з гуртом ONUKA

Говорячи про електронну музику, не можна не познайомитись з українським електронним гуртом ONUKA, особливістю якого є використання українськиї народних мотивів та інструментів у електронній музиці. Співавторами гурту є Наталя Жижченко і Євген Філатов. Виконання пісень в новому звучанні приваблює багатьох слухачів. Послухаємо і ми.

X. Слухання гурту ONUKA

СЛАЙД 5

  • Які враження справила на вас електронна музика?

  • Чим вона відрізняється від звичайної?

XI. Розучування пісні «Жити, щоб веселіш».

Музика А. Олєйнікової слова Н. Іванової.

  1. Показ пісні вчителем

  2. Розучування по фразах

  3. Відпрацювання дикції та інтонування

  4. Виконання учнями

Словник: речитатив

XII. Підсумок уроку. Релаксація.

- Які нові знання отримали на уроці?

- Які враження у вас від уроку?

- Як ви гадаєте, чому електронна музика стає такою популярною сьогодні?

- Як ви вважаєте: слухання музики – це праця чи відпочинок?

- Що слухач знаходить в ній?

- Який твір хотіли б почути знову?

- З яким настроєм ви йдете з уроку?

XIII.Оцінювання

XIV. Домашнє завдання: слухати електронну музику. Назвати нових виконавців, композиторів, гурти.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Автор: Танчак Галина Іванівна

Дата: 25.04.2016

Номер свидетельства: 322400


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства