kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Хабарлама?а жауап ?айтару ж?не оны ?айта ж?нелту.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саттары:

Білімділігі: білім алушылар?а“Электронды? хабар”,“Компьютерлік желі” ??ымдарымен таныстыру. Электронды? пошта мен хабарлар туралы ж?не электронды? адрес  туралы т?сінік беру;           

 Дамытушылы?ы: ой-?рісін дамыту, ойлау ?абілеттерін арттыру, теориялы? білімін практикада ?олдана білу да?дысын ?алыптастыру;

Т?рбиелілігі:  жауапкершілікке, ізденімпазды??а,  ?з бетімен ж?мыс істеуге, ?жымды? ауыз бірлікке т?рбиелеу.

?дістері:  ?жымды? ?діс, жеке ж?мыстар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Хабарлама?а жауап ?айтару ж?не оны ?айта ж?нелту. »

Сабақ жоспары



Оқытушы: Мухатов З.К.

Пән: Ақпараттық технология және компьютерлік іс жүргізу

Мамандық,топ: ХЖк-2 Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану

Тақырыбы : Хабарламаға жауап қайтару және оны қайта жөнелту.

Күні: 18.02.14

Сабақ түрі: практикалық сабақ

Сабақтың мақсаттары:

Білімділігі: білім алушыларға“Электрондық хабар”,“Компьютерлік желі” ұғымдарымен таныстыру. Электрондық пошта мен хабарлар туралы және электрондық адрес  туралы түсінік беру;

Дамытушылығы: ой-өрісін дамыту, ойлау қабілеттерін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Тәрбиелілігі: жауапкершілікке, ізденімпаздыққа, өз бетімен жұмыс істеуге, ұжымдық ауыз бірлікке тәрбиелеу.

Әдістері: ұжымдық әдіс, жеке жұмыстар.

Сабақ жабдығы: Компьютер, презентация, интерактивті тақта.

Пәнаралық байланыс: физика, математика,орыс тілі.

Әдебиет:

Негізгі: Интернет негіздері "Казконтент"АҚ 2012ж

Қосымша:

1. Е.Қ. Балапанов, Б.Бөрібаев. Информатикадан 30 сабақ Алматы.,

Шартарап, 1998 ж.

2.Н.Т.Ермеков, М.А.Ғалымжанова, С.Ж.Ноғайбаланова Информатика Алматы "Жазушы", 2007 ж





Сабақтың барысы және уақытының өлшемі

Сабақ кезеңдері

Кезең мазмұны

Уақыты

1

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, студенттердің қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру, сабақ өткізу жспары


2 мин

2

Білімдерін тексеру (астын сызу)



Білім бағалау өлшемі

Жалпы сұрау, нұсқа бойынша сұрау, тестілеу,






15 мин

3

Жаңа тақырыпты жеткізу әдісі

(астын сызу)

Ауызша, конспект арқылы,бейнедәріс, қойылған сұрақтар бойынша тақырыпты өздігінен игеру,

15 мин

5

Тақырыпты бекіту


7 мин

6

Сабақ қорытындысы

1.Электрондық поштаның қызметі?

2. Хатты жіберудің түрлері?

3. Қазіргі кезде пошта керекпе?

4. Бұл жұмыстардың қай жері қиын болды?

5. Электрондық поштада хатты жіберу кезінде қандай кезең киын болды?

5 мин

7

Үй тапсырмасы

Поштада тіркелу жолы, және оны жіберудің әдістерін жазып келу.

1 мин



Оқытушының қолы _________________





Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі -2 мин

  2. Білімін тексеру -15 мин

  3. Жаңа тақырыпты жеткізу -15 мин

  4. Тақырыпты бекіту -7 мин

  5. Сабақ қорытындысы-5 мин

  6. Үй тапсырмасы 1 мин

  7. Бағалау



  1. Ұйымдастыру кезеңі -2 мин

Сәлемдесу, білім алушыларды түгендеу.Кезекшіні тағайындау



II. Білімін тексеру -15 мин

Қайталау сұрақтары.

1.Электрондық пошта анықтамасы? (ағылшынша E-mail) компьютер арқылы қатынасудың ең әмбебап құралдарының бірі және Интернеттің ең маңызды ресурсатарының бірі.

2. Желі топологиясын ата? Шиналық,Сақиналық,Жұлдызша

3. Қандай браузер түрлерін білесіз? Yandex,Google Chrome,Opera, Mozila және т.б

4. Модем құрылғысы не үшін қажет? Телефон арқылы интернетке қосылуға мүмкіндік беретін құрылғы.

5. Логин дегеніміз? Сайтқа кіруге рұқсат алу үшін қолданушы өзі ойлап тапқан пайдаланушы аты.

6. Электрондық поштаның қарапайым поштадан айырмашылығы? Хабарлар жіберудің жоғары жылдамдығы; Электрондық хатта тек мәтіндік хабар ғана емес, оған қоса әр түрлі программалар, графикалар,, дыбыстық хабарлар қоса жіберуге болады;

7. Қандай модем түрлерін білесіз? TP-Link, ADSL, D-Link

8. Internet желісіне қосылу үшін қажетті құрылғыны атаңыз? Модем

9. Желі түрлерін ата? Ауқымды , Аймақтық, Жергілікті

10. Майл.ру поштасында жұмыс істеу ішінде ең алдымен не істеу керек?

Тіркелу

III. Жаңа тақырыпты жеткізу -15 мин (Слайд)

Компьютерлік желілердің  көмегімен  дүние жүзі деңгейінде хабарды жіберуге және алуға болады.

Желі арқылы хабар алмасу жүйесін электрондық пошта (e-mail) деп атайды. Электрондық пошта Интернеттің ең кең тараған қызметі болып  табылады.

Электрондық пошта мен кәдімгі поштаның жұмыс істеу принциптері ұқсас.
-кәдімгі пошта арқылы хат жібергенде не істейсіңдер, өздерің айтып көріңдер?
-Оқушылар жауабы

Алайда электрондық поштаның кәдімгі поштадан елеулі айырмашылықтары бар:

  • Хабарлар жіберудің жоғары жылдамдығы;

  • Электрондық хатта тек мәтіндік хабар ғана емес, оған қоса әр түрлі программалар, графикалар,, дыбыстық хабарлар қоса жіберуге болады;

  • Хатты бірден бірнеше абонентке (адреске) жіберуге болады.

Электрондық поштаны іске қосу жолы: Пуск- Программы-Outlook Express әмірін орындау керек. Сол кезде Outlook Express программасының жұмыс үстелі пайда болады.

(Слайд арқылы терезе элементтерін түсіндіру)

Outlook Express программасы стандартты қапшықтармен жұмыс істейді:

  • Входящее (Келетін хабарлар)- мұнда барлық алынған хабарлар туралы мәлімет алуға болады;

  • Исходящее (шығатын хабарлар) барлық жіберуге дайын хабарлар сақталады.

  • Отправленные (жөнелтілген хабарлар) қапшығында электрондық пошта арқылы жіберілген хабарлардың көшірмесі сақталады.

Жаңа хабарлар құру үшін: Сообщения (Хабарлама)-Создать сообщение (хабарлама жасау)әмірін орындау.

Ашылған сұқбат терезеден Кому (кімге) өрісіне хабар жіберетін адамның электрондық адресін пернетақтадан енгізу. Электрондық адрес латын әріптерімен жазылады.

Мысалы: [email protected]
Мұндағы: soros- пошта сервері (пошта бөлімшесі)
Krg- қала аты (Қарағанды)- кейде қала аты болмауы да мүмкін.
Kz- ел аты (Қазақстан) Ahmetov- пошта жәшігінің аты @(айқұлақ) және

нүктелер-бөлгіш белгілер.

[email protected] пайдаланушы  жәшігі   домендер. Тема (тақырып)

өрісінемысалы: хат Астындағы өріске хаттың мазмұны пернетақтадан енгізіледі. Хабар дайын болған соң Файл-Отправить(Жөнелту) командасын орындау немесе Отправить (Жөнелту) батырмасын басу. Жіберілген хабардың көшірмесі Отправленные (Жөнелтілген хабарлар) қапшығында сақталады. Алынған хабарларды оқу үшін входящее (келетін хабар) қапшығы белгісінде тінтуірді 2 рет шерту. Сонда алынған хабар терезесі ашылады.

Электрондық поштамен хабар жазғанда сыпайылық ережелерін сақтауларың керек. Сөйлемдеріңізді грамматикалық жағынан сауатты құрастыруға тырысыңдар. Себебі: сауатсыз жазылған хабарламаларды оқу да, түсіну де мүмкін емес





IV. Тақырыпты бекіту -7 мин

Электрондық поштаның ең елеулі ерекшелігі – оның жылдамдығы. Бірақ оны көпшілік біле бермейтін басқа да ерекшеліктері бар. Электрондық поштаның жылдамдығы телефонмен бірдей, бірақ мұнда екі жақтағы абоненттердің бірі сәтті болу қажет емес.

  • 1994 ж. – электрондық поштаны алғаш рет жарнамалық хабарландырулар үшін пайдаланды.

V. Сабақ қорытындысы -5 мин

Қорытындылауға арналған сұрақтар:

1.Электрондық поштаның қызметі?

2. Хатты жіберудің түрлері?

3. Қазіргі кезде пошта керекпе?

4. Бұл жұмыстардың қай жері қиын болды?

5. Электрондық поштада хатты жіберу кезінде қандай кезең киын болды?

VI. Үйге тапсырма

Поштада тіркелу жолы, және оны жіберудің әдістерін жазып келу.

VII. Бағалау






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Хабарлама?а жауап ?айтару ж?не оны ?айта ж?нелту.

Автор: Мухатов Зухрат Кажкенович

Дата: 05.02.2015

Номер свидетельства: 167775


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства