Сабақтың тақырыбы | М. Дулатов «Қош келдің, Наурыз!» |
Сабақтың мақсаты | Наурыз-қазақтың ұлттық мейрамы екенін және оны тойлаудың ерекшеліктерін түсіндіру. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар Наурыз мерекесі туралы біледі. Ұлттық тағамдар,киімдер,ойындар,түрлі бұйымдарының ерекшеліктерін түсінеді. Қазақтың малмен көп байланыстылығын меңгеріп, өз өмірлерінде қолданады. |
Дерек көздері | Ресурстар, суреттер, постер, оқулық, слайд, маркер,стикер. |
Кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Оқу үшін бағалау |
Мотивациялық кезең Топқа бөлу 3 мин | Парақшалар тарату 1 топ.Діни мейрамдар. 2 топ.Кәсіби мейрамдар. 3 топ.Мемлекеттік мейрамдар.4 топ.Ұлттық мейрамдар. | Парақшаларды орналастыра топтасу. Ораза,Рамазан айы.Рождество.Қадір түні.Қажылық.Мұғалімдер күні.Медецина қызметкерлер күні.Құрлысшылар күні.Отбасы мейрамы.Білім күні.Халық аралық әйелдер күні.Жеңіс күні.Конституция күні.Тұңғыш президент күні.Қазақ халқы бірлігі мерекесі.Наурыз мейрамы.Тәуелсіздік күні.22 наурыз.16 желтоқсан. | Шапшаң топталған топқа, қол шапалақтау арқылы марапат көрсету. |
Үй жұмысын пысықтау. 5 мин «Домино» | Оқушылардан үйге тапсырманы сұрау. | Қ.Мұқышев. Көктем | Өткен сабақты пысықтау. 2 балл |
Операциялық кезең.3мин | Жаңа сабақты ашу. | Сұраққа жауап беру | Белсенділіктерін марапаттау |
Білім ағашы.3мин | М.Дулатов туралы ақпарат. | Үйден әкелген құнды ақпараттарымен бөлісу. | Бір құнды ақпарат. 2 балл |
Тізбектей оқыту.3мин | Мәтінді тізбектей оқыту. | Шапшаң,мәнерлеп оқуға тырысу. | Марапаттау |
Топтық жұмыс 7 мин | 1 топ.ТВ шоу 2 топ.Бес жол өлең 3 топ.Эссе жазу 4 топ.Бата ойлау | Топпен бірігіп,ережеге бағынып жұмысқа белсене қатысу. | Белсенділік танытты.2балл |
Постер қорғау 7мин | 1 топ.Киімдер 2 топ.Тағамдар 3 топ.Ойындар 4 топ.Ұлттық жабдықтар. | Ресурстар арқылы керек суреттерді жапсыру.Келесі топ түйінді ой арқылы түйіндеу. | Постер қорғауы талапқа сай. 2 балл |
Маршруд 5 мин | Берілген картамен жұмыс. Халық наурызды тағы қалай атайды? Мәтінде наурыз туралы нелер айтылмады? Наурыз мейрамы туралы өз ойын айту. Сен қандай жаңалық енгізер едің? | Парақшадағы сұраққа жауап беру. | Ойын анық жеткізді. 3 балл |
Топтастыру 3мин | Наурыз айының ерекшеліктерімен күн шуақтарын орналастыру. | Түсініктерді жаза орналастыру | Марапаттау |
Рефлексиялық кезең.4 мин «Ақылдың алты қалпағы» | Қалпақтарды топтарға тарату. | Сабақ туралы өз ойларын айту | Қошемет көрсету. |
Бағалау 2 мин | Топ басшысынан әр оқушы бағасын сұрау | Топ басшылары қорытындылау | Бағалау парақшасымен әділ бағалау |
Үй жұмысы | Мазмұндау | Күнделіктеріне жазып алады | |